PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Patronat medialny WATRA

Dzień Polany Szymoszkowej

Sobota, 22 września 2012 r.
Autor: AKS

Dzień Polany Szymoszkowej22. września na Polanie Szymoszkowej i całym Pasmie Gubałówki odbędzie się Dzień Polany Szymoszkowej. Przygotowane dla Gości sportowe atrakcje, pokazy, konkursy i promocje – wszystko przy muzyce DJ, składają się na program wydarzenia, którym pożegnamy sezon wakacyjny w Zakopanem i przywitamy Tatrzańską Jesień.


Wrześniową sobotę rozpoczniemy Turniejem Siatkówki Plażowej, który zostanie rozegrany na boisku przy kąpielisku geotermalnym na Polanie Szymoszkowej. Do godzin popołudniowych 10 zgłoszonych drużyn będzie rywalizowało o tytuł najlepszej z imponującą panoramą Tatr w tle. O godzinie 10.00 rusza pierwsza edycja Amatorskiego Biegu Górskiego „Mila Szymoszkowej”. 100 zawodników po wspólnym starcie będzie walczyło o najlepszy czas, podczas sprintu na szczyt stacji. Trasa o długości 1,7 km i przewyższeniu ok. 250 metrów to wyzwanie zarówno dla amatorów, jak i zaprawionych biegaczy. Dzięki krótkiemu dystansowi, w biegu może wystartować każdy, a samo podejście do wyzwania zostanie nagrodzone upominkami od sponsorów i dyplomem udziału. 

Dzień Polany Szymoszkowej na Gubałówce to również propozycja aktywnego spędzenia czasu w gronie rodziny lub przyjaciół. Rowerowe Zwiedzanie Gubałówki to zachęta do odwiedzenia na rowerach Pasma Gubałowskiego, przez które ciągnie się uruchomiony w tym roku Szlak Ceperski, na który można dostać się wyjeżdżając asfaltową drogą lub koleją linową. Na wszystkich, którzy odwiedzą przynajmniej dwie ze stacji kolei: Polana Szymoszkowa, Butorowy Wierch, Gubałówka lub Harenda otrzymają w karczmie na Polanie Szymoszkowej bezpłatny poczęstunek, na podstawie otrzymanych w stacjach kuponów. Swoje umiejętności, na specjalnie przygotowanym torze, zaprezentują również profesjonalni zawodnicy z Teamu Koxx podczas Pokazów Trialu

Dla zainteresowanych przyszłością Zakopanego jako miasta turystycznego o 12.00 rozpocznie się panel dyskusyjny, który poprowadzi Franciszek Bachleda-Księdzularz - „Kurort Tatrzański”. Podczas spotkania o niezobowiązującej formule, Goście będą mogli porozmawiać z pomysłodawcami idei Kurortu Tatrzańskiego i wymienić się swoimi spostrzeżeniami. Przez cały dzień będą trwały zabawy i animacje dla najmłodszych, Zlot Motocyklowy z możliwością przejażdżki wybranym pojazdem i stoiska z prezentacjami sprzętu sportowego oraz promocjami gastronomicznymi. Dzień zakończymy Posiadami na Szymoszkowej, które od 16.00 będą trwały do późnych godzin wieczornych. Do tradycyjnej góralskiej watry będzie przygrywała kapela, a dla wszystkich głodnych możliwość upieczenia gruli i skorzystania z promocji napojów bezalkoholowych oraz piwa Żywiec.

 

PROGRAM

09.15 – 16.00             Turniej Siatkówki Plażowej (Kąpielisko Geotermalne)

10.00 – 12.00              Amatorski Bieg Górski „Mila Szymoszkowej” (start przy dolnej stacji kolei linowej)

10.00 – 16.00              Rowerowe Zwiedzanie Gubałówki (Pasmo Gubałowskie od górnej stacji kolei linowej na Butorowy Wierch, przez Polanę Szymoszkową, Gubałówkę do Harendy)

11.00 – 16.00              Zabawy i animacje dla dzieci (plac przy karczmie na Polanie Szymoszkowej)

12.00 – 16.00              Zlot Motocyklowy (parking przy ul. Polana Szymoszkowa 2)

12.00 – 14.00              „Kurort Tatrzański” – panel dyskusyjny (Karczma na Polanie Szymoszkowej)

14.00 – 16.00              Pokaz Trialu Rowerowego Team Koxx (plac przy Karczmie na Polanie Szymoszkowej)

16.00 – 22.00              Posiady na Szymoszkowej (plac przy karczmie na Polanie Szymoszkowej)


PROGRAM SZCZEGÓŁOWY

Wydarzenie odbędzie się w rejonie Polany Szymoszkowej: przy kąpielisku geotermalnym, na placu przed karczmą, przy górnej stacji kolei linowej, na terenie Kolei Linowo-Terenowej na Gubałówkę oraz Centrum Rodzinnej Rekreacji Harenda - Zakopane.

 

09.15 – 16.00 Turniej Siatkówki Plażowej (Kąpielisko Geotermalne)

                           Program szczegółowy:

                           8.30 – 9.00 Zapisy na Polanie Szymoszkowej (przy boisku)

                           9.15 – 15.45 Rozgrywki turniejowe

                           16.00 Rozdanie nagród

Informacje dodatkowe: system rozgrywek brazylijski, 2 sety do 15 punktów, wpisowe wynosi 20 zł, każdy zawodnik otrzyma zestaw upominków od organizatora oraz ciepły posiłek

Zapisy i informacje: Bogdan Palarz 602 743 785, bogdanpalarz@wp.pl

 

10.00 – 12.00 Amatorski Bieg Górski „Mila Szymoszkowej” (start przy dolnej stacji kolei linowej)

Program szczegółowy:

8.30 – 9.45 Zapisy w Biurze Zawodów (bar przy dolnej stacji Polany Szymoszkowej)

10.15 Start Biegu

10.45 Zamknięcie mety

11.30 Rozdanie nagród

Informacje dodatkowe: udział w biegu jest bezpłatny, każdy zawodnik otrzyma zestaw upominków od organizatora oraz słodki poczęstunek, szczegóły znajdują się w regulaminie dostępnym na stronie www.szymoszkowa.pl

Zapisy i informacje: zapisy poprzez mail bieg@szymoszkowa.pl oraz w Biurze Zawodów, maksymalna liczba zawodników 100 osób. 

10.00 – 16.00 Rowerowe Zwiedzanie Gubałówki (Pasmo Gubałowskie od górnej stacji kolei linowej na Butorowy Wierch, przez Polanę Szymoszkową, Gubałówkę do Harendy)

Wszyscy Goście wyjeżdżający z rowerami wybraną koleją (Szymoszkowa, Gubałówka lub Harenda) otrzymują w wyznaczonych punktach przy kolejach kupon oraz ulotkę z zasadami promocji. Rewers kuponu jest biały. Każdy z punktów ma swoją pieczątkę (inną Szymoszkowa, inną PKL, inną Harenda). Zebranie minimum 2 odbić pieczątki uprawnia do skorzystania z bezpłatnego poczęstunku w Karczmie Szymoszkowa. 

11.00 – 16.00 Zabawy i animacje dla dzieci (plac przy karczmie na Polanie Szymoszkowej) 

12.00 – 16.00 Zlot Motocyklowy (parking przy ul. Polana Szymoszkowa 2) 

12.00 – 14.00 „Kurort Tatrzański” – panel dyskusyjny poprowadzi Franciszek Bachleda-Księdzularz (Karczma na Polanie Szymoszkowej) 

14.00 – 16.00 Pokaz Trialu Rowerowego Team Koxx (plac przy Karczmie na Polanie Szymoszkowej) 

16.00 – 22.00 Posiady na Szymoszkowej (plac przy karczmie na Polanie Szymoszkowej)

Góralska watra z pieczeniem gruli i muzyką kapeli góralskiej, polana przed Karczmą Szymoszkowa.

Przez cały dzień:

 • Obowiązuje rabat 50% na przejazdy koleją linową Polana Szymoszkowa, Koleją Linową Butorowy Wierch, Koleją Linowo-Terenową Gubałówka i Koleją Linową Harenda (bilety do nabycia w kasach, ważne tylko tego dnia)
 • Na Polanie Szymoszkowej i Centrum Rodzinnej Rekreacji Harenda czynna będzie wypożyczalnia rowerów (możliwość pożyczenia roweru na Polanie Szymoszkowej, a oddania na Harendzie)
 • Na Polanie Szymoszkowej będą odbywały się konkursy dla dzieci oraz zabawa przy muzyce DJ
 • Muzeum Jana Kasprowicza na Harendzie zaprasza do bezpłatnego zwiedzania (godz. 10.00 – 15.30)

Organizator: Polana Szymoszkowa: stacja narciarska i kąpielisko geotermalne, Centrum Rodzinnej Rekreacji Harenda - Zakopane, Polskie Koleje Linowe, Towarzystwo Gimnastyczne Sokół Gniazdo w Zakopanem, Towarzystwo Sportowe Podhalański, Towarzystwo Przyjaciół Narciarstwa i Przyrody

 

Partnerzy: Powiat Tatrzański, Urząd Miasta Zakopane, Biuro Promocji Zakopanego, Fundacja Partnerstwo dla Środowiska

Partnerzy medialni: Tygodnik Podhalański, Zakopiański Informator InfoGRAM, Podhale24, Gazeta Krakowska, TVP3 Kraków, Watra.pl 

Sponsorzy: Red Bull, Salomon, Coca Cola, Grupa Żywiec, Cukiernia Samanta

Zobacz w naszym sklepie:
 • Korale folkowe IKorale folkowe IKorale folkowe wykonane z zielonego tybetu i żółtej włóczki. Zawiązywane. Długość całości 106 cm.
  70 zł
 • Korale folkowe IIIKorale folkowe IIIKorale folkowe wykonane z białego tybetu i zielonej włóczki. Zawiązywane. Długość całości 100 cm.
  70 zł
 • Aniołek mały IIIAniołek mały IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 7 cm. Ozdoba np. choinkowa.
  10 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.