PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Wernisaż wystawy Justyny Szewczyk-Iwan

Środa, 3 października 2012 r.
Autor: AKS

Wernisaż wystawy Justyny Szewczyk-IwanGaleria Jednego Autora przy Tatrzańskiej Agencji Rozwoju, Promocji i Kultury zaprasza na wernisaż wystawy Justyny Szewczyk-Iwan pt. ”Sztuka Ludowa- Sztuka Awangardowa”.


Spotkanie odbędzie się 3 października o godz. 19:00 w DW „Jasny Pałac”, ul. Tetmajera 24 w Zakopanem.


Justyna Szewczyk Iwan 

O sobie:

Magister sztuki. Już od najmłodszych lat rysowanie i malowanie było moim ulubionym zajęciem. Gdzie były kredki i farby tam byłam Ja. Na początku chodziłam na kółka plastyczne, później uczęszczałam do artystycznego gimnazjum i liceum, a potem na studia. Jestem tegoroczną absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Studiowałam grafikę na Wydziale artystycznym. Studia ukończyłam 30 czerwca 2012 roku z wyróżnieniem. Zajmuję się projektowaniem, ilustracją, grafiką i malarstwem. Pochodzę ze Śląska. Obecnie mieszkam i tworzę w Zakopanem. 

Twórczość:

Moje działania artystyczne oscylują wokół polskiej sztuki ludowej. Interpretuje ludowe wzory i wplatam do łowickich i kaszubskich wzorów motywy z regionu Podhala. Zainteresowanie folklorem pojawiło się u mnie niespełna 4 lata temu gdy po raz pierwszy brałam udział jako obserwatorka w Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich, który co roku odbywa się w Zakopanem. Różnorodność barw, wzorów i motywów ludowych, tańców, zespołów oraz zderzenie różnych kultur  zafascynowały mnie i ta fascynacja trwa do dnia dzisiejszego. Zaczęłam coraz bardziej interesować się polską sztuką ludową, a w szczególności współczesnymi projektami powstającymi w wyniku jej inspiracji. Dodatkowym czynnikiem potęgującym zainteresowanie polską sztuką ludową stała się przeprowadzka do Zakopanego, jednego z miast tętniących żywą tradycją. Miejsce to jest dla mnie szczególne nie tylko ze względu na piękne krajobrazy i widoki gór, ale również dlatego, że namacalnie mogę poznać tutejszy folklor, który w stylu zakopiańskim ma swoje największe odzwierciedlenie.

Pracę dyplomową realizowałam w pracowni Grafiki Książki pod okiem adj. dr Bogny Otto-Węgrzyn. Stworzyłam autorskie opracowanie „Sabałowych opowieści”, w ramach których powstała publikacja książkowa oraz grafiki. Zarówno publikacja jak i grafiki zbudowane są na bazie modułu zainspirowanego polskim folklorem i bazującego na wycinance łowickiej. Grafiki tworzą nowoczesne układy - łączą tradycje z nowoczesnością.

Zobacz w naszym sklepie:

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.