PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Najlepsi polscy narciarze... Wieczór z cyklu „Muzeum Tatrzańskie w Dworcu Tatrzańskim”

Czwartek, 25 kwietnia 2013 r.
Autor: Muzeum Tatrzańskie

Na zdjęciu: Wojciech Fortuna w locie na skoczni "mamuciej" w Planicy, I Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich, Planica, 1972, fot. ze zbiorów W. FortunyMuzeum Tatrzańskie i Dworzec Tatrzański serdecznie zapraszają na kolejny wieczór poświęcony historii polskiego narciarstwa i dziejom eksploracji Tatr. Spotkanie, które poprowadzi Wojciech Szatkowski z Muzeum Tatrzańskiego, odbędzie się 25 kwietnia o godz. 18.00.


Tematem kolejnego wieczoru górskiego z cyklu "Muzeum Tatrzańskie w Dworcu Tatrzańskim" będzie historia polskiego narciarstwa. Tym razem opowiemy o najlepszych polskich narciarzach z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych XX wieku.

Bohaterami spotkania będą: skoczek narciarski Wojciech Fortuna i  alpejczyk Andrzej Bachleda-Curuś, ale nie tylko oni. Wspomnimy także o tych mniej znanych, a nawet nieco zapomnianych, jak „żelazny narciarz” Marian Pękala, czy zawsze wrażliwy na piękno Tatr znakomity alpejczyk Włodek Czarniak. Nie zapomnimy, jak zwykle, o sławach światowego narciarstwa, opowiemy o biegaczach: Sixtenie Jernbergu i Veikko Hakulinenie, Gunde Svanie i Petterze Northugu. Bo historia polskich nart jest przecież ze światową wymieszana. Jest piękna, jak wiosenny narciarski szus Goryczkową:). Będą też inne atrakcje. A jakie? Zapraszamy do Dworca Tatrzańskiego.

Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

Zobacz w naszym sklepie:

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.