PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Najlepsi polscy narciarze... Wieczór z cyklu „Muzeum Tatrzańskie w Dworcu Tatrzańskim”

Czwartek, 25 kwietnia 2013 r.
Autor: Muzeum Tatrzańskie

Na zdjęciu: Wojciech Fortuna w locie na skoczni "mamuciej" w Planicy, I Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich, Planica, 1972, fot. ze zbiorów W. FortunyMuzeum Tatrzańskie i Dworzec Tatrzański serdecznie zapraszają na kolejny wieczór poświęcony historii polskiego narciarstwa i dziejom eksploracji Tatr. Spotkanie, które poprowadzi Wojciech Szatkowski z Muzeum Tatrzańskiego, odbędzie się 25 kwietnia o godz. 18.00.


Tematem kolejnego wieczoru górskiego z cyklu "Muzeum Tatrzańskie w Dworcu Tatrzańskim" będzie historia polskiego narciarstwa. Tym razem opowiemy o najlepszych polskich narciarzach z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych XX wieku.

Bohaterami spotkania będą: skoczek narciarski Wojciech Fortuna i  alpejczyk Andrzej Bachleda-Curuś, ale nie tylko oni. Wspomnimy także o tych mniej znanych, a nawet nieco zapomnianych, jak „żelazny narciarz” Marian Pękala, czy zawsze wrażliwy na piękno Tatr znakomity alpejczyk Włodek Czarniak. Nie zapomnimy, jak zwykle, o sławach światowego narciarstwa, opowiemy o biegaczach: Sixtenie Jernbergu i Veikko Hakulinenie, Gunde Svanie i Petterze Northugu. Bo historia polskich nart jest przecież ze światową wymieszana. Jest piękna, jak wiosenny narciarski szus Goryczkową:). Będą też inne atrakcje. A jakie? Zapraszamy do Dworca Tatrzańskiego.

Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Ludowe etui na tablet IIILudowe etui na tablet IIILudowe etui z czarnego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Poduszka brązowa IIPoduszka brązowa IIPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 42 na 42 cm.
    100 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.