PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Koncert "Zakopower"

Niedziela, 21 lipca 2013 r.
Autor: AKS

Koncert "Zakopower"Zapraszamy na koncert zespołu ZAKOPOWER w dniu 21 lipca o godz.18.00 w namiocie festiwalowym na Dolnej Równi Krupowej.


Sprzedaż biletów w cenie 70 zł/os. w:
1) w Centrum Informacji Turystycznej, ul. Kościuszki 17, tel. 18 2012211
2) w Punkcie Informacji Turystycznej, ul. Kościeliska 7, tel. 18 2012004
3) w Punkcie Informacji Turystycznej, pl. pod Gubałówką
4) na www.ticketpro.pl
5) poprzez sieć EMPiK


 

ZAKOPOWER

21.07.2013 r., godz. 18.00 

Namiot na Dolnej Równi Krupowej, Zakopane 

ROK 2012: 

  • 103 tysiące sprzedanych płyt 
  • potrójna platynowa płyta dla Boso 
  • 130 zagranych koncertów 
  • 3 Fryderyki 

ZAKOPOWER to obecnie najbardziej znany w Polsce zespół, który z powodzeniem połączył muzykę Podhala z nowoczesnymi brzmieniami, oraz rockową estetyką.

Zakopower zadebiutował na polskim rynku muzycznym płytą Music Hal wydaną w 2005 roku. Znakomite kompozycje Mateusza Pospieszalskiego, w nowatorskim, energetycznym wykonaniu zespołu, zostały entuzjastycznie przyjęte przez publiczność (ZŁOTA PŁYTA) i docenione przez jurorów wielu festiwali muzycznych – zwycięstwo nieznanego wówczas nikomu Zakopower w Opolu oraz na Top Trendach w 2005. Zakopower nominowany był między innymi do MTV EUROPE MUSIC AWARDS 2005, do nagrody YACH FILM, a także został dostrzeżony przez AKADEMIĘ FONOGRAFICZNĄ, która płycie „Music Hal“ przyznała nominacje do FRYDERYKA aż w sześciu kategoriach!

Druga płyta zespołu Na siedem, wyprodukowana przez Mateusza Pospieszalskiego ukazała się w 2007 roku. We wrześniu, dzięki współpracy z „Polska The Times” miała szansę dotrzeć do słuchaczy w ogromnym jak na polskie warunki nakładzie ponad 600.000 egzemplarzy. Na krążku słychać rockowe, punkowe, jazzowe a nawet afrykańskie rytmy. Za tę płytę Zakopower został uhonorowany nagrodą Fryderyk w kategorii Album roku Etno/Folk! Nie długo później osiągnął kolejny wielki sukces, wygrywając 45 Festiwal w Opolu!

Podsumowaniem bardzo udanego sezonu koncertowego zespołu (ponad 100 koncertów w tym za granicą: w Indiach, na Węgrzech, we Włoszech, w Chorwacji, USA) jak również dotychczasowych poczynań zespołu na scenie muzycznej było DVD Koncertowo wydane w kwietniu 2009. Niespełna rok później Koncertowo osiągnęło status ZŁOTEJ PŁYTY!

Zespół ma tysiące wiernych fanów, dzięki którym regularnie grywa około 80 koncertów w roku. Pozycja Zakopower umacnia się również na Europejskiej scenie World Music. Zespół zagrał na prestiżowych Europejskich Festiwalach: w OSTRAWIE, RUDOLSTAD oraz na węgierskim SZIGET FESTIWAL.

W 2010 roku dołożył do tego udział w Nigel Kennedy's Polish Weekend Londynie w prestiżowej sali Queen Elizabeth Hall Southbank Centre, gdzie zagrał trzy koncerty w tym w dwóch projektach wspólnie z Nigelem Kennedy. Nie uszło to uwadze brytyjskiej prasie, The Times rozpływał się nad muzyką Zakopower i grą na skrzypcach Sebastiana Karpiela.

Na Zaproszenie Instytutu Adama Mickiewicza Zakopower, jako przedstawiciel polskiej Kultury, mocnym akcentem zakończył Światową Wystawę EXPO 2010 w SZANGHAJU dając żywiołowy koncert licznie zgromadzonej chińskiej publiczności. Świetne przyjęcie publiczności i kontakty tam nawiązane dają nadzieję na dalsze koncerty Zakopower w Państwie Środka.

2011 i 2012 bezsprzecznie należał do zespołu ZAKOPOWER!

Pierwszy singiel „Boso” śpiewa cała Polska. Utwór zdobył najwięcej głosów publiczności a tym samym tytuł Złotej Superpremiery na 48 Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu! Singiel zawładnął również listami przebojów większości rozgłośni radiowych w Polsce na dobre kilka miesięcy, a cała płyta osiągnęła status PODWÓJNEJ PLATYNY!

Bilety: Centrum Informacji Turystycznej, Zakopane, www.ticketpro.pl oraz sieci EMPiK.

Cena: 70 zł.

Zobacz w naszym sklepie:

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.