PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Kwintet Sonus

Niedziela, 18 sierpnia 2013 r.
Autor: Agnieszka Gąsienica – Giewont

Kwintet SonusMuzeum K. Szymanowskiego w willi „Atma”, oddział Muzeum Narodowego w Krakowie serdecznie zaprasza na koncert, który odbędzie się z najbliższą niedzielę 18 sierpnia, godz. 18:00, przy ul. Kasprusie 19. Tym razem wystąpi Kwintet Sonus z programem "Światy dalekie i bliskie": Juliusz Zarębski (1854-1885), Grażyna Bacewicz (1909-1969).


Zachęcamy również do niedzielnego zwiedzania „Atmy”. Zarówno koncert, jak i zwiedzanie w każdą niedzielę jest bezpłatne.

Kwintet fortepianowy SONUS został założony przez wyróżniających się studentów Akademii Muzycznej w Krakowie w roku 2005. W czasie studiów członkowie zespołu pracowali pod kierunkiem ad. Renaty Żełobowskiej-Orzechowskiej.

Zespół uczestniczył w licznych kursach mistrzowskich prowadzonych przez m.in. przez Michaela Vaimana, Anthony’ego Spiri, Petera Bucka, Tadeusza Gadzinę, Dominika Połońskiego, Piotra Reicherta, a także kwartet „DAFÔ” oraz trio „Altenberg”.

Kwintet SONUS występował m.in. na Kongresie Kultury Polskiej zorganizowanym pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego, w ramach 11th Congress on Musical Signification, na festiwalu „V Wiosna Młodych Kameralistów”, na „Dniach Muzyki Słowackiej” oraz podczas „II Wiosennych Kursów Mistrzowskich” w Przemyślu. Brał również udział m.in. w audycji-koncercie „Mistrzowie i uczniowie” w Radiu Kraków, w koncercie inaugurującym rok akademicki 2006/2007 w Akademii Muzycznej w Krakowie i koncercie jubileuszowym Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. św. Łazarza” w Filharmonii Krakowskiej.

Zespół otrzymał wyróżnienie w XVI Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. Kiejstuta Bacewicza w Łodzi oraz dwie Nagrody Specjalne – im. prof. Marka Stachowskiego i Polskiego Wydawnictwa Muzycznego – za najlepszą interpretację utworu kompozytora polskiego w XIII Międzynarodowym Konkursie Współczesnej Muzyki Kameralnej w Krakowie.

Kwintet fortepianowy SONUS:

Marta Bielawska-Świgoń – skrzypce I Jadwiga  Bialic – skrzypce II Błażej Michna – altówka Kinga Staniszewska – wiolonczela Magdalena Kantor-Michna – fortepian

PROGRAM  

Juliusz Zarębski (1854-1885) Kwintet fortepianowy g-moll op. 34 I  Allegro II  Adagio III  Scherzo IV  Finale

Grażyna Bacewicz (1909-1969) I Kwintet fortepianowy I  Moderato molto espressivo – Allegro II  Presto III  Grave IV   Con passione

Słowo o muzyce: Małgorzata Janicka-Słysz

Serdeczne podziękowania dla Dyrektora Generalnego firmy „Schimmel Fabryka Fortepianów” z Kalisza, Pana Pawła Szymkowiaka, za nieodpłatne użyczenie fortepianu.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Okładka na zeszyt IIIOkładka na zeszyt IIILudowe okładka na zeszyt (A5) z jasno szarego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość...
    30 zł
  • Obraz olejny Folk IObraz olejny Folk IObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...
    350 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.