PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Kwintet Sonus

Niedziela, 18 sierpnia 2013 r.
Autor: Agnieszka Gąsienica – Giewont

Kwintet SonusMuzeum K. Szymanowskiego w willi „Atma”, oddział Muzeum Narodowego w Krakowie serdecznie zaprasza na koncert, który odbędzie się z najbliższą niedzielę 18 sierpnia, godz. 18:00, przy ul. Kasprusie 19. Tym razem wystąpi Kwintet Sonus z programem "Światy dalekie i bliskie": Juliusz Zarębski (1854-1885), Grażyna Bacewicz (1909-1969).


Zachęcamy również do niedzielnego zwiedzania „Atmy”. Zarówno koncert, jak i zwiedzanie w każdą niedzielę jest bezpłatne.

Kwintet fortepianowy SONUS został założony przez wyróżniających się studentów Akademii Muzycznej w Krakowie w roku 2005. W czasie studiów członkowie zespołu pracowali pod kierunkiem ad. Renaty Żełobowskiej-Orzechowskiej.

Zespół uczestniczył w licznych kursach mistrzowskich prowadzonych przez m.in. przez Michaela Vaimana, Anthony’ego Spiri, Petera Bucka, Tadeusza Gadzinę, Dominika Połońskiego, Piotra Reicherta, a także kwartet „DAFÔ” oraz trio „Altenberg”.

Kwintet SONUS występował m.in. na Kongresie Kultury Polskiej zorganizowanym pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego, w ramach 11th Congress on Musical Signification, na festiwalu „V Wiosna Młodych Kameralistów”, na „Dniach Muzyki Słowackiej” oraz podczas „II Wiosennych Kursów Mistrzowskich” w Przemyślu. Brał również udział m.in. w audycji-koncercie „Mistrzowie i uczniowie” w Radiu Kraków, w koncercie inaugurującym rok akademicki 2006/2007 w Akademii Muzycznej w Krakowie i koncercie jubileuszowym Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. św. Łazarza” w Filharmonii Krakowskiej.

Zespół otrzymał wyróżnienie w XVI Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. Kiejstuta Bacewicza w Łodzi oraz dwie Nagrody Specjalne – im. prof. Marka Stachowskiego i Polskiego Wydawnictwa Muzycznego – za najlepszą interpretację utworu kompozytora polskiego w XIII Międzynarodowym Konkursie Współczesnej Muzyki Kameralnej w Krakowie.

Kwintet fortepianowy SONUS:

Marta Bielawska-Świgoń – skrzypce I Jadwiga  Bialic – skrzypce II Błażej Michna – altówka Kinga Staniszewska – wiolonczela Magdalena Kantor-Michna – fortepian

PROGRAM  

Juliusz Zarębski (1854-1885) Kwintet fortepianowy g-moll op. 34 I  Allegro II  Adagio III  Scherzo IV  Finale

Grażyna Bacewicz (1909-1969) I Kwintet fortepianowy I  Moderato molto espressivo – Allegro II  Presto III  Grave IV   Con passione

Słowo o muzyce: Małgorzata Janicka-Słysz

Serdeczne podziękowania dla Dyrektora Generalnego firmy „Schimmel Fabryka Fortepianów” z Kalisza, Pana Pawła Szymkowiaka, za nieodpłatne użyczenie fortepianu.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek średni IIAniołek średni IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Wisiorek "Ogródek 3"Wisiorek "Ogródek 3"Wisiorek, z sukna, filcu i cekin. Średnica zawieszki 6 cm. Obw. 70 cm.
    30 zł
  • Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona" Obwód 21 cm. Materiały: Szkło i srebro. Zapięcie szufladkowe. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    55 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.