PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Patronat medialny WATRA

MFFZG 2013 - Koncert „Mali górale”

Sobota, 24 sierpnia 2013 r.
Autor: AKS

MFFZG 2013 - Koncert „Mali górale”W sobotę 24 sierpnia o godz. 15.00 na scenie plenerowej 45. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem zaprezentują się najmłodsi górale - laureaci IV Tatrzańskiego Przeglądu Dziecięcych Zespołów Regionalnych o Złote Kierpce.


W kwietniu br. w Zakopanem odbył się Tatrzański Przegląd Dziecięcych Zespołów Regionalnych, którego celem jest promowanie wśród najmłodszych podhalańskiej tradycji, muzyki i tańca. W konkursie wzięło udział 14 najlepszych zespołów regionalnych z całego Podhala, które przygotowały programy widowiskowo-taneczne pokazujące dawne dziecięce gry i zabawy, a także opowiadające o dawnych góralskich obyczajach i obrzędach. Jury przyznało dwa równorzędne pierwsze miejsca i statuetkę „Złote Kierpce” dla zespołów: „Mali Harnasie” z Suchego i „Mali Hamernicy” z Krakowa. Drugie miejsce i statuetka „Srebrne Kierpce” trafiła do zespołu „Małe Regle” z Poronina. Trzecie miejsce i statuetka „Brązowe Kierpce” przypadła z kolei zespołowi „Jaferniocek” z Ostrowska.

Tatrzański Przegląd Dziecięcych Zespołów Regionalnych nawiązuje w swojej formule do Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich. Dzięki niemu młodzi górale zdobywają sceniczne doświadczenie, które owocuje coraz to wyższym poziomem prezentacji. W przyszłości to właśnie oni będą rywalizować o „Złotą Ciupagę”, dlatego dodatkową i bardzo prestiżową nagrodą dla laureatów dziecięcego przeglądu jest możliwość występu podczas zakopiańskiego festiwalu.

Zobacz w naszym sklepie:

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.