PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Patronat medialny WATRA

MFFZG 2013 - Koncert „Mali górale”

Sobota, 24 sierpnia 2013 r.
Autor: AKS

MFFZG 2013 - Koncert „Mali górale”W sobotę 24 sierpnia o godz. 15.00 na scenie plenerowej 45. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem zaprezentują się najmłodsi górale - laureaci IV Tatrzańskiego Przeglądu Dziecięcych Zespołów Regionalnych o Złote Kierpce.


W kwietniu br. w Zakopanem odbył się Tatrzański Przegląd Dziecięcych Zespołów Regionalnych, którego celem jest promowanie wśród najmłodszych podhalańskiej tradycji, muzyki i tańca. W konkursie wzięło udział 14 najlepszych zespołów regionalnych z całego Podhala, które przygotowały programy widowiskowo-taneczne pokazujące dawne dziecięce gry i zabawy, a także opowiadające o dawnych góralskich obyczajach i obrzędach. Jury przyznało dwa równorzędne pierwsze miejsca i statuetkę „Złote Kierpce” dla zespołów: „Mali Harnasie” z Suchego i „Mali Hamernicy” z Krakowa. Drugie miejsce i statuetka „Srebrne Kierpce” trafiła do zespołu „Małe Regle” z Poronina. Trzecie miejsce i statuetka „Brązowe Kierpce” przypadła z kolei zespołowi „Jaferniocek” z Ostrowska.

Tatrzański Przegląd Dziecięcych Zespołów Regionalnych nawiązuje w swojej formule do Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich. Dzięki niemu młodzi górale zdobywają sceniczne doświadczenie, które owocuje coraz to wyższym poziomem prezentacji. W przyszłości to właśnie oni będą rywalizować o „Złotą Ciupagę”, dlatego dodatkową i bardzo prestiżową nagrodą dla laureatów dziecięcego przeglądu jest możliwość występu podczas zakopiańskiego festiwalu.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Spinka góralska XIVSpinka góralska XIVMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym z wizerunkiem Szarotki w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    180 zł
  • Wisiorek "Ogródek 2"Wisiorek "Ogródek 2"Wisiorek, z sukna, filcu i cekin. Średnica zawieszki 4,8 cm. Obw. 70 cm.
    30 zł
  • Poduszka brązowaPoduszka brązowaPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 38 na 38 cm.
    100 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.