PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Patronat medialny WATRA

Kino, którego szukasz

Czwartek, 12 września 2013 r.
Autor: Elżbieta Krzemińska-Owczarz

Kino, którego szukasz12.09.2013, godz. 19:00 film pt. "Miłość" dokument Filipa Dzierżawskiego, Polska, czas trwania 92'. Po wakacyjnej przerwie rusza ponownie w Zakopanem cykl „Kino, którego szukasz” – organizowany z inicjatywy Elżbiety Krzemińskiej-Owczarz. Filmowa impreza dołączyła do Programu Kulturalny Człowiek. Program ten ma za zadanie zachęcanie uczniów do brania udziału w wydarzeniach kulturalnych na terenie Zakopanego i okolic.


W związku z tym KKSZ zaopatrzył się w pieczątkę z logo, do podbijania specjalnych kart, potwierdzających udział. Nadal wspiera cykl Kino Sokół wraz z Jakubem Krajewskim oraz Towarzystwo Gimnastyczne Sokół. Partnerem cyklu jest Wydział Kultury i Popularyzacji Zakopanego. W dalszym ciągu patronat medialny sprawuje m.in. Serwis Informacyjny Watra.

Najbliższa projekcja już 12 września 2013 - film pt. "Miłość" dokument Filipa Dzierżawskiego.

Oczywiście nie wszystkie filmy proponowane przez Cykl nadają się dla każdej grupy wiekowej. O przedziałach wiekowych będziemy informować.

Plan najbliższych projekcji:

12.09.2013, godz. 19:00 film pt. "Miłość" dokument Filipa Dzierżawskiego, Polska, czas trwania 92'

03.10.2013, godz. 19:00 film pt. "Ojciec i syn" reżyser Paweł Łoziński , Polska, czas trwania 54'.

Po filmie rozmowa z reżyserem. Będzie naszym gościem.

Wrzesień 12.09, godz. 19:00, dozwolony od 15 lat.

Reżyseria i scenariusz Filip Dzierżawski

Nagrody : Krakowski Festiwal Filmowy- Grand Prix „Złoty Lajkonik, Nagroda Publiczności za film „Miłość”.

Pięciu kumpli, którzy postanowili spełnić swoje marzenie. Pięć wyrazistych osobowości, które szukały sposobu na wyrażenie siebie. Pięć muzycznych wizji, które często się kłóciły. Jeden zespół – Miłość.

„Miłość” Filipa Dzierżawskiego to jeden z najwybitniejszych polskich filmów dokumentalnych ostatnich lat. Zwycięzca tegorocznego Krakowskiego Festiwalu Filmowego i laureat nagrody publiczności. Rozgrywająca się na przestrzeni dwóch dekad pasjonująca opowieść o pięciu wybitnie uzdolnionych muzykach - Tymańskim, Trzasce, Możdżerze, Olterze i Sikale.

To też historia młodości, mierzenia się z przeciwnościami, wspólnych szaleństw, rywalizacji, wielkich przyjaźni, konfliktów i rozczarowań. Pasjonujący film o pięciu przyjaciołach, którzy stworzyli zespół i zrobili muzyczną rewolucję.

"Miłość" to mocny, emocjonalny, świetny muzycznie i ciekawie zmontowany graficznie.

Zobacz w naszym sklepie:

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.