PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

"Bel canto, ludówki i … niespodzianki"

Czwartek, 19 grudnia 2013 r.
Autor: Agnieszka Gąsienica Giewont

"Bel canto, ludówki i … niespodzianki"Muzeum Karola Szymanowskiego w willi Atma w Zakopanem Oddział Muzeum Narodowego w Krakowie zaprasza na koncert "Bel canto, ludówki i … niespodzianki". Jolanta Kowalska – sopran, Renata Żełobowska-Orzechowska - fortepian. Słowo o muzyce: Małgorzata Janicka-Słysz. Czwartek, 19 grudnia 2013 godz. 18.00.


●  Pieśni
Karol Szymanowski (1882-1937)
Z 12. pieśni kurpiowskich do słów ludowych op. 58
- Lecioły zurazie
- U jeziorecka
- Uwoz,  mamo

Witold Lutosławski (1913-1994)
- Spóźniony słowik do słów Juliana Tuwima
- Pan Tralaliński do słów Juliana Tuwima

●  Arie
Charles Gounod (1818-1893)
- aria Julii Je veux vivre z opery Romeo et Juliette
Giacomo Puccini (1858-1924)
- aria Lauretty O mio babbino caro z opery Gianni Schicchi
-  aria Musetty Quando m'en vo z opery La Boheme
Franz Lehár  (1870-1948)
 -  aria Miłość to niebo na ziemi z operetki Paganini
Imre Kálmán (1882-1953)
-  czardasz z operetki Hrabina Marica

●  Kolędy
Zygmunt Noskowski (1846-1909), Witaj Gwiazdko złota
Feliks Nowowiejski (1877-1946),  Ucichłeś Jezuleńku
Wacław Geiger (1907-1988), Idzie na ziemię Jezusek sam
John W. Peterson, Ta święta noc


Jolanta Kowalska - trzykrotna Stypendystka Ministra Kultury, Miasta Krakowa (Stypendium „Twórcze”, 2009) oraz programu „Młoda Polska” (2009). Ukończyła z wyróżnieniem zarówno Akademię Muzyczną w Krakowie ( klasa śpiewu prof. Agnieszki Monasterskiej), jak też studia podyplomowe w Guildhall School of Music&Drama w Londynie. Jest laureatką pierwszej nagrody międzynarodowych konkursów: Bach Singer’s Prize w Londynie (2008) oraz The Thelma King (2009). Laureatka III Nagrody na Międzynarodowym Konkursie im. Ady Sari w Nowym Sączu (2011). Otrzymała Nagrodę Fundacji Bach-Marschall na Międzynarodowym Konkursie im. J. S. Bacha w Lipsku (2008), Nagrodę „Jurica Murai Prize” za najlepszą interpretację na 39. Festiwalu „Varaždin Baroque Evenings” (Chorwacja, 2009), a także wyróżnienia m.in. na Mozartowskim Konkursie Wokalnym w Londynie (2008). Współpracowała z Krakowską Operą Kameralną, a od 2003 jest członkiem Zespołu Capella Cracoviensis. Występowała z dyrygentami t.j.: Andrew Parrott, Ralf Sochaczevsky, Anthony Ford czy Paul Esswood. W 2011 wystąpiła na festiwalu Opera Rara w Alcinie G.F. Haendla, który poprowadził Marc Minkowski z towarzyszeniem orkiestry Les Musiciens du Louvre-Grenoble.

Renata Żełobowska-Orzechowska - absolwentka krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie fortepianu prof. Ludwika Stefańskiego. Laureatka XII Pianistycznego Konkursu Stypendialnego im. F. Chopina oraz konkursów wykonawstwa muzyki kameralnej. Prowadzi bogatą działalność koncertową w kraju i za granicą (Szwecja, Włochy, Austria, Korea). Istotnym obszarem działalności koncertowej jest współpraca z czołowymi wokalistami: Alison Pearce, Wiesław Ochman, Mariusz Kwiecień, Alicja Węgorzewska, Joanna Woś, Urszula Kryger i in. Dokonała nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji oraz firmy fonograficznej EMI. Wraz z wiolonczelistką Dorotą Imiełowską nagrała płytę „Vasle Sentimentale”, która ukazała się nakładem wytwórni CD ACCORD Music Edition. Jako adiunkt w Akademii Muzycznej w Krakowie prowadzi klasę kameralistyki. Od 2005 jest kierownikiem muzycznym cyklu koncertów dla dzieci organizowanych przez Filharmonię im. K. Szymanowskiego w Krakowie. W 2011  otrzymała Odznakę „Honoris gratia” przyznawaną przez Prezydenta Miasta Krakowa osobom szczególnie zasłużonym dla miasta.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa XIIITorebka filcowa XIIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom IIISłownik biograficzny "Podhalanie" tom IIILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - łącznie ponad 350 osób znalazło się w najnowszym słowniku biograficznym "Podhalanie". Słownik...
    90 zł
  • Ludowe etui na telefon IILudowe etui na telefon IILudowe etui z szarego filcu, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. telefonu komórkowego. Wymiary: szerokość 9 cm, długość 14,5 cm
    25 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.