PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Noc Tatrzańskiego Smaku

Sobota, 17 maja 2014 r.
Autor: Adam Kitkowski

Noc Tatrzańskiego SmakuTym razem coroczna impreza „Noc Muzeów” odbędzie się 17 maja 2014 roku. Tego dnia zapraszamy również gości i mieszkańców do restauracji Podhala i Spisza na imprezę „Noc Tatrzańskiego Smaku”. Uczestniczące w projekcie restauracje i karczmy 17 maja 2014 r. będą otwarte dodatkowo w godzinach 20.00 – 24.00.


Oferta w tym czasie obejmuje:
- upust ceny z karty dań o 10%
- góralski stół gościnny do poczęstunku (produkty regionalne, np. sery, moskole)
- regionalne danie nocy do 25 zł
- inne atrakcje restauracji (ewentualnie), np. kapela, wystawa, posiady
- zwiedzający muzeum – dodatkowa zniżka 10-15%  (obecność potwierdzona biletem lub pieczątką muzeum)
W projekcie udział biorą restauracje:
Obrochtówka, Zakopane, ul. Kraszewskiego 10a
Monte Rosa, Zakopane, ul. Nowotarska 8
Dworek Góralski, Zakopane, Spyrkówka 7
Gąsienicowo Kącina, Zakopane, ul. Krupówki 1
Biały Potok, Zakopane, u. Droga do Białego 7
Litworowy Staw, Białka Tatrzańska, ul. Środkowa 63
We wszystkich restauracjach będą grały kapele góralskie. Niektóre restauracje zapraszają na ciekawe prezentacje, np. w „Obrochtówce” Wojciech Gajewski będzie mówił o sporcie w dawnym Zakopanem i prezentował zdjęcia z zawodów, w „Gąsienicowej Kącinie” Adam Kitkowski będzie mówił o Janie Krzeptowskim-Sabale i Bartusiu Obrochcie jako polowacach i przewodnikach w Tatrach, a  w restauracji „Monte Rosa” Marek Zaniewski przedstawi Zakopane na starej fotografii w technice 3D.

Planujemy dzień wcześniej, tj. 16 maja (piątek) 2014r. o godz. 10.00 w „Jasnym Pałacu” krótkie seminarium na temat kart menu i nazw potraw regionalnych.

Zapraszamy do udziału w tych wydarzeniach. Na wszystkie prezentacje wstęp jest wolny.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Okładka na zeszyt IIOkładka na zeszyt IILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23...
    30 zł
  • Magnes Folk na lodówkę XMagnes Folk na lodówkę XMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • BALLADA O ŚMIERCI JANOSIKA - Trebunie TutkiBALLADA O ŚMIERCI JANOSIKA - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Krzysztof Trebunia-Tutka, Andrzej Polak, Anna Trebunia-Tutka, Wojciech...
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.