PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

„Jaka Unia? Polska w Unii Europejskiej. Debaty na podsumowanie 10 lat polskiego członkostwa w UE”

Wtorek, 20 maja 2014 r.
Autor: Agnieszka Adamczyk UMZ

„Jaka Unia? Polska w Unii Europejskiej. Debaty na podsumowanie 10 lat polskiego członkostwa w UE”Mam przyjemność serdecznie zaprosić do udziału w organizowanej przez Fundację Instytut Łukasiewicza debacie pt. „Jaka Unia? Polska w Unii Europejskiej. Debaty na podsumowanie 10 lat polskiego członkostwa w UE”, która odbędzie się w dniu 20 maja 2014 r. (wtorek) o godzinie 12.00 w Sali Obrad w Urzędzie Miasta Zakopane, ul. Kościuszki 13.


Projekt „Jaka Unia?” jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych, a jego celem jest rozwój debaty publicznej na temat polskiej polityki zagranicznej poprzez włączenie w nią szerokich kręgów społecznych i eksperckich, a także jednostek samorządu terytorialnego. W minionym roku wzięły w nim udział samorządy Krakowa, Nowego Sącza, Nowego Targu, Olkusza, Oświęcimia i Tarnowa, w tym roku jednym z wybranych przez Fundację Instytut Łukasiewicza miast jest właśnie Zakopane.

Zakopiańska debata odbędzie się pod hasłem: „Dobre, bo (mało)polskie. Jakie korzyści odnoszą Polacy i Małopolanie z rejestrowania rolnych produktów regionalnych i tradycyjnych przez Komisję Europejską?”, a wśród zaproszonych gości są między innymi posłowie na Sejm RP: Pan Andrzej Gut-Mostowy oraz Pani Jagna Marczułajtis-Walczak, Radni Sejmiku Wojewódzkiego: Pan Jan Hamerski oraz Pan Franciszek Bachleda Księdzularz, Dyrektor Departamentu Turystyki, Sportu i Promocji w Urzędzie Marszałkowskim Pani Elżbieta Kantor, Starosta Tatrzański Pan Andrzej Gąsienica-Makowski, Prezes Tatrzańskiej Izby Gospodarczej Pani Agata Wojtowicz, Przedstawiciel Regionalnego Związku Hodowców Owiec i Kóz, Przedstawiciele Podhalańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Burmistrzowie oraz pracownicy Urzędu Miasta Zakopane.  

Owocem debaty będą audycje radiowe z udziałem uczestników dyskusji, które zostaną udostępnione lokalnym rozgłośniom radiowym oraz zamieszczone na stronie internetowej www.jakaunia.pl Na stronie tej znaleźć można również więcej informacji o debatach przeprowadzonych w roku ubiegłym.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Grafika Folk w ramce XGrafika Folk w ramce XGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • 9 SIYŁ - „NOWYJ WIESNY PRZYSEŁ CAS” - album dwupłytowy9 SIYŁ - „NOWYJ WIESNY PRZYSEŁ CAS” - album dwupłytowy„NOWYJ WIESNY PRZYSEŁ CAS” to drugi album zespołu składający się również z dwóch płyt. Pierwsza płyta to tradycyjne melodie podhalańskie. Na drugiej płycie prezentujemy...
    32 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.