PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

„Jaka Unia? Polska w Unii Europejskiej. Debaty na podsumowanie 10 lat polskiego członkostwa w UE”

Wtorek, 20 maja 2014 r.
Autor: Agnieszka Adamczyk UMZ

„Jaka Unia? Polska w Unii Europejskiej. Debaty na podsumowanie 10 lat polskiego członkostwa w UE”Mam przyjemność serdecznie zaprosić do udziału w organizowanej przez Fundację Instytut Łukasiewicza debacie pt. „Jaka Unia? Polska w Unii Europejskiej. Debaty na podsumowanie 10 lat polskiego członkostwa w UE”, która odbędzie się w dniu 20 maja 2014 r. (wtorek) o godzinie 12.00 w Sali Obrad w Urzędzie Miasta Zakopane, ul. Kościuszki 13.


Projekt „Jaka Unia?” jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych, a jego celem jest rozwój debaty publicznej na temat polskiej polityki zagranicznej poprzez włączenie w nią szerokich kręgów społecznych i eksperckich, a także jednostek samorządu terytorialnego. W minionym roku wzięły w nim udział samorządy Krakowa, Nowego Sącza, Nowego Targu, Olkusza, Oświęcimia i Tarnowa, w tym roku jednym z wybranych przez Fundację Instytut Łukasiewicza miast jest właśnie Zakopane.

Zakopiańska debata odbędzie się pod hasłem: „Dobre, bo (mało)polskie. Jakie korzyści odnoszą Polacy i Małopolanie z rejestrowania rolnych produktów regionalnych i tradycyjnych przez Komisję Europejską?”, a wśród zaproszonych gości są między innymi posłowie na Sejm RP: Pan Andrzej Gut-Mostowy oraz Pani Jagna Marczułajtis-Walczak, Radni Sejmiku Wojewódzkiego: Pan Jan Hamerski oraz Pan Franciszek Bachleda Księdzularz, Dyrektor Departamentu Turystyki, Sportu i Promocji w Urzędzie Marszałkowskim Pani Elżbieta Kantor, Starosta Tatrzański Pan Andrzej Gąsienica-Makowski, Prezes Tatrzańskiej Izby Gospodarczej Pani Agata Wojtowicz, Przedstawiciel Regionalnego Związku Hodowców Owiec i Kóz, Przedstawiciele Podhalańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Burmistrzowie oraz pracownicy Urzędu Miasta Zakopane.  

Owocem debaty będą audycje radiowe z udziałem uczestników dyskusji, które zostaną udostępnione lokalnym rozgłośniom radiowym oraz zamieszczone na stronie internetowej www.jakaunia.pl Na stronie tej znaleźć można również więcej informacji o debatach przeprowadzonych w roku ubiegłym.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę IIIMagnes Folk na lodówkę IIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Obraz olejny Folk IVObraz olejny Folk IVObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł
  • Bransoletk​a "Porzeczki"Bransoletk​a "Porzeczki"Bransoletka, z koralików z korala fasetowanego, rurek - koral i pastylek - szkło. Plus masa perłowa - zawieszka. Obw 20,5 cm
    70 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.