PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Patronat medialny WATRA

„Przeszczep to nowe życie”

22–24 maja 2014 r.
Autor: Maciej Stasiński

„Przeszczep to nowe życie”W Zakopanem i Kościelisku odbędą się IX Ogólnopolskie Igrzyska dla Osób po Transplantacji i Dializowanych w lekkiej atletyce, pływaniu, tenisie, tenisie stołowym i biathlonie letnim, 21-24 maja 2014 r.


Przedstawiciele organizatora imprezy Polskiego Stowarzyszenia Sportu po Transplantacji piszą: "Mamy nadzieję, że zawody te mogą być szczególnym i ważnym wydarzeniem w Zakopanem popularyzującym ideę przeszczepiania narządów zarówno ze zwłok, jak i od osób żywych. W dobie społeczeństwa konsumpcyjnego, gdzie zanika kult życia rodzinnego pragniemy zwrócić uwagę na drugiego człowieka potrzebującego pomocy. Poprzez Ogólnopolskie Igrzyska, którym przeszczep uratował życie, chcemy zaszczepić w sercach ludzi, zwłaszcza młodych, ideę darowania narządów do przeszczepienia". Hasłem przewodnim imprezy sportowej są słowa: „Przeszczep to nowe życie”.

Udział będzie dla nas wyrazem wsparcia społecznej akcji, mającej na celu przełamywanie barier psychologicznych w dziedzinie ratowania życia, poprzez transplantację ludzkich narządów i popularyzację aktywności fizycznej, jako jednej z form rehabilitacji po przeszczepie.

Dodajmy, że w dniach od 16 do 23 sierpnia 2014 roku w Krakowie odbędą się 8. Mistrzostwa Europy dla Osób po Transplantacji i Dializowanych. Przyznanie organizacji Mistrzostw jest ogromnym wyróżnieniem za osiągnięcia organizacyjne i sportowe zawodników stowarzyszenia.

Program imprezy:

21 maja 2014 r. (środa)
przyjazd uczestników (w godzinach popołudniowych i wieczornych)

22 maja 2014 r. (czwartek)
9.00 - 11.00 ZAWODY - pływanie (COS Zakopane)
12.00 – 13.30 ZAWODY - biathlon letni (Kościelisko-Kiry)
14.00 - 17.00 ZAWODY - tenis stołowy (sala zapasów)(COS Zakopane)            

23 maja 2014 r. (piątek)
9.30 - 12.30 ZAWODY - lekka atletyka stadion (COS Zakopane)
12.30 - 15.30 ZAWODY - tenis ziemny (korty COS Zakopane)
18.00 – Walne Zebranie Sprawozdawcze za rok 2013 (sala COS Zakopane)
20.00 – Spotkanie integracyjne (miejsce do ustalenia)

24 maja 2014 r. (sobota)
9.00 - 11.00 ZAWODY - tenis ziemny Finał (korty COS Zakopane)
wyjazd uczestników

www.sportpotransplantacji.org.pl

Zobacz w naszym sklepie:
  • "Na Was zawsze można liczyć""Na Was zawsze można liczyć""Na Was zawsze można liczyć" - 40 stronnicowy album z fotografiami Grzegorza Gałązki i tekstem Ks. Władysława Mariana Zarębczana. Wydawnictwo MICHALINEUM. My, górale...
    40 zł
  • Naszyjnik "Karmelki"Naszyjnik "Karmelki"Naszyjnik dla dziewczynek ze nieregularnego kwarcu różowego oraz koralików vintage - Lampwork / szklane ozdobne. Obwód 46 cm. 
    50 zł
  • Flakon szklany IVFlakon szklany IVOkrągły falkon szklany z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 13,5 cm, średnica 18 cm (średnica podstawy 13,5 cm)
    90 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.