PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Patronat medialny WATRA

„Przeszczep to nowe życie”

22–24 maja 2014 r.
Autor: Maciej Stasiński

„Przeszczep to nowe życie”W Zakopanem i Kościelisku odbędą się IX Ogólnopolskie Igrzyska dla Osób po Transplantacji i Dializowanych w lekkiej atletyce, pływaniu, tenisie, tenisie stołowym i biathlonie letnim, 21-24 maja 2014 r.


Przedstawiciele organizatora imprezy Polskiego Stowarzyszenia Sportu po Transplantacji piszą: "Mamy nadzieję, że zawody te mogą być szczególnym i ważnym wydarzeniem w Zakopanem popularyzującym ideę przeszczepiania narządów zarówno ze zwłok, jak i od osób żywych. W dobie społeczeństwa konsumpcyjnego, gdzie zanika kult życia rodzinnego pragniemy zwrócić uwagę na drugiego człowieka potrzebującego pomocy. Poprzez Ogólnopolskie Igrzyska, którym przeszczep uratował życie, chcemy zaszczepić w sercach ludzi, zwłaszcza młodych, ideę darowania narządów do przeszczepienia". Hasłem przewodnim imprezy sportowej są słowa: „Przeszczep to nowe życie”.

Udział będzie dla nas wyrazem wsparcia społecznej akcji, mającej na celu przełamywanie barier psychologicznych w dziedzinie ratowania życia, poprzez transplantację ludzkich narządów i popularyzację aktywności fizycznej, jako jednej z form rehabilitacji po przeszczepie.

Dodajmy, że w dniach od 16 do 23 sierpnia 2014 roku w Krakowie odbędą się 8. Mistrzostwa Europy dla Osób po Transplantacji i Dializowanych. Przyznanie organizacji Mistrzostw jest ogromnym wyróżnieniem za osiągnięcia organizacyjne i sportowe zawodników stowarzyszenia.

Program imprezy:

21 maja 2014 r. (środa)
przyjazd uczestników (w godzinach popołudniowych i wieczornych)

22 maja 2014 r. (czwartek)
9.00 - 11.00 ZAWODY - pływanie (COS Zakopane)
12.00 – 13.30 ZAWODY - biathlon letni (Kościelisko-Kiry)
14.00 - 17.00 ZAWODY - tenis stołowy (sala zapasów)(COS Zakopane)            

23 maja 2014 r. (piątek)
9.30 - 12.30 ZAWODY - lekka atletyka stadion (COS Zakopane)
12.30 - 15.30 ZAWODY - tenis ziemny (korty COS Zakopane)
18.00 – Walne Zebranie Sprawozdawcze za rok 2013 (sala COS Zakopane)
20.00 – Spotkanie integracyjne (miejsce do ustalenia)

24 maja 2014 r. (sobota)
9.00 - 11.00 ZAWODY - tenis ziemny Finał (korty COS Zakopane)
wyjazd uczestników

www.sportpotransplantacji.org.pl

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa XITorebka filcowa XITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. UWAGA - dodatkowo...
    160 zł
  • „Lykorz mimo włosnyj wóli”„Lykorz mimo włosnyj wóli”Płyta DVD zawiera spektakl „Lykorz mimo włosnyj wóli” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 2 min.) Amatorski Zespół Teatralny im...
    40 zł
  • Spinka góralska IISpinka góralska IIMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym z szarotką w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    290 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.