PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Podróże po sonosferze (II)

Czwartek, 4 września 2014 r.
Autor: Agnieszka Gąsienica–Giewont

Podróże po sonosferze (II)Muzeum Karola Szymanowskiego w willi „Atma” w Zakopanem Oddział Muzeum Narodowego w Krakowie Podróże po sonosferze (II) czwartek, 4 września 2014; godz. 18.00.


Mariusz Pędziałek - obój
Agnieszka Kaczmarek-Bialic - harfa
Renata Żełobowska-Orzechowska - fortepian

Małgorzata Janicka-Słysz – słowo o muzyce

Przed koncertem 4 września, o godz. 17:00 obędzie się wernisaż wystawy obrazów pt. „Muzyczne uniesienia” Magdaleny Gądek- Posadzki, młodej artystki, w ramach VI edycji Festiwalu Muzyki Kameralnej „Muzyka na Szczytach” 2014. Prace będzie można oglądać od 4 do 21 września w godzinach otwarcia muzeum.

W programie:

Karol Szymanowski (1882-1937),  Etiuda b-moll op 4 nr 3 opracowanie na obój, harfę i fortepian

Witold Lutosławski (1913-1994), Trzy fragmenty na obój i harfę
I Magia
II Odys na Itace
III Presto

Camille Saint-Saëns (1835-1921),  Sonata na obój i fortepian op. 166
I Andantino
II Allegretto
III Molto Allegro

Jacques Ibert (1890-1962),  Fantasie na harfę solo
Bernard Andres (ur. 1941),  Algues na obój i harfę
David Watkins (ur. 1939),  Fire Dance na harfę solo
Manuel de Falla (1876-1946),  Danza Ritual del Fuego na fortepian solo

Pedro Iturralde (ur. 1929), Suite hellenique na obój i fortepian
I Kalamatianos
II Funky
III Valse
IV Kritis
V Kalamatianos

Agnieszka KACZMAREK-BIALIC – absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie harfy prof. Bogu-miły Lutak-Modrinić (dyplom z wyróżnieniem) oraz Hochschule für Musik we Freiburgu (Niemcy), gdzie studio-wała pod kierunkiem Ursuli Holliger. Brała udział w między-narodowych kursach interpretacji muzyki harfowej prowa-dzonych przez takie znakomitości jak C. Michael, U. Holliger, S. McDonald czy E. Szmyt. Stypendystka fundacji Helene-Rosenberg-Stiftung (Freiburg) oraz Alfred-Toepfer-Stiftung (Hamburg). Uczestniczyła w międzynarodowych festiwalach muzycznych, m.in. w Bratysławie („Melos-Etos”), Warszawie („Warszawska Jesień”), Krakowie (Forum Młodych Kompo-zytorów, Niemiecko-Polskie Sympozjum Harfowe), Wrocła-wiu („Musica Polonica Nova”) czy Katowicach (Międzynarodowy Festiwal Harfowy). Występowała jako solistka z Kammerorchester Freiburg, Kammer-orchester Bad-Krozingen, Johannis Kantorei Frankfurt, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej i Śląską Orkiestrą Kameralną. Dokonała prawykonań utworów kameralnych i solo-wych. Od 2003 jest harfistką Filharmonii Śląskiej w Katowicach.

Mariusz PĘDZIAŁEK studiował w klasie oboju w PWSM w Krakowie. Umiejętności doskonalił pod kierunkiem Lothara Kocha w Sion (Szwajcaria). Jest koncertmistrzem Orkiestry Filharmonii Krakowskiej, członkiem Stowarzyszenia Artystycznego „Muzyka Centrum”, Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektro-akustycznej, Towarzystwa im. W. Lutosławskiego. Koncertuje w kraju i za granicą z wybitnymi dyrygent-tami (m.in. A. Duczmal, J. Krenz, J. Maksymiuk), instrumentalistami (N. Kennedy, K. Kenner, G. Tur-nau, J. Śmietana) oraz orkiestrami (Amadeus, Aukso, Sinfonia Varsovia i in.). Brał udział w tournée N. Kennedy’ego po Niemczech i Austrii (2004, 2010). W 2006 był docentem Międzynarodowej Akademii Nowej Kompozycji i Audio-Art Avantgarde Tirol w Seefeld. Nagrywał dla Polskiego Radia i licznych firm fonograficznych. Autor i wykonawca muzyki teatralnej i filmowej. Odznaczony m.in. Odznaką Zasłużony Działacz Kultury i Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Renata ŻEŁOBOWSKA-ORZECHOWSKA – pianistka i kameralistka, absolwentka krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie fortepianu prof. Ludwika Stefańskiego. Laureatka XII Pianistycznego Konkursu Stypendialnego im. F. Chopina oraz konkursów wykonawstwa muzyki kameralnej. Prowadzi działalność koncertową w kraju i za granicą (Szwecja, Włochy, Austria, Korea), występując z wybitnymi muzykami (G. Deplus, M. Wolf, K. Danczowska, T. Głąbówna, K. Szostek-Radkowa. Uczestniczy w międzynarodowych kursach mistrzowskich i festiwalach. Występowała z orkiestrami Filharmonii w Krakowie, Szczecinie i Kielcach. Dokonała nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji oraz firmy fonograficznej EMI. Wraz z wiolonczelistką Dorotą Imiełowską nagrała płytę Valse Sentimentale. Jako adiunkt w Akademii Muzycznej w Krakowie prowadzi klasę kameralistyki. Od 2005 jest kierownikiem muzycznym cyklu koncertów dla dzieci organizowanych przez Filharmonię Krakowską. W 2011 otrzymała Odznakę „Honoris Gratia”, przyznawaną przez Prezydenta Miasta Krakowa osobom szczególnie zasłużonym dla miasta.


Zapraszamy na kolejne koncerty w „Atmie” w roku 2014 – o godz. 18.00

● 3 października 2014 – piątek 
132. urodziny Karola Szymanowskiego
Edyta Piasecka – sopran
Mariola Cieniawa – fortepian

● 20 listopada 2014 – czwartek
Podróże po sonosferze (III):
L. van Beethoven, A. Panufnik  (w 100-lecie urodzin) 
Cracovia Trio:
Wiesław Kwaśny – skrzypce
Julian Tryczyński – wiolonczela
Jerzy Tosik-Warszawiak – fortepian 

● 11 grudnia 2014 – czwartek
Podróże po sonosferze (IV): 
J. S. Bach, F. Chopin, K. Szymanowski
Krzysztof Sadłowski – wiolonczela
Piotr Kosiński – fortepian

Wstęp na wszystkie koncerty wolny. Zapraszamy!

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Kulki"Naszyjnik "Kulki"Naszyjnik z kulek turkusu /średnica 1 cm / oraz kulek agatu różowego /średnica 0,8 cm/. Obw. 46,5 cm
    85 zł
  • Torebka filcowa XIIITorebka filcowa XIIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Flakon szklany IVFlakon szklany IVOkrągły falkon szklany z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 13,5 cm, średnica 18 cm (średnica podstawy 13,5 cm)
    90 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.