PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Patronat medialny WATRA

Film "Dzieci Kotana"

Czwartek, 18 września 2014 r.
Autor: Maciej Stasiński

Film "Dzieci Kotana"Film „Dzieci Kotana„ - 2012, dok. Polska, reż. Mirosław Dembiński. 18 września, godz. 19:00 Kino Sokół, bilet 10 zł - 65 minut + prelekcja 60 min. /prelekcja dla dorosłych/.


Tytułowe dzieci Kotana to narkomani, którym pomógł wyjść z nałogu Marek Kotański i którzy pozostali w jego organizacji – Monarze, aby pomagać innym i kontynuować jego dzieło. W filmie reprezentują ich Bogusia i Adam Bączkowscy, prowadzący dzisiaj ośrodek w Nowolipsku. W dziesięć lat po śmierci Kotana w wypadku samochodowym, wspominają charyzmatycznego terapeutę, jego bezkompromisowe metody i swoją trudną drogę do miejsca, w którym są dzisiaj. Poznali się na terapii, obdarzyli uczuciem i postanowili przeżyć razem życie. Wspólnie zdecydowali też spłacić swój dług przez pomoc innym. W filmie pojawia się wiele materiałów archiwalnych, ale występują również obecni podopieczni ośrodka prowadzonego przez Bogusię i Adama. Całość układa się w historyczną narrację o pokoleniach narkomanów, kontr- i subkulturach młodzieżowych i zmieniających się narkotykach. Odmiany czasu odzwierciedla też warstwa muzyczna – są tu więc starzy hipisi, punk i punkowcy oraz kultura hip hopu. Tylko problem wciąż pozostaje ten sam i może dotknąć każdego.

Po filmie będzie prelekcja - poprowadzi ją terapeuta, praktyk oraz znawca tematyki dot. współczesnych środków uzależniających, Grzegorz Antosz ze Stowarzyszenia Pomocy Arka Noego oddz. w Gliwicach.

Temat spotkania: Droga do inicjacji narkotykowej, symptomy zażywania w oparciu o współczesne rodzaje narkotyków oraz innych substancji psychoaktywnych w tym dopalaczy.

Czas trwania: 1 godzina

Prelekcja przeznaczona dla dorosłych: rodzice, nauczyciele, organizacje zainteresowane tematem.

Partnerzy cyklu : Burmistrz Miasta Zakopane, Wydział Kultury, Towarzystwo Gimnastyczne Sokół. Partnerzy medialni: Tygodnik Podhalański, Infogram, Watra.pl,  Zakopane dla Ciebie oraz  przy tym wydarzeniu :

Stowarzyszenie Arka Noego oddz. Gliwice / terapeuta Grzegorz Antosz

profil cyklu na fb https://www.facebook.com/KinoKtoregoSzukasz

zakładka na stronie kina Sokól  http://www.kinosokol.z-ne.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2&Itemid=4

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek duży IVAniołek duży IVAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Wisiorek "Panda"Wisiorek "Panda"Sam miś, szklany Lampwork + szklane koraliki. obw. 53 cm dług. zawieszki 2 cm.
    70 zł
  • Ludowe etui na tablet VILudowe etui na tablet VILudowe etui z ciemno-szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.