PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Patronat medialny WATRA

Film "Dzieci Kotana"

Czwartek, 18 września 2014 r.
Autor: Maciej Stasiński

Film "Dzieci Kotana"Film „Dzieci Kotana„ - 2012, dok. Polska, reż. Mirosław Dembiński. 18 września, godz. 19:00 Kino Sokół, bilet 10 zł - 65 minut + prelekcja 60 min. /prelekcja dla dorosłych/.


Tytułowe dzieci Kotana to narkomani, którym pomógł wyjść z nałogu Marek Kotański i którzy pozostali w jego organizacji – Monarze, aby pomagać innym i kontynuować jego dzieło. W filmie reprezentują ich Bogusia i Adam Bączkowscy, prowadzący dzisiaj ośrodek w Nowolipsku. W dziesięć lat po śmierci Kotana w wypadku samochodowym, wspominają charyzmatycznego terapeutę, jego bezkompromisowe metody i swoją trudną drogę do miejsca, w którym są dzisiaj. Poznali się na terapii, obdarzyli uczuciem i postanowili przeżyć razem życie. Wspólnie zdecydowali też spłacić swój dług przez pomoc innym. W filmie pojawia się wiele materiałów archiwalnych, ale występują również obecni podopieczni ośrodka prowadzonego przez Bogusię i Adama. Całość układa się w historyczną narrację o pokoleniach narkomanów, kontr- i subkulturach młodzieżowych i zmieniających się narkotykach. Odmiany czasu odzwierciedla też warstwa muzyczna – są tu więc starzy hipisi, punk i punkowcy oraz kultura hip hopu. Tylko problem wciąż pozostaje ten sam i może dotknąć każdego.

Po filmie będzie prelekcja - poprowadzi ją terapeuta, praktyk oraz znawca tematyki dot. współczesnych środków uzależniających, Grzegorz Antosz ze Stowarzyszenia Pomocy Arka Noego oddz. w Gliwicach.

Temat spotkania: Droga do inicjacji narkotykowej, symptomy zażywania w oparciu o współczesne rodzaje narkotyków oraz innych substancji psychoaktywnych w tym dopalaczy.

Czas trwania: 1 godzina

Prelekcja przeznaczona dla dorosłych: rodzice, nauczyciele, organizacje zainteresowane tematem.

Partnerzy cyklu : Burmistrz Miasta Zakopane, Wydział Kultury, Towarzystwo Gimnastyczne Sokół. Partnerzy medialni: Tygodnik Podhalański, Infogram, Watra.pl,  Zakopane dla Ciebie oraz  przy tym wydarzeniu :

Stowarzyszenie Arka Noego oddz. Gliwice / terapeuta Grzegorz Antosz

profil cyklu na fb https://www.facebook.com/KinoKtoregoSzukasz

zakładka na stronie kina Sokól  http://www.kinosokol.z-ne.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2&Itemid=4

Zobacz w naszym sklepie:
  • Portfel IIIPortfel IIIPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z białej podszewki.   Szerokość ok. 12 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor: Biały, czarny
    35 zł
  • „Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu”„Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu”Płyta DVD zawiera widowisko „Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu” (2 godz. 23 min.) zarejestrowane podczas premiery w 2011 roku w Zakopanem, w kinie Sokół (AKT I i IV)...
    45 zł
  • "Na Was zawsze można liczyć""Na Was zawsze można liczyć""Na Was zawsze można liczyć" - 40 stronnicowy album z fotografiami Grzegorza Gałązki i tekstem Ks. Władysława Mariana Zarębczana. Wydawnictwo MICHALINEUM. My, górale...
    40 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.