PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

12-godzinny SLALOM MARATON ZAKOPANE

Niedziela, 1 marca 2015 r.
Autor: Małgorzata Tlałka-Długosz

12-godzinny SLALOM MARATON ZAKOPANEMałgorzata Tlałka-Długosz, Fundacja HANDICAP Zakopane, UM Zakopane i Biuro Promocji Zakopanego zapraszają w niedzielę, 1 marca 2015 na Polanę Szymoszkową w Zakopanem na wyjątkowe, niestandardowe zawody narciarskie. Będzie to drużynowy "12H SLALOM MARATON ZAKOPANE".


Celem sportowym zawodów jest ustanowienie  Rekordu Polski, którym będzie maksymalny dystans w kilometrach przejechany na nartach po slalomie non-stop w ciągu 12 godzin przez drużynę.

Celem ideowym zawodów jest pozyskanie funduszy dla Fundacji Handicap-Zakopane, działającej na rzecz sportu osób niepełnosprawnych w naszym regionie. Sponsor Honorowy Zawodów, firma TAURON podejmuje wyzwanie wpłacenia uzgodnionej kwoty za każdy kilometr przejechany w ciągu 12 godzin non-stop w 12H SLALOM MARATON ZAKOPANE  przez team Mistrzów Polski,  na rzecz Fundacji HANDICAP Zakopane.

Pośrednimi celami zawodów jest narciarska promocja Zakopanego, promowanie narciarstwa alpejskiego, integracja środowisk narciarskich z różnych regionów Polski.

12-godzinna formuła non-stop zawodów w narciarstwie alpejskim będzie niewątpliwie bardzo trudnym wyzwaniem z punktu widzenia  sportowego.

Trudnością będzie czas trwania zawodów, warunki śniegowe zmieniające się w ciągu dnia, degradacja stanu trasy slalomu, narastające zmęczenie i inne elementy, z którymi zmierzą się "sprinterzy" narciarstwa - alpejczycy.

Pierwszą drużyną podejmującą to niecodzienne, trudne wyzwanie będą Mistrzowie Polski, byli kadrowicze, reprezentanci Polski w narciarstwie alpejskim, z różnych generacji narciarzy na przestrzeni ostatnich 50 lat i z różnych regionów Polski (30 osób +5 os. rezerwa, świetnych narciarzy w dobrej formie i doskonałej kondycji fizycznej). Zawody otworzą Goście Honorowi zawodów - wielkie postacie polskiego narciarstwa alpejskiego, m.in. Barbara Grocholska-Kurkowiak, Ludwika Majerczyk-Marczułajtis, Andrzej Bachleda-Curuś, Jerzy Woyna-Orlewicz.

Dla podkreślenia rangi imprezy dodamy, że 1 marca 2015 w pierwszej edycji "12h slalom maraton ZAKOPANE" na jednej trasie slalomowej, na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem spotkają się posiadacze ponad 150 tytułów Mistrza Polski w narciarstwie alpejskim! A zawodników - team Mistrzów Polski, dotychczas rywalizujących ze sobą na trasach, połączy współpraca w realizacji wspólnego, szlachetnego celu.

Zawody planowane są jako cykliczne, w następnych latach chcemy umożliwić podejmowanie próby pobicia ustanowionego rekordu przez spontanicznie tworzące się ekipy (firmowe, sportowe, branżowe, interdyscyplinarne itp.) .

Planujemy  zgłoszenie ustanowionego rekordu do księgi rekordów Guiness'a,  jako że jest to zupełnie nowa, nigdzie jeszcze nie prowadzona forma rywalizacji.

Z racji nowatorskiej w narciarstwie alpejskim formuły zawodów narasta duże zainteresowanie  wokół naszej imprezy. Biorąc pod uwagę fakt popularności  narciarstwa alpejskiego w Polsce i dobre wyniki Polaków w niszowych konkurencjach alpejskich (skicross, speed skiing, freestyle), taka odmienna impreza z pewnością cieszyć się będzie dużym zainteresowaniem.

Zawody rozpoczną się o godzinie 8.00 rano i trwać będą do godz. 20.00. Po zakończeniu slalomowego maratonu odbędzie się przejazd z pochodniami i uroczyste ogłoszenie wyników.

Serdecznie zapraszamy do kibicowania w 1 edycji 12H SLALOM MARATON ZAKOPANE.

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Zatraceniec”„Zatraceniec”Płyta DVD zawiera spektakl „Zatraceniec” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 54 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    40 zł
  • Okładka na zeszyt IIOkładka na zeszyt IILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23...
    30 zł
  • Aniołek duży IIAniołek duży IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    16 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.