PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

12-godzinny SLALOM MARATON ZAKOPANE

Niedziela, 1 marca 2015 r.
Autor: Małgorzata Tlałka-Długosz

12-godzinny SLALOM MARATON ZAKOPANEMałgorzata Tlałka-Długosz, Fundacja HANDICAP Zakopane, UM Zakopane i Biuro Promocji Zakopanego zapraszają w niedzielę, 1 marca 2015 na Polanę Szymoszkową w Zakopanem na wyjątkowe, niestandardowe zawody narciarskie. Będzie to drużynowy "12H SLALOM MARATON ZAKOPANE".


Celem sportowym zawodów jest ustanowienie  Rekordu Polski, którym będzie maksymalny dystans w kilometrach przejechany na nartach po slalomie non-stop w ciągu 12 godzin przez drużynę.

Celem ideowym zawodów jest pozyskanie funduszy dla Fundacji Handicap-Zakopane, działającej na rzecz sportu osób niepełnosprawnych w naszym regionie. Sponsor Honorowy Zawodów, firma TAURON podejmuje wyzwanie wpłacenia uzgodnionej kwoty za każdy kilometr przejechany w ciągu 12 godzin non-stop w 12H SLALOM MARATON ZAKOPANE  przez team Mistrzów Polski,  na rzecz Fundacji HANDICAP Zakopane.

Pośrednimi celami zawodów jest narciarska promocja Zakopanego, promowanie narciarstwa alpejskiego, integracja środowisk narciarskich z różnych regionów Polski.

12-godzinna formuła non-stop zawodów w narciarstwie alpejskim będzie niewątpliwie bardzo trudnym wyzwaniem z punktu widzenia  sportowego.

Trudnością będzie czas trwania zawodów, warunki śniegowe zmieniające się w ciągu dnia, degradacja stanu trasy slalomu, narastające zmęczenie i inne elementy, z którymi zmierzą się "sprinterzy" narciarstwa - alpejczycy.

Pierwszą drużyną podejmującą to niecodzienne, trudne wyzwanie będą Mistrzowie Polski, byli kadrowicze, reprezentanci Polski w narciarstwie alpejskim, z różnych generacji narciarzy na przestrzeni ostatnich 50 lat i z różnych regionów Polski (30 osób +5 os. rezerwa, świetnych narciarzy w dobrej formie i doskonałej kondycji fizycznej). Zawody otworzą Goście Honorowi zawodów - wielkie postacie polskiego narciarstwa alpejskiego, m.in. Barbara Grocholska-Kurkowiak, Ludwika Majerczyk-Marczułajtis, Andrzej Bachleda-Curuś, Jerzy Woyna-Orlewicz.

Dla podkreślenia rangi imprezy dodamy, że 1 marca 2015 w pierwszej edycji "12h slalom maraton ZAKOPANE" na jednej trasie slalomowej, na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem spotkają się posiadacze ponad 150 tytułów Mistrza Polski w narciarstwie alpejskim! A zawodników - team Mistrzów Polski, dotychczas rywalizujących ze sobą na trasach, połączy współpraca w realizacji wspólnego, szlachetnego celu.

Zawody planowane są jako cykliczne, w następnych latach chcemy umożliwić podejmowanie próby pobicia ustanowionego rekordu przez spontanicznie tworzące się ekipy (firmowe, sportowe, branżowe, interdyscyplinarne itp.) .

Planujemy  zgłoszenie ustanowionego rekordu do księgi rekordów Guiness'a,  jako że jest to zupełnie nowa, nigdzie jeszcze nie prowadzona forma rywalizacji.

Z racji nowatorskiej w narciarstwie alpejskim formuły zawodów narasta duże zainteresowanie  wokół naszej imprezy. Biorąc pod uwagę fakt popularności  narciarstwa alpejskiego w Polsce i dobre wyniki Polaków w niszowych konkurencjach alpejskich (skicross, speed skiing, freestyle), taka odmienna impreza z pewnością cieszyć się będzie dużym zainteresowaniem.

Zawody rozpoczną się o godzinie 8.00 rano i trwać będą do godz. 20.00. Po zakończeniu slalomowego maratonu odbędzie się przejazd z pochodniami i uroczyste ogłoszenie wyników.

Serdecznie zapraszamy do kibicowania w 1 edycji 12H SLALOM MARATON ZAKOPANE.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bransoletka "Mix 2"Bransoletka "Mix 2"Bransoletka "Mix 2" Obwód - 18,5 cm. Materiały: Agat, Koral, Szkło, Masa perłowa, Metal. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    60 zł
  • Obraz olejny Folk IIObraz olejny Folk IIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...
    300 zł
  • Wisiorek "Sopel"Wisiorek "Sopel"Wisiorek z kwarcem pokrytym tytanem. Obw. 60 cm. Dł. zawieszki 3,5 cm.
    60 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.