PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

GALERIA JEDNEGO AUTORA

Środa, 11 marca 2015 r.
Autor: Ewa Czamańska

GALERIA JEDNEGO AUTORAGALERIA JEDNEGO AUTORA w Tatrzańskiej Agencji Rozwoju Promocji i Kultury serdecznie zaprasza na wieczór p.n. „Miłosne pory roku” Krzysztofa Zięcika - malarza i poety. Oprawa muzyczna Marek Świtała. Artyści są członkami Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego. Sponsor wydarzenia „Chata pod Tatrami” Anna Firas. Spotkanie odbędzie się 11 marca 2015 o godz. 19:00 w DW "Jasny Pałac" ul. Tetmajera 24 w Zakopanem.


Wstęp wolny!

Krzysztof Zięcik mieszkaniec Czeladzi, od 2001 roku członek Stowarzyszenia twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego w Będzinie. Zajmuje się malarstwem i poezją. Autor 11 tomików wierszy i ponad 20 wystaw indywidualnych malarstwa. 2005 I nagroda w konkursie na pejzaż zagłębiowski w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej, 2014 II nagroda w konkursie ogólnopolskim "Znaszli ten kraj" zorganizowanym przez STKZD. W poprzednich edycjach w kategorii literackiej wyróżnienie za wiersz.

Marek Świtała mieszkaniec Bytomia z wykształcenia i zawodu prawnik. Jego pasją jest muzyka w popisowy sposób wykonuje utwory gitarowo-wokalne. Obaj artyści współpracują od roku mają na swym koncie recitale poetycko-muzyczne w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu 2014 r., w Bibliotece Czeladzkiej 2014 prezentowali tam projekt "Odcienie muzyki". Wiersze o kompozytorach muzyki klasycznej i muzyce tego gatunku ze stosownie dołączoną oprawą muzyczną. Następnie projekt "Miłosne pory roku" przedstawili w Galerii Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Czeladzi również w 2014 r. Wcześniej występowali z różnymi artystami na Śląsku i w Zagłębiu i nie tylko, np. "Biała Izba" w Zakopanem 2012 r., "Caffe u Tellemanna" w Pszczynie 2014 r., Muzeum "Sztygarka" w Dąbrowie Górniczej 2012, 2014.

Malarstwo pasja członek Stow. Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego Poezja przenikanie się pomysłów plastyczno poetyckich. Współpraca z Markiem Ś, Wystawy i
wieczory poetyckie.Marek Świtała: mogą być pytania według uznania pytającego. W teatrze w Zakopanem gra Krzysztof Łakomik z Czeladzi, może byłaby możliwość powiadomienia go.

Zobacz w naszym sklepie:
  • "Na Was zawsze można liczyć""Na Was zawsze można liczyć""Na Was zawsze można liczyć" - 40 stronnicowy album z fotografiami Grzegorza Gałązki i tekstem Ks. Władysława Mariana Zarębczana. Wydawnictwo MICHALINEUM. My, górale...
    40 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Aniołek duży IIAniołek duży IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    16 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.