PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

LUDZIE KULTURY ŁĄCZCIE SIĘ!

Wtorek, 17 marca 2015 r.
Autor: Stowarzyszenie im. Mieczysława Karłowicza

17 marca o godz. 15:00 odbędzie się debata dotycząca kształtowania polityki kulturalnej Podhala, na którą serdecznie zapraszają: Stowarzyszenie im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem wspólnie z Powiatem Tatrzańskim oraz Gminą Miasta Zakopane. Do udziału w tym spotkaniu zachęcamy wszystkie podmioty zainteresowane tematem, by móc wsłuchać się w ich głos odnośnie stanu faktycznego polityki kulturalnej regionu, a także możliwości jej kształtowania oraz zmiany.


Dyskusja będzie miała charakter otwarty i demokratyczny, każdy z zainteresowanych będzie mógł zabrać głos i podzielić swoimi przemyśleniami oraz propozycjami zmian. Liczymy na konstruktywną dyskusję, która pozwoli nam wytyczyć nowe kierunki polityki kulturalnej.
 
Do udziału w debacie zapraszamy zarówno przedstawicieli władz samorządowych, radnych komisji kultury, przedstawicieli instytucji kultury, organizacje pozarządowe zajmujące się kulturą, ludzi kultury oraz artystów.

CZAS i MIEJSCE: 17 marca (wtorek), godz. 15:00, Starostwo Powiatowe, ul. Chramcówki 15, sala obrad

Zagadnienia robocze do dyskusji:

- Czym jest kultura i czy jest ona nam potrzebna? Czy warto inwestować w kulturę na Podhalu?

- Jakie cele powinna zakładać polityka kulturalna regionu, co chcielibyśmy dzięki niej osiągnąć?

- Analiza elementów składowych kultury w gminach, powiecie

- Mocne i silne strony punktów na mapie kulturalnej powiatu, gmin

- Gdzie i w jaki sposób szukamy informacji o wydarzeniach kulturalnych(mieszkańcy/turyści)?

- W jaki sposób promować kulturę?

- Jak wygląda współpraca podmiotów kultury: wewnętrzna (w ramach powiatu) i zewnętrzna (z innymi miastami, regionami, krajami), co można zmienić, udoskonalić?

Debata odbywa się w ramach projektu „Obywatelskie kształtowanie polityki kulturalnej Podhala" realizowanego przez Stowarzyszenie im. M. Karłowicza
w partnerstwie z Powiatem Tatrzańskim i Gminą Miasta Zakopane. Więcej informacji o realizowanych przedsięwzięciach znajdą Państwie na stronie projektu: http://www.dlapodhala.pl/

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa VIITorebka filcowa VIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zatrzask. Środek z dopinaną na zatrzask wkładką z podszewki zamykaną na zamek błyskawiczny...
    160 zł
  • Wisiorek "Ogródek 6"Wisiorek "Ogródek 6"Wisiorek z tkaniny, koralików metalowych. Obwód 52 cm. Wlk. Wisiorka 10/8 cm
    35 zł
  • „Portki”„Portki”Płyta DVD zawiera spektakl „Portki” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 47 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.