PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Patronat medialny WATRA

Festiwal Wstęp Wolny Funduszy Europejskich

20–22 marca 2015 r.
Autor: Maciej Stasiński

Festiwal Wstęp Wolny Funduszy Europejskich20-22 marca 2015 r. Pierwszy weekend wiosny świadczy tylko o jednym – wielkimi krokami zbliża się Festiwal Wstęp Wolny Funduszy Europejskich. To znak, że Małopolska myśli o kulturze, ale też o każdym mieszkańcu. Coś dla siebie znajdą tu mali, nieco więksi i całkiem duzi amatorzy wydarzeń kulturalnych. Kilkanaście małopolskich miast wytoczyło ciężkie działa przeciwko zimowej nudzie i monotonii. Z tej okazji również Muzeum Tatrzańskie przygotowało specjalną ofertę...


20 marca 2015 r. (piątek), godz. 16:30 – „Ćwiczenia z materią”, czyli zajęcia kreatywne dla dzieci w wieku 7-12 lat; Galeria Władysława Hasiora (filia Muzeum Tatrzańskiego), Zakopane, ul. Jagiellońska 18 b; wstęp wolny.
Zapisy do 19 marca 2015 r. pod adresem: j.dembowska@muzeumtatrzanskie.pl

22 marca 2015 r. (niedziela) – darmowy wstęp i oprowadzanie przez przewodnika w dwóch filiach Muzeum Tatrzańskiego:
- Galerii Sztuki XX wieku w willi Oksza (Zakopane, ul. Zamoyskiego 25) – godz. 11:30; 13:30
- Muzeum Stylu Zakopiańskiego – Inspiracje im. Marii i Bronisława Dembowskich (Zakopane, Droga do Rojów 6) – godz. 10:00; 13:00

Ponadto w ramach Festiwalu Wstęp Wolny Funduszy Europejskich:
aż 35 instytucji z 14 małopolskich miast i miejscowości otwiera swoje wnętrza dla mieszkańców regionu w dniach 20-22 marca br. To wielkie święto kultury, co potwierdza kolejna, bo już trzecia edycja Festiwalu.
Otwierają się za darmo dla Małopolan:
Kraków, Wieliczka, Niepołomice, Brzesko, Bochnia, Tarnów, Nowy Sącz, Szymbark, Chrzanów, Inwałd, Wadowice, Dąbrowa Tarnowska, Zubrzyca Górna i Zakopane. W tych miejscowościach z bezpłatną ofertą na mieszkańców czekają m.in. muzea, teatry, opera, filharmonia, centra kultury, biblioteki, kopalnie soli, Park Miniatur, Centrum Kongresowe i wiele innych instytucji.
Propozycje spędzania wolnego czasu w pierwszy wiosenny weekend można sprawdzić na stronie www.festiwal.fundusze.malopolska.pl

Znajdziesz tam listę obiektów, które biorą udział w Festiwalu. 
Przeczytasz o atrakcjach, jakie dla Ciebie przygotowali. 
Weźmiesz udział w konkursie z kulturalnymi nagrodami.

Mają atrakcyjną ofertę dla wszystkich!

Zwiedzanie muzeów i teatrów z przewodnikiem, zajęcia kreatywne i edukacyjne, twórcze warsztaty, wernisaże wystaw, lekcje muzealne, a do wygrania mnóstwo biletów na wydarzenia kulturalne – z tych i wielu innych atrakcji będzie można skorzystać podczas Festiwalu Wstęp Wolny.

Uwaga: konkurs!

Wystarczy kreatywnie odpowiedzieć na pytania, które znajdują się na stronie www.festiwal.fundusze.malopolska.pl, w zakładce „Konkurs” i wysłać je poprzez formularz elektroniczny. Na stronie www dostępne są także zasady i regulamin udziału w zabawie.

Cała oferta w dniach 20-22 marca jest całkowicie darmowa! Jednak w niektórych wydarzeniach będzie można wziąć udział tylko po uprzedniej rejestracji.

Projekt współfinansowany z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Obraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł
  • Grafika Folk w ramce VGrafika Folk w ramce VGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Poduszka brązowa IIPoduszka brązowa IIPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 42 na 42 cm.
    100 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.