PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

„Z Podhala do Afryki, czyli opowieść o bocianach

Czwartek, 2 lipca 2015 r.
Autor: Maciej Stasiński

„Z Podhala do Afryki, czyli opowieść o bocianach2 lipca (czwartek): WIECZÓR CZWARTKOWY W MUZEUM TATRZAŃSKIM „Z Podhala do Afryki, czyli opowieść o bocianach”, Gmach główny Muzeum Tatrzańskiego, Zakopane, ul. Krupówki 10, godz. 18:00, prowadzenie Włodzimierz Cichocki, wstęp wolny.


2 lipca w Gmachu głównym Muzeum Tatrzańskiego będzie miała miejsce prelekcja „Z Podhala do Afryki, czyli opowieść o bocianach”. Na tym najbliższym Wieczorze Czwartkowym pokazane zostanie życie bocianów białych w ciągu całego roku kalendarzowego. Są to ptaki ogólnie znane, związane miejscami lęgu z człowiekiem. Na spotkaniu w Muzeum zostaną pokazane ich miejsca rozrodu, żerowiska, trasy przelotu i zimowiska. Prelegent skupi się szczególnie na życiu bocianów Polsce, a zwłaszcza na Podhalu.
Chwilami wieczór przybierze jednak bardziej egzotyczny charakter, gdyż zaprezentowana będzie także sylwetka rzadszych i bardziej skrytych bocianów czarnych. Wspomniane zostaną również związki bociana z człowiekiem według podań i legend, a nawet przykre niespodzianki, które mogą spotkać te niezwykłe ptaki np. w dalekim Libanie.

Spotkanie poprowadzi Włodzimierz Cichocki z Muzeum Tatrzańskiego.

Serdecznie zapraszamy.

Wstęp wolny.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Ludowe etui na tablet IIILudowe etui na tablet IIILudowe etui z czarnego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Wisiorek "Ogródek 3"Wisiorek "Ogródek 3"Wisiorek, z sukna, filcu i cekin. Średnica zawieszki 6 cm. Obw. 70 cm.
    30 zł
  • Wisior "Kula Jadeitu"Wisior "Kula Jadeitu"Wisior z dużą /średn. 2,5 cm./ i stosunkowo ciężką, z grawerowaną we wzór, kulą jadeitu. Resztę stanowią oponki amazonitu /mniejsze, przeźroczyste/ , oponki jaspisu...
    100 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.