PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

„Z Podhala do Afryki, czyli opowieść o bocianach

Czwartek, 2 lipca 2015 r.
Autor: Maciej Stasiński

„Z Podhala do Afryki, czyli opowieść o bocianach2 lipca (czwartek): WIECZÓR CZWARTKOWY W MUZEUM TATRZAŃSKIM „Z Podhala do Afryki, czyli opowieść o bocianach”, Gmach główny Muzeum Tatrzańskiego, Zakopane, ul. Krupówki 10, godz. 18:00, prowadzenie Włodzimierz Cichocki, wstęp wolny.


2 lipca w Gmachu głównym Muzeum Tatrzańskiego będzie miała miejsce prelekcja „Z Podhala do Afryki, czyli opowieść o bocianach”. Na tym najbliższym Wieczorze Czwartkowym pokazane zostanie życie bocianów białych w ciągu całego roku kalendarzowego. Są to ptaki ogólnie znane, związane miejscami lęgu z człowiekiem. Na spotkaniu w Muzeum zostaną pokazane ich miejsca rozrodu, żerowiska, trasy przelotu i zimowiska. Prelegent skupi się szczególnie na życiu bocianów Polsce, a zwłaszcza na Podhalu.
Chwilami wieczór przybierze jednak bardziej egzotyczny charakter, gdyż zaprezentowana będzie także sylwetka rzadszych i bardziej skrytych bocianów czarnych. Wspomniane zostaną również związki bociana z człowiekiem według podań i legend, a nawet przykre niespodzianki, które mogą spotkać te niezwykłe ptaki np. w dalekim Libanie.

Spotkanie poprowadzi Włodzimierz Cichocki z Muzeum Tatrzańskiego.

Serdecznie zapraszamy.

Wstęp wolny.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę IVMagnes Folk na lodówkę IVMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Aniołek duży VAniołek duży VAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Spinka góralska ISpinka góralska IMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    170 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.