PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

„Z Podhala do Afryki, czyli opowieść o bocianach

Czwartek, 2 lipca 2015 r.
Autor: Maciej Stasiński

„Z Podhala do Afryki, czyli opowieść o bocianach2 lipca (czwartek): WIECZÓR CZWARTKOWY W MUZEUM TATRZAŃSKIM „Z Podhala do Afryki, czyli opowieść o bocianach”, Gmach główny Muzeum Tatrzańskiego, Zakopane, ul. Krupówki 10, godz. 18:00, prowadzenie Włodzimierz Cichocki, wstęp wolny.


2 lipca w Gmachu głównym Muzeum Tatrzańskiego będzie miała miejsce prelekcja „Z Podhala do Afryki, czyli opowieść o bocianach”. Na tym najbliższym Wieczorze Czwartkowym pokazane zostanie życie bocianów białych w ciągu całego roku kalendarzowego. Są to ptaki ogólnie znane, związane miejscami lęgu z człowiekiem. Na spotkaniu w Muzeum zostaną pokazane ich miejsca rozrodu, żerowiska, trasy przelotu i zimowiska. Prelegent skupi się szczególnie na życiu bocianów Polsce, a zwłaszcza na Podhalu.
Chwilami wieczór przybierze jednak bardziej egzotyczny charakter, gdyż zaprezentowana będzie także sylwetka rzadszych i bardziej skrytych bocianów czarnych. Wspomniane zostaną również związki bociana z człowiekiem według podań i legend, a nawet przykre niespodzianki, które mogą spotkać te niezwykłe ptaki np. w dalekim Libanie.

Spotkanie poprowadzi Włodzimierz Cichocki z Muzeum Tatrzańskiego.

Serdecznie zapraszamy.

Wstęp wolny.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Obraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł
  • Grafika Folk w ramce VGrafika Folk w ramce VGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Torebka filcowa ITorebka filcowa ITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.