PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Akcja Czyste Tatry

3–4 lipca 2015 r.
Autor: Edyta Szyszło

Akcja Czyste TatryPosprzątajcie z nami Tatry! Okazję do tego będziecie mieli już w dniach 3-4 lipca, podczas Akcji Czyste Tatry. Wyruszamy na szlaki naszych najpiękniejszych gór, aby zebrać z nich to, co pozostawili tam turyści przez ostatni rok. A potem spędzimy miło czas podczas koncertów polskich artystów. Daj przykład innym i pomóż nam w porządkach!


Już po raz czwarty Stowarzyszenie Czysta Polska organizuje Akcję Czyste Tatry.

W dniach 3-4 lipca spotykamy się w Zakopanem, aby posprzątać nasze ulubione szlaki górskie. Czy wiecie, że w Tatrzańskim Parku Narodowym przecina się ok. 245 km oznakowanych szlaków turystycznych? Rocznie maszeruje nimi ok. 3 mln turystów. Niestety większość z nich pozostawia po sobie śmieci, co niekorzystnie wpływa na rośliny i zwierzęta oraz oddziałuje na glebę, cieki wodne i skały.

Wielkie sprzątanie Tatr to przede wszystkim akcja edukacyjna, która ma pokazać, że każdy wysiłek na szlaku – nawet tak mały jak podniesienie ‘papierka’ – przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego. Dotychczas, w ramach trzech poprzednich edycji, udało się zebrać łącznie prawie 3 tony śmieci, a w sprzątaniu wzięło udział łącznie 7350 wolontariuszy.

Sponsorem tej akcji jest marka Barefoot Wine, która  jest również współorganizatorem sprzątania polskich plaż w ramach Barefoot Projekt Czysta Plaża. Obie te inicjatywy mają wspólny cel – czyste plaże i górskie szlaki, tak aby można było po nich chodzić bosymi stopami. Połączenie sił, pozwala działać szerzej pod wspólnym hasłem: „Czysta Polska – od Tatr do Bałtyku”.

– Akcja Czyste Tatry doskonale współgra z filozofią naszej marki – mówi Paulina Krajewska-Grzejszczyk, Barefoot Wine, sponsor wydarzenia. – Dlatego chętnie włączyliśmy się w tę inicjatywę. Cieszę się, że możemy pomóc w ochronie  naszych pięknych gór i ich przyrody, a tym samym zachować je w niezmienionym stanie dla kolejnych pokoleń.

Akcja Czyste Tatry to także okazja do świetnej zabawy. Czekają na Was: koncerty gwiazd polskiej sceny – Jakub Zaborskiya, Aisha i Asteua, Turnioki, Ada Szulc, Filip Mettler, Hatbreakers, Fisz Emade,  pokazy filmów górskich oraz spotkania i prelekcje ze sportowcami i himalaistami. Staniemy również do bicia rekordu polski w budowaniu największej konstrukcji (parzenicy) z surowców wtórnych. Można będzie także wziąć udział w licznych konkursach, odwiedzić stoiska TPN i PTTK oraz uczestniczyć w plażowych grach i zabawach.

– Czystość naszej przyrody, naszych lasów, rzek, także czystość naszych plaż świadczy o nas samych, o poziomie naszej świadomości ekologicznej, który chcemy podnosić – mówi Weronika Rychlicka, wiceprezes Stowarzyszenia Czysta Polska. – Dlatego Akcja Czyste Tatry współpracuje z Barefoot Projekt Czysta Plaża. To świetna akcja, dzięki której zyskuje nie tylko przyroda, ale także wszyscy miłośnicy wypoczynku w naturze.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza" Obwód 47 cm. Materiały: Turkus (duże owale i kule), Stare szkło weneckie, Piryt, Hematyt, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...
    175 zł
  • Portfel IIIPortfel IIIPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z białej podszewki.   Szerokość ok. 12 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor: Biały, czarny
    35 zł
  • Naszyjnik "Kulki"Naszyjnik "Kulki"Naszyjnik z kulek turkusu /średnica 1 cm / oraz kulek agatu różowego /średnica 0,8 cm/. Obw. 46,5 cm
    85 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.