PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Rowerowa Masa Krytyczna

Piątek, 24 lipca 2015 r.
Autor: Mateusz Mróz

Rowerowa Masa Krytyczna24 lipca o 19:00 w ramach inauguracji festiwalu Joy Ride Zako Fest odbędzie się pierwszy na Podhalu przejazd Masy Krytycznej. W telegraficznym skrócie samo zjawisko „masy” można określić, jako nieformalny ruch społeczny, którego celem jest promocja rowerów jako środka komunikacji oraz przypomnienia regionowi, że rowerzyści to liczna i zwarta grupa, dla której warto działać – np. budować ścieżki rowerowe.


Sama „manifestacja” należy do jednych z najprzyjemniejszych, ponieważ jest to po prostu wspólny przejazd grupy rowerzystów najważniejszymi ulicami miasta.

Gdzie pojedzie Zakopiańska masa?
Zakopiańscy rowerzyści ruszą w sobotę (24.07) z miasteczka Joy Ride Zako Fest, które zostanie wybudowane na Dolnej Równi Krupowej. W ramach 14’sto kilometrowego przejazdu dotrą do Szymoszkowej, skąd ulicą Sobiczkowa przejadą na Krzeptówki, a następnie pod Wielką Krokiew, Drogą na Antałówkę i zakończą przejazd z powrotem na Dolnej Równi Krupowej.

Kto może wziąć udział ?
Masa Krytyczna to manifest, nie wyścig! Niezależnie od wieku, płci czy posiadanego roweru każdy może dołączyć do przejazdu. W innych miastach podczas organizacji „masy” niejednokrotnie pojawiały się rodziny z dziećmi, emeryci czy przebierańcy. Przejazd będzie powolny i bardzo łatwy!

Co czeka na mecie?
Dojechanie uczestników Masy Krytycznej na Dolną Rówień Krupową oficjalnie rozpocznie trzydniowy festiwal Joy Ride Zako Fest. Oprócz grupowego zdjęcia „członków pierwszej Podhalańskiej Masy Krytycznej” będą czekać targi rowerowe, pokazy skoków rowerowych, strefa gastro, projekcje filmów rowerowych oraz rowerowe przedszkole. Więcej informacji o samym festiwalu można znaleźć na stronie zakopane.joyride.pl, natomiast wszyscy zainteresowani samym przejazdem Masy mogą już teraz dołączać do strony wydarzenia: facebook.com/events/103038370042978/

PRZYJACIELE FESTU
Partnerzy: Miasto Zakopane, Biuro Promocji Zakopanego, ZEW Niedzica, Niedzica.pl
Sponsorzy: Kellys, Maxxis, NS Bikes, Fox, Kärcher
Sponsor skrzydeł dla zawodników: Redbull
Patroni medialni: magazyn BIKE, Extreme Sports Channel, Podhale 24, MTB.pl, Giga sport, Tygodnik Podhalański, Dh-zone.com, TVP Kraków, Polska na rowery, Teleexpress, Downhill24
Współorganizatorzy: Cyklokarpaty, BT Project, Dirt it more, Polish 4x open, Enduro Trails, RowerowePodhale.Eu
Projekt dofinansowano ze środków miasta Zakopane w partnerstwie z Biurem Promocji Zakopanego

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę IVMagnes Folk na lodówkę IVMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Okładka na zeszyt IOkładka na zeszyt ILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23 cm.
    30 zł
  • Wisior "Kula Jadeitu"Wisior "Kula Jadeitu"Wisior z dużą /średn. 2,5 cm./ i stosunkowo ciężką, z grawerowaną we wzór, kulą jadeitu. Resztę stanowią oponki amazonitu /mniejsze, przeźroczyste/ , oponki jaspisu...
    100 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.