PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Msza Święta i koncert kameralny w intencji Stanisława Witkiewicza.

Sobota, 12 września 2015 r.
Autor: Piotr Kyc

Msza Święta i koncert kameralny w intencji Stanisława Witkiewicza.(Informcja organizatora) Cykl imprez „Koncerty w Zakopanem – lato 2015” dobiega końca, bo kończy się również letni czas. Wrzesień w górach zachęca do wspaniałych wycieczek, niezwykłych spotkań, artystycznych dokonań. Niektórzy mówią, że to najlepszy moment, by odpocząć od codzienności. Coś w tym jest ... A jak już jesteśmy, np. w Zakopanem, Kościelisku czy Bukowinie Tatrzańskiej to wieczorem warto wybrać się na wystawę, autorskie spotkanie bądź koncert kameralny. To zwykle ubogaca, uspakaja, inspiruje. W najbliższą sobotę, 12 września b.r. o godzinie 17.30 taką okazję będą mieli turyści przebywający pod Giewontem i mieszkańcy Podhala. Tego dnia w kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jaszczurówce wystąpi „Freestyle Orkiestra” pod dyrekcja Agnieszki Szymańskiej. Zespół miał okazję zaprezentować się w sierpniu w Zakopiańskim Centrum Edukacji im. Heleny Modrzejewskiej. Tym razem będzie to formacja złożona ze skrzypków i gitarzystów, którzy na co dzień mieszkają w Łodzi. Natomiast liderka, również łodzianka, zagra na wiolonczeli. W programie usłyszymy utwory klasyczne z różnych epok. Koncert poprzedzi Msza Święta o godzinie 17.00 w intencji Stanisława Witkiewicza, którego 100. rocznicę śmierci obchodzimy w tym roku. Mszę Świętą odprawi ks. Proboszcz Mirosław Goliński.


Wybór miejsca na ten kameralny koncert nie jest przypadkowy. Kaplica w Jaszczurówce została zaprojektowana przez Witkiewicza, a wybudowano ją wlatach 1904 – 1907, dzięki finansowemu wsparciu fundacji dzieci Adama Uzańskiego, którzy byli właścicielami Jaszczurówki. Wykonana została z drewna na kamiennej podmurówce, w stylu zakopiańskim. Od wielu lat jest wizytówką architektury drewnianej w Zakopanem i co roku odwiedzana jest przez setki turystów z całego świata. Obecnie wpisana jest do rejestru zabytków.

Imprezę „Koncerty w Zakopanem – lato 2015” honorowym patronatem objęli: Leszek Dorula – burmistrz Miasta Zakopanego, Grzegorz Jóźkiewicz – przewodniczący Rady Miasta Zakopanego i prof. Wojciech Witkiewicz – dyrektor Wojewódzkiego Szpitala we Wrocławiu. Natomiast organizatorem wszystkich wydarzeń jest stowarzyszenie Tatrzańskiego Klubu Niezależnych, a partnerami: Urząd Miasta Zakopanego, Zakopiańskie Centrum Edukacji im. H. Modrzejewskiej, Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury.

Wstęp wolny. 

 

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce XGrafika Folk w ramce XGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Torebka filcowa VITorebka filcowa VITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Falkon szklany IFalkon szklany IFalkon szklany w postaci sześcianu z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 15 cm, szerokość 10 cm.
    80 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.