PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Patronat medialny WATRA

ARTYSTYCZNA EUFORIA

26–27 października 2015 r.
Autor: Anna Kokolus

ARTYSTYCZNA EUFORIAStowarzyszenie im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem zaprasza dzieci w wieku 6 i 7 lat na warsztaty kulturalno-artystyczne pt. ARTYSTYCZNA EUFORIA, które odbędą się w dniach 26-27.10.2015r (26.10. 2 sesje i 27.10. 1 sesja) w Hotelu Aries w Zakopanem. Zajęcia są bezpłatne.


Warsztaty obejmują 6 bloków tematycznych. W danym bloku tematycznym uczestniczyć będzie 30 dzieci w wieku 6-7 lat. Bloki będą realizowane jednocześnie. Po zakończeniu bloku dana grupa przechodzić będzie do następnego i dalej, aż do zakończenia całego cyklu: od instrumentów perkusyjnych do sesji fotograficznej. Z tego względu w ramach warsztatów udział weźmie 180 dzieci. W całym projekcie (3 sesje) 540 osób. Bloki tematyczne obejmują poniższe zagadnienia...

- balet:
po pokazie tańca klasycznego w wykonaniu dzieci będą wspólnie uczyć się podstawowych określeń francuskich używanych w balecie, a także powtarzać najprostsze ćwiczenia. Obejrzą stroje ze znanych przedstawień, będą miały możliwość dotykania i przymierzania kostiumów.

- śpiew:
dzieci będą poznawały różne techniki wydobywania głosu, ćwiczenia oddechowe, dykcyjne, artykulacyjne, określenia dynamiczne, będą wydawać dźwięki od najcichszych do najgłośniejszych, od najniższych do najwyższych, o różnym nasyceniu i barwie, poznają określenia związane z ekspresją muzyczną, będą eksperymentować z rozmaitymi współbrzmieniami. Dowiedzą się jak powstaje głos, czego uczą się śpiewacy. Wysłuchają krótkiego koncertu. Na zakończenie nauczą się czterogłosowego kanonu – tradycyjnej piosenki hiszpańskiej.

- zajęcia teatralne:
blok rozpocznie się występem aktorki, która następnie będzie współdziałać z dziećmi i nauczycielami tworząc improwizowane sceny ilustrujące wizytę w teatrze, operze i filharmonii. Pokaz będzie zawierał elementy savoir-vivre’u scenicznego: jak artysta się kłania? kiedy publiczność bije brawo? Jak zachowywać się w eleganckich miejscach kultury, co wypada, a co nie?  Każdy uczestnik będzie mógł się wcielić w rolę kulturalnego słuchacza lub artysty, ale także małego barbarzyńcy. Na zakończenie wszyscy zastanowią się jak wyglądałby świat, w którym zabrakłoby słów: dzień dobry, do widzenia, przepraszam, dziękuję i proszę.

- gra na instrumentach perkusyjnych:
blok prezentujący kilkadziesiąt instrumentów perkusyjnych z różnych zakątków świata. Dzieci będą miały okazję odbyć muzyczną podróż. Wraz ze znakomitym perkusistą Leszkiem Lorentem będą uczyć się improwizacji, dowiedzą się jak są zbudowane instrumenty oraz jak wydobywa się dźwięk. Zapoznają się także z terminami takimi jak: rytm, faktura, kompozycja
i improwizacja. 

- dyrygentura:
po krótkim koncercie w wykonaniu kwartetu smyczkowego uczestnicy spróbują swoich sił jako dyrygenci. To unikatowa okazja, żeby doświadczyć pracy z profesjonalnymi muzykami, którzy reagują na najmniejszy ruch dłoni i zagrają dokładnie to, co pokażą im mali dyrygenci. Uczestnicy Artystycznej Euforii dowiedzą się jakie funkcje pełni dyrygent, czy naprawdę jest potrzebny i co dzieje się, kiedy dyrygent nie jest pewny swoich gestów.

- sesja fotograficzna:
dzieci i nauczyciele poczują się jak gwiazdy. Będą przymierzać kostiumy teatralne
i uczestniczyć w profesjonalnej sesji zdjęciowej. Będą wcielać się w rolę znanych postaci opery i baletu.

Na zakończenie, w finale projektu) wykonany zostanie wspólnie z dziećmi utwór z udziałem kwartetu smyczkowego oraz sopranistki.

Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy na warsztaty pod numerem: 606660502 lub mailowo: info@karlowicz.org

W przypadku dużej liczby zgłoszeń będziemy starali się zachować reprezentatywność szkół.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa ITorebka filcowa ITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Grafika Folk w ramce IIGrafika Folk w ramce IIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Aniołek duży IAniołek duży IAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.