PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Patronat medialny WATRA

Koncert w „Atmie”

Czwartek, 5 listopada 2015 r.
Autor: Maciej Stasiński

Koncert w „Atmie”Muzeum Karola Szymanowskiego w willi „Atma” w Zakopanem Oddział Muzeum Narodowego w Krakowie Koncert DUET GITAROWY Michał Lazar & Andrzej Piotrowski gościnnie: Radosław Wieczorek – gitara. Czwartek, 5 listopada 2015, godz. 18:00


Michał LAZAR – student III roku studiów I stop-nia w klasie dra hab. Michała Nagy’a. Laureat konkursów ogólnopolskich oraz międzynarodowych, m.in.: Konkursu im. Witolda Lutosławskiego dla Dzieci i Młodzieży w Warszawie, Konkursu Ivana Ballu w Dolnym Kubinie, Międzynarodowego Kon-kursu Gitarowego w Brnie czy Międzynarodowego Konkursu Gitarowego w Olsztynie, a także finalista Konkursu Muzyki XX i XXI Wieku dla Młodych Wykonawców. Współpracuje z teatrem, salonami poezji czy wokalistami z szeroko rozumianego kręgu poezji śpiewanej (nagroda za wybitny akompaniament – Ogólnopolski Konkurs Recytatorski, 2011).  Pisze też dla czasopisma poświęconego gitarze klasycznej – „Sześć Strun Świata” oraz kompo-nuje: w grudniu ubiegłego roku jego utwór Recytatyw, medytacja i taniec  miał swoje prawykonanie podczas Międzynarodowego Festiwalu Gitaromania w Jeleniej Górze. Jest też laureatem konkursów kompozytorskich, m.in. Generace 2015 w Ostrawie, „Sanok 2015”.

Andrzej Piotrowski – student II roku  w Akademii Muzycznej w  Krakowie w klasie prof. Janusza Sochackiego. Laureat konkursów ogólnopolskich i między-narodowych, m.in.: Międzynarodowego Konkursu Olimpo Musicale” w Prienai na Litwie, Międzynarodowego Konkursu Gitarowego w Olsztynie, Międzynarodowych Spotkań Gitarowych w Sanoku.  Koncertował jako solista na Litwie, Białorusi i w Niemczech. Oprócz gry w duecie gitarowym prowadzi działalności kameralną, współpracuje m.in. ze skrzypkami. Za swoją działalność koncertową w Suwałkach i osiągnięcia artystyczne na konkursach otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Suwałk. Był również Stypendystą Dyrektora Centrum Edukacji Muzycznej w Warszawie. Od 2010 roku jest także studentem budownictwa na Politechnice Krakowskiej na Wydziale Inżynierii Lądowej. Od października 2013 roku tworzy wraz z Michałem Lazarem gitarowy duet.

Radosław Wieczorek – student I roku w Akademii Muzycznej w Krakowie, w klasie gitary prof. Janusza Sochackiego. Zdobywca nagród w ponad 20 krajowych i międzynarodowych konkursach gitarowych. Najważ-niejsze z nich to: I miejsce podczas II Ogólnopolskich Spotkań Gitarowych w Elblągu (2012); II miejsce na konkursie gitarowym Alirio Diaz w Rust w Austrii (2013); II miejsce w Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Żorach „Cithara Ignea” (2014); III miej-sce w konkursie „Mladigitaristi” w Dolnym Kubinie na Słowacji (2014); II miejsce w konkursie gitarowym Gitara na Kresach – Chełm 2015. Od roku 2012 jest członkiem Śląskiego Oktetu Gitarowego. Występuje w duetach z Anną Wieczorek (siostrą skrzypaczką) i z austriackim skrzypkiem Danielem Guillenem. Jako solista i kameralista występował w Polsce, na Słowacji, w Czechach, na Węgrzech, w Austrii, w Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. Jest stypendystą CEA oraz (w latach 2013-2015) uczestnikiem programu Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.

Małgorzata Janicka-Słysz - słowo o muzyce 

W programie:

Domenico Scarlatti (1685-1757)
Sonata K. 27 – Presto
Sonata K. 9 – Allegro
Sonata K. 213 – Andante
Sonata K. 141 – Allegro

opracowanie na dwie gitary: Michał Lazar i Andrzej Piotrowski

Karol Szymanowski (1882-1937)
Mazurki op. 50: 1 i 3

opracowanie na dwie gitary: Michał Lazar i Andrzej Piotrowski

Maciej Jabłoński (ur. 1974)
Kryształ i szkło na dwie gitary.  Prawykonanie

Wolfgang Amadeus Mozart  (1756-1791)
Sonata C-dur K. 545
I Allegro
II Andante
III Rondo

opracowanie na dwie gitary: Michał Lazar i Andrzej Piotrowski

Witold Lutosławski (1913-1994)
Bukoliki
I llegro vivace
II Allegro sostenuto, poco rubato
III Allegro molto
IV Andantino
V Allegro marciale

opracowanie na dwie gitary: Michał Lazar i Andrzej Piotrowski


Zapraszamy na kolejne koncerty i wydarzenia w „Atmie” – w roku 2015

27 listopada (czwartek), godz. 18:00
Sebastian Szumski – baryton
Weronika Krówka – fortepian

W programie: pieśni do słów K. Przerwy-Tetmajera: W. Żeleński, M. Karłowicz,
K. Szymanowski, K. Penderecki

17 grudnia (czwartek), godz. 18:00
Katarzyna Suska – mezzosopran
Maciej Zagórski – fortepian

W programie:  S. Moniuszko, C. Debussy, K. Szymanowski

Wstęp na wszystkie koncerty wolny!

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bransoletka "Mix 2"Bransoletka "Mix 2"Bransoletka "Mix 2" Obwód - 18,5 cm. Materiały: Agat, Koral, Szkło, Masa perłowa, Metal. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    60 zł
  • Falkon szklany IIFalkon szklany IIFalkon szklany w postaci cylindra z lekko wklęsłymi ścianami, z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 35 cm, średnica 14 cm.
    130 zł
  • Spinka góralska VISpinka góralska VIMetalowa, mała spinka góralska w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 5 cm, długość (z przekolacem) 14,5 cm.
    140 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.