PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Patronat medialny WATRA

Koncert w „Atmie”

Czwartek, 5 listopada 2015 r.
Autor: Maciej Stasiński

Koncert w „Atmie”Muzeum Karola Szymanowskiego w willi „Atma” w Zakopanem Oddział Muzeum Narodowego w Krakowie Koncert DUET GITAROWY Michał Lazar & Andrzej Piotrowski gościnnie: Radosław Wieczorek – gitara. Czwartek, 5 listopada 2015, godz. 18:00


Michał LAZAR – student III roku studiów I stop-nia w klasie dra hab. Michała Nagy’a. Laureat konkursów ogólnopolskich oraz międzynarodowych, m.in.: Konkursu im. Witolda Lutosławskiego dla Dzieci i Młodzieży w Warszawie, Konkursu Ivana Ballu w Dolnym Kubinie, Międzynarodowego Kon-kursu Gitarowego w Brnie czy Międzynarodowego Konkursu Gitarowego w Olsztynie, a także finalista Konkursu Muzyki XX i XXI Wieku dla Młodych Wykonawców. Współpracuje z teatrem, salonami poezji czy wokalistami z szeroko rozumianego kręgu poezji śpiewanej (nagroda za wybitny akompaniament – Ogólnopolski Konkurs Recytatorski, 2011).  Pisze też dla czasopisma poświęconego gitarze klasycznej – „Sześć Strun Świata” oraz kompo-nuje: w grudniu ubiegłego roku jego utwór Recytatyw, medytacja i taniec  miał swoje prawykonanie podczas Międzynarodowego Festiwalu Gitaromania w Jeleniej Górze. Jest też laureatem konkursów kompozytorskich, m.in. Generace 2015 w Ostrawie, „Sanok 2015”.

Andrzej Piotrowski – student II roku  w Akademii Muzycznej w  Krakowie w klasie prof. Janusza Sochackiego. Laureat konkursów ogólnopolskich i między-narodowych, m.in.: Międzynarodowego Konkursu Olimpo Musicale” w Prienai na Litwie, Międzynarodowego Konkursu Gitarowego w Olsztynie, Międzynarodowych Spotkań Gitarowych w Sanoku.  Koncertował jako solista na Litwie, Białorusi i w Niemczech. Oprócz gry w duecie gitarowym prowadzi działalności kameralną, współpracuje m.in. ze skrzypkami. Za swoją działalność koncertową w Suwałkach i osiągnięcia artystyczne na konkursach otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Suwałk. Był również Stypendystą Dyrektora Centrum Edukacji Muzycznej w Warszawie. Od 2010 roku jest także studentem budownictwa na Politechnice Krakowskiej na Wydziale Inżynierii Lądowej. Od października 2013 roku tworzy wraz z Michałem Lazarem gitarowy duet.

Radosław Wieczorek – student I roku w Akademii Muzycznej w Krakowie, w klasie gitary prof. Janusza Sochackiego. Zdobywca nagród w ponad 20 krajowych i międzynarodowych konkursach gitarowych. Najważ-niejsze z nich to: I miejsce podczas II Ogólnopolskich Spotkań Gitarowych w Elblągu (2012); II miejsce na konkursie gitarowym Alirio Diaz w Rust w Austrii (2013); II miejsce w Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Żorach „Cithara Ignea” (2014); III miej-sce w konkursie „Mladigitaristi” w Dolnym Kubinie na Słowacji (2014); II miejsce w konkursie gitarowym Gitara na Kresach – Chełm 2015. Od roku 2012 jest członkiem Śląskiego Oktetu Gitarowego. Występuje w duetach z Anną Wieczorek (siostrą skrzypaczką) i z austriackim skrzypkiem Danielem Guillenem. Jako solista i kameralista występował w Polsce, na Słowacji, w Czechach, na Węgrzech, w Austrii, w Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. Jest stypendystą CEA oraz (w latach 2013-2015) uczestnikiem programu Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.

Małgorzata Janicka-Słysz - słowo o muzyce 

W programie:

Domenico Scarlatti (1685-1757)
Sonata K. 27 – Presto
Sonata K. 9 – Allegro
Sonata K. 213 – Andante
Sonata K. 141 – Allegro

opracowanie na dwie gitary: Michał Lazar i Andrzej Piotrowski

Karol Szymanowski (1882-1937)
Mazurki op. 50: 1 i 3

opracowanie na dwie gitary: Michał Lazar i Andrzej Piotrowski

Maciej Jabłoński (ur. 1974)
Kryształ i szkło na dwie gitary.  Prawykonanie

Wolfgang Amadeus Mozart  (1756-1791)
Sonata C-dur K. 545
I Allegro
II Andante
III Rondo

opracowanie na dwie gitary: Michał Lazar i Andrzej Piotrowski

Witold Lutosławski (1913-1994)
Bukoliki
I llegro vivace
II Allegro sostenuto, poco rubato
III Allegro molto
IV Andantino
V Allegro marciale

opracowanie na dwie gitary: Michał Lazar i Andrzej Piotrowski


Zapraszamy na kolejne koncerty i wydarzenia w „Atmie” – w roku 2015

27 listopada (czwartek), godz. 18:00
Sebastian Szumski – baryton
Weronika Krówka – fortepian

W programie: pieśni do słów K. Przerwy-Tetmajera: W. Żeleński, M. Karłowicz,
K. Szymanowski, K. Penderecki

17 grudnia (czwartek), godz. 18:00
Katarzyna Suska – mezzosopran
Maciej Zagórski – fortepian

W programie:  S. Moniuszko, C. Debussy, K. Szymanowski

Wstęp na wszystkie koncerty wolny!

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek duży IVAniołek duży IVAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Bransoletk​a "Porzeczki"Bransoletk​a "Porzeczki"Bransoletka, z koralików z korala fasetowanego, rurek - koral i pastylek - szkło. Plus masa perłowa - zawieszka. Obw 20,5 cm
    70 zł
  • Gwiozdkowo Opowiostka - Hanka RybkaGwiozdkowo Opowiostka - Hanka RybkaZespół wykonuje kolędy polskie oraz pastorałki pochodzące z Podhala i nie tylko. Prezentowany program jest oparty na płycie zatytułowanej "Gwiozdkowo Opowiastka"...
    25 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.