PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

FRANIA PIORUN

Poniedziałek, 8 lutego 2016 r.
Autor: Agata Balcerowska-Całka

FRANIA PIORUNTeatr Witkacego zaprasza 8 lutego 2016 r. o 9.00 i 11.00 na spektakl Teatru Lalki i Aktora z Wałbrzycha FRANIA PIORUN.


Magda Żarnecka FRANIA PIORUN

Reżyseria- Przemysław Jaszczak
Scenografia i kostiumy, projekcje - Paweł Brajczewski Muzyka- Krzysztof Domański
Obsada:
Anna Jezierska – Frania
Jakub Grzybek – Bazyl-Borsuk
Kamil Król – Daktyl-Lis
Paweł Pawlik – Melon-Niedźwiedź

Czas trwania- 50 minutPo spektaklu zapraszamy na mini-warsztaty zpoznające dzieci z różnymi typami lalek i technikami gry w teatrze lalkowym.Borsuk Bazyl, Lis Daktyl i Niedźwiedź Melon to pedantyczne zwierzęta, które wiodą życie pełne
monotonii i śmiesznych rytuałów. Lęk przed wyimaginowanymi stworami: „zębiratorami”, „szlamiakami” i „ponurami” paraliżuje ich tak, że boją się wychodzić z domu, który jest dla nich kolebką bezpieczeństwa. Wyprawa do ogródka po zapasy jest dla nich nie lada wyczynem. Pomimo że mieszkają razem, czują się samotne. Nieustannie czekają na list od kogokolwiek. W ich świat wkracza niczym piorun nieokrzesana i arogancka dziewczynka o imieniu Frania, burząc przy tym ich normalny rytm dnia, robiąc bałagan i wprowadzając zamieszanie. Dziewczynka, wędrując do „Lepszego Miejsca”, postanawia zatrzymać się u zwierząt, których denerwują jej złe maniery i kłamstwa. Obecność Frani okaże się jednak korzystna dla obu stron. Ona spróbuje oswoić zwierzęta ze strachem, one nauczą ją dobrego wychowania. A na koniec wszyscy dowiedzą się, gdzie tak naprawdę jest „Lepsze Miejsce” oraz, co jest najważniejsze na świecie.

Spektakl bierze udział w 22. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

Zapraszamy do Teatru Witkacego
wtorek 8 lutego o 9.00 i 11.00
Scena Witkacego

Bilet 18 zł
KASA tel. 600 00 15 14 (10.00-14.00 od wtorku do soboty)
lub rezerwacje grupowe 18 20 00 660 w.27 (8.00-14.00 od pon do piątku)
Przedstawienie dla dzieci od 3 do 8 lat

Wydarzenie jest dofinansowane ze rodków Urzędu Miasta Zakopane

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek duży IIAniołek duży IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Torebka filcowa VITorebka filcowa VITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki"Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki"Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki" Naszyjnik obwód 47 cm. , Bransoletka obwód 17,5 cm. Materiały: Turkus, Jadeit, Metal, elementy posrebrzane. Biżuteria zaprojektowana...
    145 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.