PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

„Adam Brincken. Retrospektywa 1975-2015”

Niedziela, 10 kwietnia 2016 r.
Autor: Maciej Stasiński

„Adam Brincken. Retrospektywa 1975-2015”„Adam Brincken. Retrospektywa 1975-2015”- wystawa prezentowana będzie w Miejskiej Galerii Sztuki w Zakopanem, przy ul. Krupówki 41, w terminie od 10.04 do 2.05.2016 r. Wernisaż wystaw odbędzie się w niedzielę 10.04.2016 r. o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy.


Od paru miesięcy przyglądam się dzięki kolejnym odsłonom wystawy BRINCKEN RETROspekcja własnym dokonaniom. Mam wreszcie szansę na dystans, także ten dosłowny, fizyczną odległość od płótna, z której zawsze widać więcej. 
Jest nieźle! Ale jeszcze i na szczęście tyle do zrobienia. To bardzo ważne zobaczyć także to co moje i zgromadzone w publicznych kolekcjach muzealnych, które z rozmaitych powodów także i bez nich przez wiele lat było "  internowane"   przeważnie w magazynach. Zastanawiające, że dobre - stare potrafią być tak młode, bo uniwersalne ?... oby. Tu w Zakopanem byłem już wielokrotnie kuratorem i aranżerem "  cudzych"   wystaw teraz jestem... i nic na to już nie poradzę, niech to co zrobiłem broni się samo.

Adam Brincken

Adam Brincken - artysta malarz, abstrakcjonista, autor przestrzennych obiekto-obrazów, jak sam je nazywa, polichromii, witrażysta oraz projektant wystroju obiektów sakralnych, czasem scenograf. Tak różnorodna i złożona twórczość, opracowana merytorycznie przez kurator wystawy Barbarę Major oraz aranżacyjnie przez Annę Król, starszego kustosza z Muzeum Sztuki i Techniki Manggha  w Krakowie, jest przedmiotem wystawy retrospektywnej w Miejskiej Galerii Sztuki w Zakopanem.

Prezentowana ekspozycja jest zbudowana jak typowa retrospektywa, polegająca na chronologicznej prezentacji dzieł. W przypadku Adama Brinckena ten rodzaj wystawy pozwolił na w możliwie najbardziej pełny sposób pokazanie horyzontów twórczości Artysty, znanego z poszukiwań odpowiedniej formy dla swoich wypowiedzi. Wśród nich na uwagę zasługują jego obiekto-obrazy, wyjątkowe dzieła, łączące sposób myślenia rzeźbiarza z wyobraźnią malarską. Znamionuje je dążenie artysty do stworzenia dzieł, których materia łączy się z niematerialnością,  które odkrywając ucieleśnią jednocześnie konkretność i metafizyczność.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza" Obwód 47 cm. Materiały: Turkus (duże owale i kule), Stare szkło weneckie, Piryt, Hematyt, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...
    175 zł
  • Naszyjnik "Kolorowe pastylki"Naszyjnik "Kolorowe pastylki"Naszyjnik z kolorowych howlitów / pastylki /  oraz szklanych kwiatków i przekładek. Obwód 50,5 cm
    65 zł
  • Torebka filcowa VIITorebka filcowa VIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zatrzask. Środek z dopinaną na zatrzask wkładką z podszewki zamykaną na zamek błyskawiczny...
    160 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.