PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

„Adam Brincken. Retrospektywa 1975-2015”

Niedziela, 10 kwietnia 2016 r.
Autor: Maciej Stasiński

„Adam Brincken. Retrospektywa 1975-2015”„Adam Brincken. Retrospektywa 1975-2015”- wystawa prezentowana będzie w Miejskiej Galerii Sztuki w Zakopanem, przy ul. Krupówki 41, w terminie od 10.04 do 2.05.2016 r. Wernisaż wystaw odbędzie się w niedzielę 10.04.2016 r. o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy.


Od paru miesięcy przyglądam się dzięki kolejnym odsłonom wystawy BRINCKEN RETROspekcja własnym dokonaniom. Mam wreszcie szansę na dystans, także ten dosłowny, fizyczną odległość od płótna, z której zawsze widać więcej. 
Jest nieźle! Ale jeszcze i na szczęście tyle do zrobienia. To bardzo ważne zobaczyć także to co moje i zgromadzone w publicznych kolekcjach muzealnych, które z rozmaitych powodów także i bez nich przez wiele lat było "  internowane"   przeważnie w magazynach. Zastanawiające, że dobre - stare potrafią być tak młode, bo uniwersalne ?... oby. Tu w Zakopanem byłem już wielokrotnie kuratorem i aranżerem "  cudzych"   wystaw teraz jestem... i nic na to już nie poradzę, niech to co zrobiłem broni się samo.

Adam Brincken

Adam Brincken - artysta malarz, abstrakcjonista, autor przestrzennych obiekto-obrazów, jak sam je nazywa, polichromii, witrażysta oraz projektant wystroju obiektów sakralnych, czasem scenograf. Tak różnorodna i złożona twórczość, opracowana merytorycznie przez kurator wystawy Barbarę Major oraz aranżacyjnie przez Annę Król, starszego kustosza z Muzeum Sztuki i Techniki Manggha  w Krakowie, jest przedmiotem wystawy retrospektywnej w Miejskiej Galerii Sztuki w Zakopanem.

Prezentowana ekspozycja jest zbudowana jak typowa retrospektywa, polegająca na chronologicznej prezentacji dzieł. W przypadku Adama Brinckena ten rodzaj wystawy pozwolił na w możliwie najbardziej pełny sposób pokazanie horyzontów twórczości Artysty, znanego z poszukiwań odpowiedniej formy dla swoich wypowiedzi. Wśród nich na uwagę zasługują jego obiekto-obrazy, wyjątkowe dzieła, łączące sposób myślenia rzeźbiarza z wyobraźnią malarską. Znamionuje je dążenie artysty do stworzenia dzieł, których materia łączy się z niematerialnością,  które odkrywając ucieleśnią jednocześnie konkretność i metafizyczność.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Okładka na zeszyt IOkładka na zeszyt ILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23 cm.
    30 zł
  • Ludowe etui na telefon IILudowe etui na telefon IILudowe etui z szarego filcu, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. telefonu komórkowego. Wymiary: szerokość 9 cm, długość 14,5 cm
    25 zł
  • „Baby i Dezerterzy”„Baby i Dezerterzy”Płyta DVD zawiera spektakl „Baby i dezerterzy” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej (57 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka działający...
    30 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.