PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Pomarańczowa poMOC rusza w Polskę

Wtorek, 26 kwietnia 2016 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka UMZ

Pomarańczowa poMOC rusza w PolskęSTART: 26 kwietnia, godz. 12.00, Plac Niepodległości w Zakopanem. Dwa teamy bez wytchnienia, bez przerwy, dzień i noc, siedem dni w tygodniu muszą przebyć całą Polskę wszerz i wzdłuż - ponad 5 tysięcy kilometrów! Dwa zespoły, biegowy i rowerowy przemierzą Polskę od Zakopanego do Gdańska w systemie sztafetowym. Biegacze będą biegli w osi północ - południe, po minimum 20 kilometrów każdy. Rowerzyści okrążą całą Polskę, a potem dopędzą biegaczy, aby wspólnie finiszować nad Motławą. Ich jednorazowa dawka to minimum 100 kilometrów.


Po co?
Klub Rajsport Active - stowarzyszenie zrzeszające zawodników m.in. z Sieradza, Kędzierzyna-Koźla, Opola, Łodzi, Kalisza, Zduńskiej Woli, Wrocławia podejmuje wyzwanie w dwóch głównych celach: aby pomóc dzieciom oraz wesprzeć osoby zmagające się z depresją. Cel jest szczytny, a potrzebujących co niemiara.

Kiedy?
Ruszamy pozytywną falą pod nazwą Pomarańczowa poMOC na przełomie kwietnia i maja. Zawodnicy i zawodniczki będą pokonywać dystanse w wielkiej ogólnopolskiej sztafecie, odpowiednio: w biegu 20 km (i więcej), a na rowerze 100 km.

Jaka jest trasa?
Ruszamy spod samiuśkich Tatr. Punkt docelowy: polskie morze. Biegacze mają do pokonania dystans mierzący ok. 1500 km przecinając Polskę wzdłuż, z południa na północ, natomiast kolarze objadą Polskę wokół zapisując na licznikach ponad 4000 km. Ich trasa to dokładnie okrążenie naszego kraju, a następnie podążenie śladem biegaczy, tak aby wszyscy wspólnie przekroczyli linię mety.

Cel akcji
Wyciągamy rękę do osób, które zatraciły radość z życia i poddały się depresji - chcemy pomóc im wyjść z cienia i dać możliwość cieszenia się każdym dniem oraz możliwościami jakie daje sport. Uwierz w siebie - nie ma rzeczy niemożliwych! My to wiemy, a wkrótce wiedzieć będzie cały kraj! Zarazimy pozytywnie każdego - to gwarantowane! Akcja ma głównie na celu zebranie środków na cele charytatywne, nie może więc w niej zabraknąć sponsorów i ludzi dobrego serca.

Start na Palcu Niepodległości o godz. 12.00 poprzedzą występy zespołu regionalnego Giewont.

TRASA:
ul. Generała Galicy,  ul. Krupówki,  ul. Weteranów Wojny,
następnie rowerzysta przejedzie Alejami 3-maja, ul. S. Witkiewicza, ul. T. Chałubińskiego,

natomiast biegacz przebiegnie Równią Krupową do ul. H. Sienkiewicza,
następnie ponownie połączą siły, pokonując wspólnie ul. T. Chałubińskiego, Drogę na Bystre, Drogę do Olczy, Janosówkę, Ustup i wybiegną z Zakopanego w dalszą trasę aż do Gdańska.

Zapraszamy do kibicowania na trasie razem z uczniami zakopiańskich szkół!

Zobacz w naszym sklepie:
  • Podkładki korkowe FolkPodkładki korkowe FolkPodkładki korkowe pod kubki z autorskim wzorem w stylu folk, zainspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Czarno - biały design z pewnością...
    25 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na płycie DVD...
    35 zł
  • Bransoletk​a "Porzeczki"Bransoletk​a "Porzeczki"Bransoletka, z koralików z korala fasetowanego, rurek - koral i pastylek - szkło. Plus masa perłowa - zawieszka. Obw 20,5 cm
    70 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.