PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Pomarańczowa poMOC rusza w Polskę

Wtorek, 26 kwietnia 2016 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka UMZ

Pomarańczowa poMOC rusza w PolskęSTART: 26 kwietnia, godz. 12.00, Plac Niepodległości w Zakopanem. Dwa teamy bez wytchnienia, bez przerwy, dzień i noc, siedem dni w tygodniu muszą przebyć całą Polskę wszerz i wzdłuż - ponad 5 tysięcy kilometrów! Dwa zespoły, biegowy i rowerowy przemierzą Polskę od Zakopanego do Gdańska w systemie sztafetowym. Biegacze będą biegli w osi północ - południe, po minimum 20 kilometrów każdy. Rowerzyści okrążą całą Polskę, a potem dopędzą biegaczy, aby wspólnie finiszować nad Motławą. Ich jednorazowa dawka to minimum 100 kilometrów.


Po co?
Klub Rajsport Active - stowarzyszenie zrzeszające zawodników m.in. z Sieradza, Kędzierzyna-Koźla, Opola, Łodzi, Kalisza, Zduńskiej Woli, Wrocławia podejmuje wyzwanie w dwóch głównych celach: aby pomóc dzieciom oraz wesprzeć osoby zmagające się z depresją. Cel jest szczytny, a potrzebujących co niemiara.

Kiedy?
Ruszamy pozytywną falą pod nazwą Pomarańczowa poMOC na przełomie kwietnia i maja. Zawodnicy i zawodniczki będą pokonywać dystanse w wielkiej ogólnopolskiej sztafecie, odpowiednio: w biegu 20 km (i więcej), a na rowerze 100 km.

Jaka jest trasa?
Ruszamy spod samiuśkich Tatr. Punkt docelowy: polskie morze. Biegacze mają do pokonania dystans mierzący ok. 1500 km przecinając Polskę wzdłuż, z południa na północ, natomiast kolarze objadą Polskę wokół zapisując na licznikach ponad 4000 km. Ich trasa to dokładnie okrążenie naszego kraju, a następnie podążenie śladem biegaczy, tak aby wszyscy wspólnie przekroczyli linię mety.

Cel akcji
Wyciągamy rękę do osób, które zatraciły radość z życia i poddały się depresji - chcemy pomóc im wyjść z cienia i dać możliwość cieszenia się każdym dniem oraz możliwościami jakie daje sport. Uwierz w siebie - nie ma rzeczy niemożliwych! My to wiemy, a wkrótce wiedzieć będzie cały kraj! Zarazimy pozytywnie każdego - to gwarantowane! Akcja ma głównie na celu zebranie środków na cele charytatywne, nie może więc w niej zabraknąć sponsorów i ludzi dobrego serca.

Start na Palcu Niepodległości o godz. 12.00 poprzedzą występy zespołu regionalnego Giewont.

TRASA:
ul. Generała Galicy,  ul. Krupówki,  ul. Weteranów Wojny,
następnie rowerzysta przejedzie Alejami 3-maja, ul. S. Witkiewicza, ul. T. Chałubińskiego,

natomiast biegacz przebiegnie Równią Krupową do ul. H. Sienkiewicza,
następnie ponownie połączą siły, pokonując wspólnie ul. T. Chałubińskiego, Drogę na Bystre, Drogę do Olczy, Janosówkę, Ustup i wybiegną z Zakopanego w dalszą trasę aż do Gdańska.

Zapraszamy do kibicowania na trasie razem z uczniami zakopiańskich szkół!

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce XIIIGrafika Folk w ramce XIIIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Falkon szklany IFalkon szklany IFalkon szklany w postaci sześcianu z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 15 cm, szerokość 10 cm.
    80 zł
  • Aniołek duży IIAniołek duży IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.