PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

„…między graniami…”

Niedziela, 7 sierpnia 2016 r.
Autor: Maciej Stasiński

„…między graniami…”Serdecznie zapraszamy na kolejny koncert 10. edycji „Muzyki Zaklętej w Drewnie” – Festiwalu na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce. 7 sierpnia o godz. 19:00 w kościele pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty na Harendzie w Zakopanem wystąpi Rozalia Kierc w recitalu fortepianowym „…między graniami…”.


Rozalia Kierc to 17-letnia pianistka, która już od 8 roku życia występuje w kraju i za granicą. Jest laureatką ponad dwudziestu międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów muzycznych, na których zdobyła kilkanaście pierwszych nagród, nagrody specjalne oraz Grand Prix. Była uczestnikiem mistrzowskich kursów pianistycznych w kraju i za granicą. Występowała m.in. z ORCHESTRE CANNES PROVENCE COTE D`AZUR, Sinfoniettą Cracovią, Orkiestrą Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej, Krakowską Orkiestrą Kameralną, Lwowską Narodową Orkiestrą Kameralną Akademia oraz Młodą Polską Filharmonią.
Zainteresowania Rozalii Kierc związane są z twórczością artystyczną, począwszy od wirtuozerii instrumentalnej poprzez muzykę dawną i operę barokową, muzykę współczesną i jazz, do improwizacji oraz prób własnej kompozycji. Pierwszą Miniaturę na fortepian artystka napisała w wieku 8 lat.
Program, nad którym pracuje Rozalia Kierc, to utwory mistrzowskiej estrady pianistycznej, a ich realizacja ukazuje wielką indywidualność artystyczną. 

Partnerem Festiwalu „Muzyka Zaklęta w Drewnie” jest Muzeum Narodowe w Krakowie. Dzięki uprzejmości Muzeum 7 sierpnia na Harendzie będziemy mogli podziwiać wyjątkowy instrument. Rozalia Kierc zagra dla nas na fortepianie Schimmel C182 Tradition stworzonym w 2013 roku specjalnie dla Muzeum Karola Szymanowskiego w willi „Atma” w Zakopanem (oddział Muzeum Narodowego).

Koncertem Rozalii Kierc „Muzyka Zaklęta w Drewnie” upamiętni 90. rocznicę śmierci Jana Kasprowicza – młodopolskiego poety, dramaturga, krytyka literackiego i tłumacza.

Wstęp na wszystkie koncerty Festiwalu „Muzyka Zaklęta w Drewnie” jest bezpłatny!

„Muzyka Zaklęta w Drewnie” już od dziesięciu lat rozbrzmiewa na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce. W letnie niedziele w kolejnych „drewnianych” zakątkach Małopolski występują wybitnej klasy artyści, a także wyjątkowo uzdolnieni muzycy młodego pokolenia. Do tej pory odbyło się już ponad 100 koncertów! Na Szlaku słychać klasyczne dźwięki fortepianu, klawesynu, folkowe brzmienia skrzypiec i basów, a nieraz także muzykę jazzową czy klezmerską. Zachwyt publiczności wzbudzają występy chórów, widowiska taneczne i misteria sceniczne. Ale tym, co na koncerty przyciąga fanów Festiwalu, jest nie tylko muzyka. To przede wszystkim wyjątkowa atmosfera drewnianych miasteczek, maleńkich cerkiewek i wiejskich kościółków. Świątynie, często mało znane, stanowią prawdziwe arcydzieła. Wystarczy wspomnieć, że aż 8 z nich znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Zapraszamy do odkrywania uroków Małopolski, wypoczywania wśród malowniczych krajobrazów i poznawania bogatego dziedzictwa kulturowego regionu podczas koncertów „Muzyki Zaklętej w Drewnie”.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce IGrafika Folk w ramce IGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Naszyjnik "Karmelki"Naszyjnik "Karmelki"Naszyjnik dla dziewczynek ze nieregularnego kwarcu różowego oraz koralików vintage - Lampwork / szklane ozdobne. Obwód 46 cm. 
    50 zł
  • Wisiorek "Ogródek 1"Wisiorek "Ogródek 1"Z sukna i cekin. Wykonany ręcznie. Wymiary zawieszki 5,5/ 3,5 cm. Obwód 70 cm.
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.