PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Tropem Wilczym - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Niedziela, 26 lutego 2017 r.
Autor: Maciej Stasiński

Tropem Wilczym - Bieg Pamięci Żołnierzy WyklętychBieg odbędzie się w dniu 26 lutego 2017 r. w Zakopanem. Start biegu w Parku Miejskim im. Marszałka Józefa Piłsudskiego o godzinie 12.00


Tropem Wilczym - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Zakopane 26 lutego 2017 roku

REGULAMIN
Patronat honorowy – Starosta Powiatu Tatrzańskiego
Patronat honorowy – Burmistrz Miasta Zakopane Organizator – Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zakopanem Organizator ogólnopolski - Fundacja Wolność i Demokracja

1. Oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego  działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz popularyzacja wiedzy na ten temat.
2. Podtrzymanie wśród Polaków wiedzy historycznej na temat Żołnierzy Wyklętych. 
3. Upowszechnianie biegania jako najprostszej formy ruchu.
4. Promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia.
5. Promocja miasta Zakopane.

II. TERMIN, MIEJSCE I GODZINY STARTU:
1. Bieg odbędzie się w dniu 26 lutego 2017 r. w Zakopanem.
2. Start biegu w Parku Miejskim im. Marszałka Józefa Piłsudskiego o godzinie 12.00

III . TRASA, DYSTANS:
Organizator wyznaczył 2 trasy
Trasa nr 1 o długości 1963 metry przebiegać będzie ulicami: Park Miejski /START/ - Staszica – Piłsudskiego - Tetmajera – Grunwaldzka -  Makuszyńskiego – Piłsudskiego (w lewo) – Staszica – Park Miejski /META/
Trasa nr 2 o długości 5000 metrów przebiegać będzie ulicami: Park Miejski /START/- Staszica – Piłsudskiego - Tetmajera – Grunwaldzka -  Makuszyńskiego – Piłsudskiego (w prawo) - Bronisława Czecha –  Żeromskiego – Sabały -  Piłsudskiego – Staszica - Park Miejski /META/
3. Organizator nie wprowadza limitu zawodników oraz limitu wieku lecz dysponuje tylko 200 pakietami startowymi, które otrzymają zawodnicy wg kolejności zgłoszeń.
4. Limit czasu na pokonanie dystansu wynosi 40 minut.

IV. ZGŁOSZENIA
1. Zgłoszeń można dokonywać do dnia 23 lutego drogą elektroniczną na stronie internetowej www.mosir.zakopane.eu. Za  zgłoszonego uważa się zawodnika, który zapisał się do biegu i wniósł opłatę startową.
2. Pakiety startowe odbierać można w dniu 26 lutego w godzinach pracy biura zawodów, zgodnie z rozdziałem VII niniejszego regulaminu.
V. UCZESTNICTWO
1. Wszyscy zawodnicy odbierający numer startowy są zobowiązani do złożenia deklaracji uczestnictwa w biurze zawodów.
2. Podpisując deklarację uczestnictwa Uczestnik zaświadcza, że stan jego zdrowia umożliwia mu udział w zawodach oraz, że bierze udział w zawodach na własną odpowiedzialność.
3. Za osoby niepełnoletnie oświadczenie podpisują rodzice lub opiekunowie prawni.
4. Zawodnicy którzy otrzymali od organizatora okolicznościową koszulkę biegu są zobowiązani w niej wystartować.
5. Podczas biegu wszyscy zawodnicy muszą mieć numery startowe przymocowane do przedniej części koszulki startowej.

VI. OPŁATY
1. Opłata startowa za udział w biegu wynosi - wpłata do 23 lutego: osoby dorosłe – 20 zł (w biurze zawodów w dniu startu - 30 zł) uczniowie szkół powiatu tatrzańskiego oraz osoby urodzone w roku 1951 i starsze opłata startowa – 10 zł. (w biurze zawodów w dniu startu - 30 zł)
2. Odbiór w/w pakietów możliwy będzie po okazaniu w biurze zawodów ważnej legitymacji szkolnej lub dowodu osobistego.
3. Opłat można dokonywać przelewem na konto nr:44 1240 5136 1111 0010 5600 9502 Bank PKO SA w treści przelewu należy podać: imię, nazwisko, rok urodzenia uczestnika
4. Odbiór pakietu startowego będzie możliwy tylko i wyłącznie po okazaniu dowodu wpłaty potwierdzonego przez bank, z wyłączeniem przypadku odnotowania wpłaty na konto MOSiR Zakopane i zaznaczenia tego faktu przez organizatora na internetowej liście uczestników.
5. Opłacenie startowego oraz pobranie numeru wiąże się z akceptacją niniejszego Regulaminu.

VII. ŚWIADCZENIA ORGANIZATORA
Organizator zapewnia pierwszym 200 zgłoszonym na bieg osobom: rezerwację miejsca w biegu, koszulkę, medal, materiały promocyjne, torbę.

VIII. BIURO ZAWODÓW
1. Biuro zawodów mieścić się będzie w Parku Miejskim i czynne będzie w dniu 26 lutego w godzinach 9.00 – 11.45

IX. OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
1. Dane osobowe uczestników biegów będą przetwarzane w celach przeprowadzenia imprezy.
2. Dane osobowe uczestników biegów będą wykorzystywane zgodnie z warunkami określonymi w ustawie z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity: Dz. U. z 2002 r., Nr 101 poz. 926. Administratorem danych osobowych jest Organizator.
3. Przetwarzanie danych, o których mowa w ustępie 1 niniejszego paragrafu, w związku z udziałem w zawodach obejmuje także publikację imienia i nazwiska uczestnika wraz z rokiem urodzenia i z nazwą miejscowości, w której zamieszkuje - w każdy sposób, w jaki publikowany lub rozpowszechniany będzie projekt.
4. Uczestnik ma prawo wglądu do swoich danych osobowych oraz ich poprawiania.
5. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne, lecz ich niepodanie lub brak zgody na ich przetwarzanie uniemożliwia udział w zawodach.

X. KLASYFIKACJA
Ze względu na honorowy charakter biegu nie będzie prowadzony ranking zawodników, organizator dopuszcza jednak pomiar czasu zawodników i umieszczenie wyników w komunikacie końcowym.

XI.  NAGRODY:
Pierwszych 200 zarejestrowanych do biegu zawodników na mecie otrzyma pamiątkowy medal biegu.


XII. UWAGI KOŃCOWE
1. Kontakt do organizatora tel., 182073966, e-mail: biuro@mosir.zakopane.eu
2. Organizator zapewnia Uczestnikom opiekę medyczną na czas trwania zawodów.
3. Organizator nie ponosi odpowiedzialności w związku z obecnością lub uczestnictwem Uczestnika w imprezie.
4. Zawody odbędą się bez względu na pogodę
5. Koszty związane z organizacją zawodów pokrywa MOSiR Zakopane.
6. We wszystkich sprawach nieujętych Regulaminem decyduje Organizator Biegu, któremu przysługuje wiążąca i ostateczna interpretacja Regulaminu.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Cukierkowy"Naszyjnik "Cukierkowy"Naszyjnik z kulek agaru oraz koralików szkła Weneckiego - vintage. Obwód 50 cm.
    65 zł
  • Obraz olejny Folk IIObraz olejny Folk IIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...
    300 zł
  • Poduszka brązowa IIPoduszka brązowa IIPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 42 na 42 cm.
    100 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.