PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

„TANGO DEL AMOR, CZYLI NOC W BUENOS AIRES”

Piątek, 15 września 2017 r.
Autor: Bartłomiej Piotrowski

„TANGO DEL AMOR, CZYLI NOC W BUENOS AIRES”15.09. (PIĄTEK), godz. 19:00 / Willa Kmicic – ul. Staszica 11 a. Wyjątkowy, kameralny spektakl teatralno – taneczno - wokalny, którego głównym bohaterem jest argentyńskie tango… To podróż do nocnego Buenos Aires… do krainy pasji i namiętności… Spektakl jest podróżą do ekscytującego świata TANGA ARGENTYŃSKIEGO tworzonego przez TANGUEROS i MALEVOS: tancerzy zakazanego tańca oraz romantycznych bohaterów z przedmieść miast i miasteczek Argentyny czy Urugwaju… To tajemnicza historia o niespełnionej miłości…


O miłości, która trwa zaledwie kilka chwil, tyle co taniec, wiersz czy pieśń…
Akcja spektaklu dzieje się bowiem w jednym z mrocznych, pełnym pokus zaułku nocnego Buenos Aires, gdzie miłość miesza się ze zdradą, a radość  ze smutkiem…

Zapraszamy tam, gdzie przenikają się noc i dzień, gdzie tango kipi zmysłowością, ukazuje najintymniejsze przeżycia…
Gdzie namiętny taniec przenika się z nostalgicznymi songami Astora Piazzolli…
To będzie wyjątkowa noc… Noc w Buenos Aires…

MARIJA Z BUENOS AIRES:

Agnieszka Pudło

RENEGAT MALEVO :
Jakub Palacz / Łukasz Jakubowski

TANGUEROS – TANCERZE TANGA ARGENTYŃSKIEGO:
Agnieszka Danek i Kamil Budziński

OPRAWA PLASTYCZNA SPEKTAKLU:
Barbara Piotrowska

SCENARIUSZ i REŻYSERIA:
Bartłomiej Piotrowski


TANCERZE TANGUEROS:

Agnieszka Danek - Tango to dla niej język, dla którego warto porzucić komfortową sferę słów. W objęciu, jak w rozmowie, poszukuje uważności, obecności, niejednoznaczności, połączenia, zaufania, otwartości oraz przestrzeni do wyrażania siebie.

Kamil Budziński - W tańcu ceni uważność i spotkanie z drugim człowiekiem. Przestrzeń do wspólnego przeżywania i interpretowania muzyki. Chce tańczyć organiczne, bezkompromisowe, współczesne Tango.
 
Spektakl wyreżyserował Bartłomiej Piotrowski - założyciel Teatru VIS a VIS, reżyser specjalizujący się w kameralnych formach teatralnych, zwłaszcza wokalnych, tanecznych i muzycznych.

TANGO ARGENTYŃSKIE:
Styl tańca, który powstał około 1900 w Montevideo i Buenos Aires nosi nazwę tango argentyńskie. Prymitywna forma tanga pojawiła się już pod koniec XVIII wieku. Początkowo tańczono je w podrzędnych lokalach i domach publicznych. Tango było jednym z pierwszych po walcu i polce tańcem, w którym mężczyzna i kobieta w tańcu obejmowali się. Jednak najważniejszym nowym elementem tanga był fakt, że do tej samej muzyki można było tańczyć różne figury. Ten improwizowany charakter tańca wprowadził zupełnie nowy element pomiędzy dwiema tańczącymi osobami.

Klasyczne tango argentyńskie jest tańcem charakteryzującym się improwizacją i bliskością partnerów. Liryka tang wyraża zazwyczaj smutek lub zawód miłosny.
Jeden z najwybitniejszych poetów tanga Enrique Santos Discépolo nazwał tango smutną myślą, którą się tańczy.

15.09. (PIĄTEK), godz. 19:00 / Willa Kmicic – ul. Staszica 11 a

Bilety: 30 zł do nabycia w Willi Kmicic / Tel. 798 082 274

UWAGA! NIE PRZYJMUJEMY ZWROTÓW ZAKUPIONYCH BILETÓW!
ZAREZERWOWANE BILETY PROSIMY ODBIERAĆ NAJPÓŹNIEJ NA DWA DNI PRZED WYSTĘPEM

Występy Teatru VIS a VIS w zakopiańskiej Willi Kmicic odbywają się pod patronatem honorowym Burmistrza Miasta Zakopane – Pana Leszka Doruli.

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu”„Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu”Płyta DVD zawiera widowisko „Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu” (2 godz. 23 min.) zarejestrowane podczas premiery w 2011 roku w Zakopanem, w kinie Sokół (AKT I i IV)...
    35 zł
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom IISłownik biograficzny "Podhalanie" tom IILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - kilkaset osób znalazło się w tomie II Słownika biograficznego "Podhalanie". Słownik biograficzny...
    70 zł
  • Torebka filcowa IVTorebka filcowa IVTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamyka na zatrzaski. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną. Szerokość ok. 33 cm Wysokość ok. 31...
    130 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.