PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Inauguracja Roku Harcerskiego: warsztaty, Jarmark Regionów oraz Bicie Rekordu Polski

22–24 września 2017 r.
Autor: Piotr Kyc

Inauguracja Roku Harcerskiego: warsztaty, Jarmark Regionów oraz Bicie Rekordu Polski22 września (piątek) do Nowego Targu, Zakopanego i Bukowiny Tatrzańskiej przyjedzie blisko 1500 harcerzy z całej Małopolski, by rozpocząć nowy rok harcerski podczas oficjalnej Inauguracji Roku Harcerskiego 2017/2018 ZHP Chorągwi Krakowskiej. Całość potrwa do niedzieli, 24 września i zakończy się uroczystym apelem w Zakopanem.


 Inauguracja Roku Harcerskiego ZHP Chorągwi Krakowskiej (organizacja ta zrzesza harcerzy z województwa małopolskiego) jest wydarzeniem cyklicznym. Organizatorem imprezy jest w tym roku ZHP Hufiec Podhalański – stąd całe przedsięwzięcie odbędzie się na Podhalu. Najmłodsi, czyli zuchy, zawitają do Bukowiny Tatrzańskiej, gdzie w piątek będą uczestniczyli w występie zespołu regionalnego „Mali Wierchowianie”, a w sobotę wezmą udział m. in. w warsztatach z malowania na szkle, przygotowywaniu stroju regionalnego oraz w grze terenowej upamiętniającej Kurierów Tatrzańskich. Harcerze (grupa wiekowa do 13 lat) na swoje zajęcia przybędą do Zakopanego. Tam wezmą udział m. in. w Jarmarku Regionów, Festiwalu Piosenki Harcerskiej oraz w grze miejskiej i zwiedzaniu zakopiańskich muzeów, a także Hotelu Palace. Najstarsi – czyli wędrownicy i harcerze starsi – zakwaterowani będą w Nowym Targu. Większość atrakcji zaplanowano na terenie Parku Miejskiego. To właśnie tam w piątek wieczór (19:00) odbędzie się Bicie Rekordu Polski w grupowym śpiewaniu Karaoke, a w sobotę Festiwal Smaków i koncert zespołu rockowego TEH. Ponadto goście z całej Małopolski wezmą udział w licznych grach terenowych po Nowym Targu, Gorcach i okolicznych wsiach, poznając tradycje, zwyczaje i kulturę Górali, a także historię Nowego Targu. Zwieńczeniem całej imprezy będą niedzielne uroczystości w Zakopanem, w których wezmą udział wszystkie grupy wiekowe. Uroczystości poświęcone będą Kurierom Tatrzańskim – patronom ZHP Hufca Podhalańskiego. W planach Msza święta na Krzeptówkach (9:30) oraz przemarsz na Plac Niepodległości i apel kończący (11:00). Serdecznie wszystkich zapraszamy! - Harcerze ZHP Hufca Podhalańskiego.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Ludowe etui na tablet IVLudowe etui na tablet IVLudowe etui z szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Obraz olejny Folk IObraz olejny Folk IObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...
    350 zł
  • Grafika Folk w ramce VGrafika Folk w ramce VGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.