PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Koncert i podsumowanie Roku Karola Szymanowskiego w Zakopanem 2017

Wtorek, 12 grudnia 2017 r.
Autor: Agnieszka Gąsienica-Giewont MNK

Koncert i podsumowanie Roku Karola Szymanowskiego w Zakopanem 2017Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula oraz Dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie dr hab. Andrzej Betlej mają zaszczyt zaprosić na koncert i podsumowanie Roku Karola Szymanowskiego w Zakopanem 2017 w dniu 12 grudnia (wtorek) o godz. 16:00 w Muzeum Karola Szymanowskiego w willi „Atma” w Zakopanem, Oddziale Muzeum Narodowego w Krakowie, ul. Kasprusie 19, Zakopane.


W programie koncertu:

Fryderyk Chopin (1810-1849)

Nokturny op. 9:
b-moll
Es-dur
H-dur

Polonez fis-moll op. 44

Karol Szymanowski (1882-1937)

Mazurki op. 50 – nr  1, 2, 3, 4

Radosław Goździkowski urodził się w 1997 roku we Wrześni. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 6 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. I. J. Paderewskiego w Koninie u mgra Andrzeja Wójcińskiego. W 2016 roku ukończył z wyróżnieniem Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną im. F. Chopina w Krakowie. Obecnie jest studentem Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu prof. dra hab. Andrzeja Pikula.

Jest laureatem wielu konkursów pianistycznych, m.in.: I miejsca w IX Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. J. Zarębskiego w Warszawie (2009), I miejsca na V Festiwalu Muzyki Fortepianowej w Łowiczu (2010),  I miejsca w I Ogólnopolskim Festiwalu Pianistycznym im. Apolinarego Szeluty w Słupcy (2011), III miejsca w IV Chopinowskim Turnieju Pianistycznym im. Haliny i Ludwika Stefańskich w Krakowie (2013), III miejsca oraz nagrody specjalnej za wykonanie muzyki francuskiej w VI Międzynarodowym Chopinowskim Konkursie Pianistycznym w Budapeszcie (2014), I miejsca w XXVI Międzynarodowym Konkursie solistów i zespołów kameralnych w L’Alfas del Pi (2014), I miejsca w I Ogólnopolskim Konkursie Młodych Pianistów „Chopin pod Wawelem” w Krakowie (2015), III miejsca w XI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Adilia Alieva w Genewie-Annemasse (2017), II miejsca w XXVII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Rzymie (2017).

Koncertował w Polsce, w takich miejscach jak: Muzeum Karola Szymanowskiego w willi „Atma” w Zakopanem, Oddziale Muzeum Narodowego w Krakowie, Zamek Królewski na Wawelu, Mazowiecki Instytut Kultury w Warszawie, Aula „Florianka” w Krakowie; brał również udział w koncercie z cyklu „Młode Talenty” w Warszawie. Ponadto miał okazję wystąpić w Filharmonii Krakowskiej wraz z Orkiestrą POSM II st. im. Fryderyka Chopina w Krakowie, wykonując I Koncert fortepianowy Es-dur F. Liszta oraz z Orkiestrą „Ardente” w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Krakowie. Zabrzmiał wtedy I Koncert fortepianowy C-dur L. van Beethovena. Występował także w Austrii, na festiwalu „Ateneo Musical Mirandes" w Hiszpanii oraz na festiwalu im. Jane Stirling w Szkocji.

Otrzymał stypendia Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci, Fundacji Pro Musica Bona i Małopolskiej Fundacji Stypendialnej „Sapere Auso”.

Instytucje zaangażowane w organizację obchodów ROKU KAROLA SZYMANOWSKIEGO W ZAKOPANEM 2017

Fundacja Zakopiańczycy. W poszukiwaniu tożsamości
Miejska Biblioteki Publiczna im. Stefana Żeromskiego w Zakopanem
Muzeum Karola Szymanowskiego w willi „Atma” w Zakopanem
Muzeum Narodowe  w Krakowie
Muzeum Tatrzańskiego im. dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem
Podhalański Uniwersytet III Wieku w Zakopanem
Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury
Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Narodowego w Krakowie 
Towarzystwo Muzyczne im. Karola Szymanowskiego
Urząd Miasta Zakopane
Zakopiańska Akademia Sztuki im. Marka Markowicza
Zakopiańskie Centrum Kultury
Zespół Państwowych Szkół Artystycznych w Zakopanem
Zespół Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem
Związek Artystów Plastyków Oddział Zakopane

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce IGrafika Folk w ramce IGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Ludowe etui na tablet IIILudowe etui na tablet IIILudowe etui z czarnego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki"Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki"Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki" Naszyjnik obwód 47 cm. , Bransoletka obwód 17,5 cm. Materiały: Turkus, Jadeit, Metal, elementy posrebrzane. Biżuteria zaprojektowana...
    145 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.