PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

„Kie łowiecek pilnowali”

Wtorek, 26 grudnia 2017 r.
Autor: Maciej Stasiński

„Kie łowiecek pilnowali”Ojcowie Jezuici z Górki w Zakopanem serdecznie zapraszają na koncert kolęd w ramach IX Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych i Ignacjańskich Spotkań ze Sztuką w drugi dzień Świąt Bożego narodzenia – 26 grudnia - na Górkę po mszy o godz. 18.00.


Organizatorzy:  https://www.facebook.com/IgnacjanskieSpotkania/ i https://www.facebook.com/Urz%C4%85d-Miasta-Zakopane-384818728236597/
Mała Armia Janosika
 
„Kie łowiecek pilnowali”
Pomysłodawcą tego projektu muzycznego jest Damian Pałasz - skrzypek Zespołu InoRos i Zwyk, który w lutym 2015 utworzył sekcję nauki gry na skrzypcach i basach góralskich. Wówczas pomysłem było sformowanie grupy dzieci, młodzieży oraz dorosłych, która muzyką góralską miała upiększyć liturgię Pasterki w kościele w Rabie Wyżnej, co zrealizowane zostało z sukcesem.

Mała Armia Janosika realizuje: utworzenie grupy artystycznej, zainspirowanej kulturą góralską, ale jednocześnie nawiązującej do innych kultur, potrafiącej wyjść poza utarte schematy, motywującej do kreatywności w muzyce, poszerzania horyzontów i realizowania własnej pasji. Aranżacje są autorstwa Damiana Pałasza, a trzon projektu stanowią jego uczniowie, którzy pod okiem swego nauczyciela krok po kroku rozwijają umiejętności w grze na skrzypcach i basach góralskich.

Mała Armia Janosika obecnie liczy 100 osób w wieku od 4 do 66 lat. W swoim dorobku mają cały szereg występów podczas ważnych wydarzeń, które można zobaczyć na portalu YouTube i Facebook. Z okazji ŚDM 2016 zrealizowali wideoklip ku czci Św. Jana Pawła II pt. "Siła jest w jedności" oraz wystąpili podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie na Placu Wolnica i w Rabie Wyżnej. W styczniu 2017r. zagrali wiele koncertów świątecznych, a okres Bożonarodzeniowy zakończyli uroczyście kolędując dla Kardynała Stanisława Dziwisza, który żegnał się z funkcją Metropolity Krakowskiego. Tegoroczne lato było bardzo pracowite. W efekcie tej pracy powstał teledysk pt. „Modlę się o miłość”, do którego Damian Pałasz zaprosił Cezarego i Katarzynę Żaków oraz Megitza Trio. Najbliższy okres Świąt Bożego Narodzenia zapowiada się bardzo pozytywnie, bowiem Mała Armia Janosika zagra 10 koncertów, podczas  których dostarczy nam wielką dawkę płynącej prosto z serca muzyki.

Zobacz w naszym sklepie:

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.