PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

"Bezpieczni i rozważni w Tatrach"

Sobota, 26 maja 2018 r.
Autor: Zespół Komunikacji i Wydawnictw TPN

"Bezpieczni i rozważni w Tatrach"W imieniu Organizatora, Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego im. Adolfa Hyły, zapraszamy na konferencję prasową dotyczącą projektu "Bezpieczni i rozważni w Tatrach". Odbędzie się ona w sobotę 26 maja o godz. 11 w siedzibie Dyrekcji Tatrzańskiego Parku Narodowego (sala konferencyjna, Kuźnice 1, Zakopane).


Program:
11.00 (Kuźnice) - konferencja prasowa połączona z prezentacją i przekazaniem broszur „ABC tatrzańskiego turysty”, które będą rozdawane przy wejściu na teren TPN.
Planowane wystąpienia:
Jan Cięciak – Prezes Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego im. Adolfa Hyły
Jan Krzeptowski-Sabała – kierownik Działu Edukacji TPN
Grzegorz Lipiec – Członek Zarządu Województwa Małopolskiego
Bogusław Sonik – Poseł na Sejm RP
12.00 - spacer na Halę Kondratową, który poprowadzi Jan Krzeptowski-Sabała. W czasie wycieczki poznamy ciekawostki dotyczące przyrody TPN oraz zasady bezpieczeństwa w Tatrach
15.00 (Hotel Górski na Kalatówkach) – drobny poczęstunek, który pozwoli zregenerować siły i porozmawiać o górach.


Bezpieczni i rozważni w Tatrach

            Tatry są piękne i unikatowe. Warto po nich wędrować, ale z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i ochrony przyrody – przekonuje Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe im. Adolfa Hyły, które zaprasza do udziału w projekcie Bezpieczni i rozważni w Tatrach .

            W ramach projektu w sobotę 26 maja o godz. 10 w Kuźnicach odbędzie się konferencja prasowa, podczas której będzie też można porozmawiać o górach. Przy wejściach do TPN w najbliższym czasie będą rozdawane bezpłatne broszury zawierające „ABC tatrzańskiego turysty” oraz mapy szlaków. Projekt edukacyjny „Bezpieczni i rozważni w Tatrach” ma na celu ochronę przyrody Tatrzańskiego Parku Narodowego i podniesienie świadomości turystów w Tatrach.

Założenia projektu:

·       w górach nie powinno chodzić się po zmroku z uwagi na bezpieczeństwo turystów i troskę o zwierzęta żyjące w TPN,

·       trasa do Morskiego Oka – pomimo że asfaltowa – jest szlakiem turystycznym

·       turysta powinien planować swoją wycieczkę (tak żeby ukończyć trasę przed zmrokiem), a w jej trakcie kierować się rozsądkiem,

·       Tatry to góry o charakterze alpejskim.

            Organzatorzy zachęcają równieżdo udziału w akcji Czyste Tatry, która odbędzie się 29–30 czerwca.

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Baby i Dezerterzy”„Baby i Dezerterzy”Płyta DVD zawiera spektakl „Baby i dezerterzy” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej (57 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka działający...
    30 zł
  • Aniołek duży IIIAniołek duży IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Okładka na zeszyt IVOkładka na zeszyt IVLudowe okładka na zeszyt (A5) z czarnego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23 cm.
    30 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.