PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Sonami Piano Duo

Czwartek, 13 września 2018 r.
Autor: Agnieszka Gąsienica-Giewont

Sonami Piano DuoMuzeum Karola Szymanowskiego w willi „Atma” w Zakopanem Oddział Muzeum Narodowego w Krakowie zaprasza na Sonami Piano Duo: Justyna Piękoś & Piotr Kędzierski - fortepian na 4 ręce. Czwartek, 13 września 2018, godz. 18:00. Wstęp wolny.


W programie koncertu:
 
Ignacy Jan Paderewski, Album Tatrzańskie op. 12, zeszyt I
Zbigniew Bargielski, Moment musicale à la Brahms
 
Capstrzyk – Igraszki – Lew w wannie – Crescendo-decrescendo – Taniec styryjski –Tangoroso
 
Piotr Czajkowski, Suita Dziadek do orzechów (wybór)
Trepak – Taniec wieszczki cukrowej – Taniec arabski –Walc kwiatów
 
Piotr Kędzierski, Tryptyk
Intrada – Via antica – Maskarada
 
Duet fortepianowy Sonami Piano Duo tworzy małżeństwo polsko-japońskie — Justyna Maria Etsuko Piękoś i Piotr Kędzierski. Działa on od 2009 roku, wykonując głównie muzykę współczesną – w Polsce i za granicą. Szczególne miejsce w repertuarze pianistów zajmuje polska muzyka współczesna, jej prawykonania (m.in. Zbigniew Bargielski, Krzysztof Meyer, Wojciech Widłak, Jarosław Płonka, Michał Pawełek, Piotr Kędzierski) na europejskich festiwalach i w ramach projektów autorskich oraz rejestracje fonograficzne. W toku prac wydawniczych znajduje się obecnie płyta zespołu, zawierająca kompozycje twórców związanych z krakowską uczelnią muzyczną. Duet związany jest z Katedrą Muzyki Współczesnej, Jazzu i Perkusji Akademii Muzycznej w Krakowie.
Zobacz w naszym sklepie:
  • Wisiorek "Ogródek 1"Wisiorek "Ogródek 1"Z sukna i cekin. Wykonany ręcznie. Wymiary zawieszki 5,5/ 3,5 cm. Obwód 70 cm.
    30 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VIIMagnes Folk na lodówkę VIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Magnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.