PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Sonami Piano Duo

Czwartek, 13 września 2018 r.
Autor: Agnieszka Gąsienica-Giewont

Sonami Piano DuoMuzeum Karola Szymanowskiego w willi „Atma” w Zakopanem Oddział Muzeum Narodowego w Krakowie zaprasza na Sonami Piano Duo: Justyna Piękoś & Piotr Kędzierski - fortepian na 4 ręce. Czwartek, 13 września 2018, godz. 18:00. Wstęp wolny.


W programie koncertu:
 
Ignacy Jan Paderewski, Album Tatrzańskie op. 12, zeszyt I
Zbigniew Bargielski, Moment musicale à la Brahms
 
Capstrzyk – Igraszki – Lew w wannie – Crescendo-decrescendo – Taniec styryjski –Tangoroso
 
Piotr Czajkowski, Suita Dziadek do orzechów (wybór)
Trepak – Taniec wieszczki cukrowej – Taniec arabski –Walc kwiatów
 
Piotr Kędzierski, Tryptyk
Intrada – Via antica – Maskarada
 
Duet fortepianowy Sonami Piano Duo tworzy małżeństwo polsko-japońskie — Justyna Maria Etsuko Piękoś i Piotr Kędzierski. Działa on od 2009 roku, wykonując głównie muzykę współczesną – w Polsce i za granicą. Szczególne miejsce w repertuarze pianistów zajmuje polska muzyka współczesna, jej prawykonania (m.in. Zbigniew Bargielski, Krzysztof Meyer, Wojciech Widłak, Jarosław Płonka, Michał Pawełek, Piotr Kędzierski) na europejskich festiwalach i w ramach projektów autorskich oraz rejestracje fonograficzne. W toku prac wydawniczych znajduje się obecnie płyta zespołu, zawierająca kompozycje twórców związanych z krakowską uczelnią muzyczną. Duet związany jest z Katedrą Muzyki Współczesnej, Jazzu i Perkusji Akademii Muzycznej w Krakowie.
Zobacz w naszym sklepie:
  • Korale folkowe IKorale folkowe IKorale folkowe wykonane z zielonego tybetu i żółtej włóczki. Zawiązywane. Długość całości 106 cm.
    70 zł
  • Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki"Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki"Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki" Naszyjnik obwód 47 cm. , Bransoletka obwód 17,5 cm. Materiały: Turkus, Jadeit, Metal, elementy posrebrzane. Biżuteria zaprojektowana...
    145 zł
  • Torebka filcowa XITorebka filcowa XITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. UWAGA - dodatkowo...
    160 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.