PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Dzień Kina Polskiego w Kino Miejsce

Niedziela, 11 listopada 2018 r.
Autor: Agata Szlachetka

Dzień Kina Polskiego w Kino MiejsceZakopiańskie kino studyjne Kino Miejsce zaprasza na DZIEŃ KINA POLSKIEGO w dniu 11.11.2018 r. 11 listopada obchodzić będziemy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Polskie kino natomiast w tym roku obchodzi 110. urodziny. Najstarszym polskim filmem jest bowiem pochodząca z 1908 roku „Pruska kultura”. Dlatego też nie możemy ominąć takiej okazji do świętowania!


Tego dnia Stowarzyszenie Kin Studyjnych zaprosi Widzów do uczczenia tych dwu wyjątkowych dat w najprzyjemniejszy z możliwych sposobów, czyli w KINIE!!!

W niedzielę blisko 100 kinach zrzeszonych w Sieci w całej Polsce zagoszczą wybrane filmy polskie w cenie 11 zł za bilet!

Formuła obchodów w kinach biorących udział w projekcie jest różna, uszyta na potrzeby lokalnych społeczności zrzeszonych wokół owych kin – w niektórych kinach będzie to jeden seans, w niektórych całodniowy maraton, czasem będzie to domena W programach wielu kin dominuje współczesne kino artystyczne m.in. nagrodzona w Cannes „Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego, filmowa nowość ”53 wojny” z doskonałą kreacją Magdaleny Popławskiej, bohaterska opowieść z czasów II wojny światowej - „Dywizjon 303. Prawdziwa historia, czy doceniony w Gdyni epicki fresk autorstwa Filipa Bajona „Kamerdyner”.

Dzięki wsparciu FINA i Cyfrowego Repozytorium Filmowego nie zabraknie historycznego zarysu dziejów polskiej kinematografii. Niektóre kina sięgnęły po tytuły uznane już dziś za kultowe „Miś” Stanisława Barei, „Przypadek” Krzysztofa Kieślowskiego (kino Elektronik, Warszawa czy „Jowita” Janusza Morgensterna (Kino Zbyszek, Dzierżoniów), w niektórych obejrzymy perły kina przedwojennego – odrestaurowany przez Filmotekę Narodową Instytut Audiowizualny hit kinowy międzywojnia - „Szaleńcy” (kino Fenomen, Kielce), a Gdyński GCF zaprezentuje widzom „Cud nad Wisłą” z 1920 r.

Kino Pod Baranami zaprosi widzów na specjalny pokaz „Rejsu” Marka Piwowskiego w stylu quote-along, czyli z polskimi napisami wyświetlanymi pod ekranem, by widownia mogła wspólnie z bohaterami filmu recytować poszczególne kultowe już partie dialogowe!

Kino polskie to także świetne dokumenty a wśród nich: „Młynarski. Piosenka finałowa”, „Republika. Narodziny Legendy” (do zobaczenia w kinie „Muza” w Lublinie), „Wieś pływających krów” (Kino Miejsce, Zakopane) czy bloki filmów krótkometrażowych – „Najlepsze 30’” do zobaczenia w kinie Agrafka w Krakowie.

Kina Studyjne nie zapominają także o najmłodszych odbiorcach. W kinie Chemik (Kędzierzyn-Koźle), skierniewickim Polonezie czy krakowskim Sfinksie będzie można zobaczyć zestawy bajek ze zbioru FINA.

W wielu kinach program tego dnia niewątpliwie wzbogacą prelekcje, spotkania z twórcami czy warsztaty.

 

W programie biorą udział zarówno kina z dużych miast – Warszawa, Kraków, Poznań – jak i małych miasteczek, takich jak Włoszczowa, Złocieniec czy Sławno. Tego dnia nie ma konkurencji, nie ma wyników sprzedaży, łączy nas jedno – dobre kino polskie!!

Świętujcie z nami!

BILETY NA WSZYSTKIE SEANSE POLSKIE TEGO DNIA WE WSZYSTKICH KINACH – 11 ZŁ!

 

Lista kin biorących udział w projekcie oraz repertuary poszczególnych instytucji na: www.stowarzyszeniekin.pl

Projekt uzyskał wsparcie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

 

ORGANIZATOR:

Stowarzyszenie Kin Studyjnych

WSPÓŁORGANIZATOR:

Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych

FINA

PARTNERZY:

ENERGA, NEXT Film, AKSON, CYFROWE REPOZYTORIUM FILMOWE, SPECTATOR, FILM IT!, LASSOTA.PL

PATRONI MEDIALNI:

Gazeta.pl, TOK FM, Kino Polska, TVP Kultura, FILMWEB, Miesięcznik KINO, EKRANy, Miesięcznik FILM

 

 

Program wydarzenia w Kino Miejsce
11:00 Nowe przygody Misia Uszatka, reż. E. Ignaciuk, D. Zawilski, Polska 1980, film animowany
Byłem tu pierwszy raz – 9:09
Kto wstał lewą nogą – 9:17
Kryjówka – 8:01
Żółta koperta – 8:47
13:00 Ucieczka z kina „Wolność” reż. Wojciech Marczewski, Polska 1990, dramat 87’ 
15:00 Człowiek z marmuru, reż. Andrzej Wajda, Polska 1976, dramat 156’
18:00 Wieś pływających krów reż. Katarzyna Trzaska, Polska 2017, dokumentalny 78’
20:00 Twój Vincent reż. Dorota Kobiela, Hugh Welchman, Polska, Wielka Brytania 2017, animacja 95’

Zapraszamy !

www.kinomiejsce.zakopane.pl

Zobacz w naszym sklepie:
  • Flakon szklany IIIFlakon szklany IIIFalkon szklany w postaci cylindra z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 15 cm, średnica 15 cm.
    90 zł
  • Torebka filcowa XITorebka filcowa XITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. UWAGA - dodatkowo...
    160 zł
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom IIISłownik biograficzny "Podhalanie" tom IIILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - łącznie ponad 350 osób znalazło się w najnowszym słowniku biograficznym "Podhalanie". Słownik...
    90 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.