PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

"Szymanowski / Nowowiejski. SPOTKANIA"

Czwartek, 13 grudnia 2018 r.
Autor: Agnieszka Gąsienica-Giewont

"Szymanowski / Nowowiejski. SPOTKANIA"Muzeum Karola Szymanowskiego w willi „Atma” w Zakopanem, Oddział Muzeum Narodowego w Krakowie - w czwartek, 13 grudnia 2018, godz. 18:00 zaprasza na koncert "Szymanowski / Nowowiejski. SPOTKANIA".


W programie koncertu:
 
Karol Szymanowski (1882-1937)
6 pieśni kurpiowskich na chór mieszany a cappella
 
Hej, wółki moje
A chtóz tam puka
Niech Jezus Chrystus
Wyrzundzaj się, dziwce moje
Bzicem kunia
Panie muzykancie, prosim zagrać walca
 
Feliks Nowowiejski (1877-1946)
Kolędy i Pastorałki na chór mieszany a cappella
 
Resonet in laudibus
A wczora z wieczora
Bądź pochwalon
Jezusek czuwa
Bracia, siostry posłuchajcie
Dzieciątko się narodziło
Dzisiaj w Betleem
Gdy śliczna Panna
Przybieżeli do Betleem
Narodził się nasz Zbawiciel
Z narodzenia Pana
 
Wykonawcy:
OCTAVA ensemble
soprany: Magdalena Pikuła, Joanna Stawarska
alty: Zuzanna Kowalówka, Joanna Święszek
tenory: Bartłomiej Chorąży, Zygmunt Magiera
basy: Bartłomiej Pollak, Marcin Wróbel
Beata Pyda – biały głos, gościnnie. Solistka Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk"
kierownictwo muzyczne: Zygmunt Magiera
 
słowo o muzyce: dr hab. Małgorzata Janicka-Słysz, prof. AM
Kurator ds. programowych „ATMY” 
 
OCTAVA ensemble – oktet wokalny, uznany przez krytyków muzycznych za jeden z najciekawszych zespołów wokalnych młodego pokolenia, szybko ustalił swoją wiodącą pozycję wśród polskich zespołów kameralnych. Wielokrotny zwycięzca licznych festiwali i konkursów wokalnych; wśród zdobytych przez zespół nagród nie zabrakło najbardziej prestiżowej nagrody w dziedzinie polskiej chóralistyki Grand Prix 39' edycji „Legnica Cantat”. Szerokie zainteresowania artystyczne OCTAVA ensemble, pozwalają zespołowi sięgać po każdego rodzaju muzykę, od twórczości renesansowej po awangardowe koprodukcje z udziałem Krzysztofa Pendereckiego i Aphex Twin (Europejski Kongres Kultury, Wrocław 2011) albo Portishead i Goldfrapp (inauguracja nowej odsłony Trance na festiwalu Misteria Paschalia). Specjalizację OCTAVA ensemble stanowi jednak muzyka XVI i XVII wieku. Zespół wpisuje się w trend historycznego wykonawstwa muzyki dawnej nagrywając płyty z utworami z przełomu renesansu i baroku (Missa Pulcherrima Pękiela – nominacja do nagrody  dziedzinie polskiej chóralistyki Grand Prix 39' edycji „Legnica Cantat”. Szerokie zainteresowania artystyczne OCTAVA ensemble, pozwalają zespołowi sięgać po każdego rodzaju muzykę, od twórczości renesansowej po awangardowe koprodukcje z udziałem Krzysztofa Pendereckiego i Aphex Twin (Europejski Kongres Kultury, Wrocław 2011) albo Portishead i Goldfrapp (inauguracja nowej odsłony Trance na festiwalu Misteria Paschalia). Specjalizację OCTAVA ensemble stanowi jednak muzyka XVI i XVII wieku. Zespół wpisuje się w nurt historycznego wykonawstwa muzyki dawnej nagrywając płyty z utworami z przełomu renesansu i baroku (Missa Pulcherrima Pękiela – nominacja do nagrody FRYDERYK 2010, Missa Octava Hasslera - wyróżniona pochwalną recenzją w brytyjskim miesięczniku „Gramophone” – najbardziej liczącym się magazynie o muzyce klasycznej na świecie).
Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa XIITorebka filcowa XIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z różowej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok. 35...
    160 zł
  • „Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu”„Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu”Płyta DVD zawiera widowisko „Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu” (2 godz. 23 min.) zarejestrowane podczas premiery w 2011 roku w Zakopanem, w kinie Sokół (AKT I i IV)...
    35 zł
  • Aniołek duży IIIAniołek duży IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.