PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

SYLWESTER 2018 – informacje organizacyjne i porządkowe

Poniedziałek, 31 grudnia 2018 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka UMZ

SYLWESTER 2018 – informacje organizacyjne i porządkoweW dniu 31 grudnia 2018r. w godz. 19:00 – 01:00 na Górnej Równi Krupowej w Zakopanem zorganizowana zostanie impreza masowa „Sylwester Marzeń z Dwójką”. Jej uczestników prosimy o zapoznanie się z ważnymi informacjami organizacyjnymi, związanymi z zapewnieniem porządku i bezpieczeństwa.


ORGANIZACJA RUCHU
⦁ Wszystkich poruszających się samochodami zachęcamy do dobrego zaplanowania podróży oraz wzięcia pod uwagę możliwych utrudnień w ruchu drogowym zarówno na drogach dojazdowych do Zakopanego, jaki i w samym mieście.
⦁ Zachęcamy wszystkich przyjeżdżających i wyjeżdżających do korzystania z dróg alternatywnych zalecanych w zależności od miejsca postoju w poszczególnych częściach miasta (część wschodnia – przez Olczę, część zachodnia – przez Czarny Dunajec).
⦁ Zachęcamy także do pozostawienia samochodów w miejscu zakwaterowania oraz do poruszania się po Zakopanem pieszo lub komunikacją miejską.
⦁ Informujemy, że komunikacja miejska w tym dniu funkcjonować będzie zgodnie z rozkładem.
⦁ Zamknięte dla ruchu samochodowego zostaną następujące ulice:
- ul. Kościuszki na odcinku od skrzyżowania z ul. Sienkiewicza do skrzyżowania z Al. 3-go Maja w nocy z 30 na 31 grudnia 2018r. od godz. 00:00 do 1 stycznia 2019r. godz. 06:00.
- Al. 3-go Maja w dniu 31 grudnia 2018r. w godzinach popołudniowych i wieczornych.
⦁ Mieszkańcy zamkniętych dla ruchu samochodowego stref będą wpuszczani do nich na podstawie specjalnych identyfikatorów wydanych przez wspólnoty mieszkaniowe.
⦁ Zamknięte zostaną następujące parkingi w centrum miasta:
- ul. Kościuszki – od ul. Sienkiewicza do Al. 3-go Maja
- ul. Staszica
- ul. Al. 3-go Maja – część górna
- ul. Al. 3-go Maja - część dolna
- ul. Witkiewicza
- ul. Sienkiewicza – część górna
- ul. Sienkiewicza  - część dolna.
⦁ Zalecamy korzystanie z odpłatnych parkingów miejskich i prywatnych zlokalizowanych w rejonie następujących ulic:
- ul. Jagiellońska boczna (dla samochodów osobowych)
- ul. Tetmajera (dla samochodów osobowych)
- ul. Bronisława Czecha (dla samochodów osobowych i dla autokarów)
- ul. Bronisława Czecha (parkingi prywatne)
- ul. Piłsudskiego  (dla samochodów osobowych)
- ul. Grunwaldzka  (dla samochodów osobowych)
- ul. Droga do Białego (dla samochodów osobowych)
- ul. Zamoyskiego (dla samochodów osobowych)
- ul. Droga na Bystre (dla samochodów osobowych)
- ul. Powstańców Śląskich (dla samochodów osobowych i dla autokarów)
- ul. Szkolna  (parkingi  prywatne dla samochodów osobowych)
- ul. Ks. J. Stolarczyka (dla samochodów osobowych)
- ul. Kasprusie (dla samochodów osobowych)
- ul. Karłowicza (dla samochodów osobowych)
- ul. Balzera (dla samochodów osobowych)
- dodatkowe miejsca postojowe na Campingu pod Krokwią ul. Żeromskiego.

POCIĄGI
⦁ Ze względu na wzmożony ruch samochodowy zachęcamy do podróżowania pociągiem.
⦁ Zgodnie z rozkładem z Zakopanego w dniu 1 stycznia 2019r. w godzinach porannych wyjadą następujące pociągi:
- 04:56 – Kraków Płaszów
- 06:15 – Nowy Targ
- 06:39 – Gdynia.
⦁ Informujemy także, że PKP w dniu 1 stycznia 2019r. w godzinach nocnych i porannych uruchomiło dodatkowe pociągi wg następującego rozkładu:
- 02:00 – Chabówka
- 02:48 – Kraków
- 03:30 – Kraków
⦁ W przypadku braku miejsc w składach pociągów na bieżąco podstawiane będą kolejne.
⦁ Na dworcu obecni będą mobilni informatorzy oraz patrole Straży Ochrony Kolei.

INFORMACJE PRAKTYCZNE
⦁ Wstęp na imprezę jest bezpłatny.
⦁ Teren imprezy został podzielony na sektory i odpowiednio oznakowany.
⦁ Wejście na teren imprezy będzie możliwe od godz. 18:00 przez wyznaczone bramy. Dojście od strony górnej części Al. 3-go Maja oraz górnej części ul. Sienkiewicza.
⦁ Na terenie imprezy znajdować się będzie wydzielone miejsce dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich usytuowane. Wejście od strony ul. Kościuszki – skrzyżowanie z Al. 3-go Maja. Z powodu ograniczonej ilości miejsca w sektorze osobie niepełnosprawnej może towarzyszyć tylko jeden opiekun.
⦁ Zachęcamy do zapoznania się z mapką terenu imprezy, na której oznaczone są wejścia na teren imprezy, toalety i punkty medyczne, a także drogi dojścia i rozchodzenia się publiczności.

BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS IMPREZY MASOWEJ
⦁ Prosimy o zapoznanie się Regulaminem Imprezy masowej dostępnym na stronie ⦁ www.zakopane.pl oraz przed wejściami na teren imprezy.
⦁ Przebywając na terenie imprezy masowej bezwzględnie należy się stosować do poleceń służb porządkowych, zarówno organizatora, jak również Policji.
⦁ Teren imprezy masowej jest objęty zakazem wnoszenia i spożywania alkoholu.
⦁ Na imprezę masową nie wolno wnosić ani używać materiałów pirotechnicznych, broni, noży lub innych przedmiotów, które mogą być potencjalnie niebezpieczne.
⦁ Znajdując się na imprezie masowej, nie wolno w żaden sposób zakłócać jej przebiegu.
⦁ Wszyscy uczestnicy imprezy sylwestrowej zobowiązani są do przestrzegania regulaminu imprezy oraz podlegają restrykcjom Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.
⦁ Przypominamy, że zgodnie z Ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych, niestosowanie się do poleceń służb porządkowych czy też wnoszenie i używanie alkoholu, stanowi wykroczenie. Z kolei wnoszenie na teren imprezy broni, pirotechniki lub innych materiałów niebezpiecznych jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 5. Rzucanie przedmiotami mogącymi stanowić zagrożenie dla życia zdrowia lub bezpieczeństwa uczestników, jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 2.
⦁ Nie zaleca się zabierania na imprezę plenerową małych dzieci.
⦁ Przypominamy o konieczności zadbania o bezpieczeństwo osobiste, a także zwrócenia uwagi na torebki i portfele. Nie pozostawiajmy rzeczy wartościowych bez nadzoru, znajdując się w tłumie cenne przedmioty trzymajmy w kieszeniach wewnętrznych.
⦁ Bieżące komunikaty dotyczące bezpieczeństwa przekazywać będzie zakopiańska Policja za pośrednictwem strony ⦁ www.zakopane.policja.gov.pl oraz portalu społecznościowego Facebook.

FAJERWERKI
⦁ Miasto Zakopane i TVP nie organizuje pokazu fajerwerków. Wszystkich Mieszkańców i Turystów również zachęcamy, by nie używać petard, rac oraz innych materiałów pirotechnicznych.
⦁ Pamiętajmy, że huk petard szkodzi zwierzętom, zarówno dzikim, jak i domowym. Sztuczne ognie mogą stanowić także zagrożenie dla osób, które je odpalają,  bądź znajdują się w pobliżu.
⦁ Osoby, które mimo naszego apelu będą odpalać fajerwerki poza terenem imprezy masowej, prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w obchodzeniu się z materiałami pirotechnicznymi.
⦁ Apelujemy także, by zawczasu zadbać o bezpieczne schronienie dla zwierząt domowych i/lub zapewnić im odpowiednie środki uspakajające.
Życzymy udanej bezpiecznej zabawy!

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bransoletk​a "Moon"Bransoletk​a "Moon"Bransoletka z hematytów, masy perłowej, muszli szarej, asymetryczna. Obw. 19 cm.
    45 zł
  • Spinka góralska XIISpinka góralska XIIMetalowa spinka góralska w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    180 zł
  • Aniołek średni IIIAniołek średni IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.