PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

"Gazda czy Pon? Portret górali podhalańskich na przełomie XX i XXI wieku"

Sobota, 20 lipca 2019 r.
Autor: Muzeum Tatrzańskie

"Gazda czy Pon? Portret górali podhalańskich na przełomie XX i XXI wieku"Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem zaprasza na promocję książki "Gazda czy Pon? Portret górali podhalańskich na przełomie XX i XXI wieku". Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza (filia Muzeum Tatrzańskiego) ul. Zamoyskiego 25, 20 lipca 2019 (sobota), godz. 16:00. Spotkanie z autorką dr Natalią Maksymowicz Mróz poprowadzi dr Magdalena Kwiecińska.


Dr Natalia Maksymowicz Mróz – Karierę naukową rozpoczynała w Polskiej Akademii Nauk jeszcze podczas studiów magisterskich. Kultura Podhala i Tatry niezmiennie od lat fascynują badaczkę. Badania naukowe antropolożka przeniosła z Tatr w Himalaje, gdzie prowadziła badania w Indiach (Dolanji, Tabo) i Nepalu (Dolpo), zajmując się głównie systemami edukacji w odległych od cywilizacji rejonach. Obecnie współpracując  z Katedrą Antropologii na John Jay College of Criminal Justice City University of New York, kontynuuje badania nad podwójnym wzorem kulturowym. W kręgu zainteresowań badaczki jest antropologia wizualna i wykorzystywanie narzędzi wizualnych do promowania treści społecznych.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Naszyjnik "Kropla miodu"Naszyjnik "Kropla miodu"Naszyjnik z nieregularnych koralików  - Koral, oraz kilku koralików z bursztynu. Jako przekładki małe rureczki - Koral. Obwód 50 cm. 
    85 zł
  • Aniołek duży IAniołek duży IAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.