PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Patronat medialny WATRA

FERIE W MUZEUM TATRZAŃSKIM

14–16 stycznia 2020 r., 21–23 stycznia 2020 r., 28–30 stycznia 2020 r., 4–6 lutego 2020 r., 11–13 lutego 2020 r., 18–20 lutego 2020 r., 25–27 lutego 2020 r.
Autor: Muzeum Tatrzańskie

FERIE W MUZEUM TATRZAŃSKIMSerdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty warsztatów tematycznych przygotowanych przez Dział Edukacji Muzeum Tatrzańskiego. Czas ferii zimowych można spędzić nie tylko na nartach, ale i na ciekawych zajęciach o różnej tematyce. Uwaga – na większość warsztatów obowiązuje wcześniejsza rezerwacja.


Warsztaty dla dzieci

 

Wtorek (14, 21, 28 stycznia – 4, 11, 18, 25 lutego)

Godzina 13:00, czas trwania zajęć: 1,5 – 2 godziny, cena 12zł od uczestnika

Góralskie inspiracje – stwórz własną regionalną pamiątkę.

Obrazy na szkle to wyjątkowe dzieła sztuki, głęboko osadzone w tradycji kultury podhalańskiej. Zachwycają swą bogatą kompozycją, wspaniałą grą kolorów a zarazem prostotą. Na warsztatach wykorzystamy uproszczoną technikę malarstwa na szkle, gdzie za pomocą specjalnych markerów oraz farb każdy uczestnik wykona swój własny obraz. Zapraszamy również młodszych uczestników, dla nich przygotowana jest bezpieczna wersja szkła – pleksi.  Warsztaty odbywają się w pięknych i wyjątkowych wnętrzach willi Oksza – budynku zaprojektowanego w stylu zakopiańskim przez Stanisława Witkiewicza.

Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy. Mail: rezerwacja@muzeumtatrzanskie.pl

Adres: Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza (filia Muzeum Tatrzańskiego), ul. Zamoyskiego 25, Zakopane

 

Środa (15, 22, 29 stycznia – 5, 12, 19, 26 lutego)

Godzina: 13:30, czas trwania zajęć: 1,5 godziny

Giewont – rzeźba niezwyczajna

Giewont – najpopularniejsza góra w Polsce, owiana wieloma legendami, jest symbolem Zakopanego i Podhala. Warsztaty do czasowej wystawy malarstwa pt. Giewont kolekcja niezwyczajna obrazy ze zbiorów Elżbiety i Andrzeja Kubasiewiczów to okazja do poznania ponad 90 dzieł, które ukazują Giewont w wielu odsłonach. Jest on również punktem wyjścia do stworzenia swojej interpretacji Giewontu jako góry-symbolu. Materiałem, w którym każdy z uczestników będzie mógł stworzyć swoje dzieło, będzie glina samoutwardzalna. Wykonane prace można będzie zabrać ze sobą. Zapraszamy wszystkich, bez ograniczeń wiekowych J

Warsztaty bezpłatne w ramach promocji Muzeum Tatrzańskiego

Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy. Mail: rezerwacja@muzeumtatrzanskie.pl

Adres: Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza (filia Muzeum Tatrzańskiego), ul. Zamoyskiego 25

 

Czwartek (16, 23, 30 stycznia-6, 13, 20, 27 lutego)

Godzina: 9:30 czas trwania zajęć: 1 – 1,5 godziny, cena: 12 zł od uczestnika

„Żeby kózka nie skakała…” – ferie z Koziołkiem Matołkiem

„120 przygód Koziołka Matołka” to bajka, którą zna chyba każdy. Jednak nie każdy miał okazję stworzyć do niej ilustracje czy upleść szalik dla Koziołka – i to w domu, w którym mieszkał kiedyś jej autor – Kornel Makuszyński. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia mieszkania Kornela Makuszyńskiego, a następnie na warsztaty poświęcone zimowym przygodom Koziołka Matołka. Wspólnie przeczytamy bajkę, zrobimy szalik dla koziołka, a może i wymyślimy kolejne przygody tej wesołej kozy i. Zapraszamy! W cenie warsztatów wejście do Muzeum Kornela Makuszyńskiego. Wiek uczestników od 4 lat.

Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy. Mail: rezerwacja@muzeumtatrzanskie.pl

Adres: Muzeum Kornela Makuszyńskiego (filia Muzeum Tatrzańskiego), ul. Tetmajera 15, Zakopane

 

Czwartek (16, 23, 30 stycznia-6, 13, 20, 27 lutego)

Godzina: 14:00, czas trwania zajęc: 1 godzina, cena 12zł od uczestnika

W zimowym lesie – botaniczne wzory inspirują cały rok

Zimą pod warstwą białego puchu śpią nie tylko świstaki… „Uśpione” są też rośliny.  Podczas zajęć przyjrzymy się roślinom rosnącym w Tatrach i na Podhalu – szarotce, krokusowi, limbie…Dotkniemy kłujących świerkowych gałęzi, poznamy zapach limbowych szyszek czy przyjrzymy się pod mikroskopem jak wygląda „futerko” szarotki.  Zajęcia prowadzone będą z zasuszonymi oryginalnymi roślinami, zielnikami i mikroskopem. Każdy uczestnik na pamiątkę wykona magnes z motywem botanicznym w postaci zatopionych kawałków liści i kwiatów.

Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy. Mail: rezerwacja@muzeumtatrzanskie.pl

Adres: Muzeum Kornela Makuszyńskiego (filia Muzeum Tatrzańskiego), ul. Tetmajera 15, Zakopane

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa XTorebka filcowa XTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Grafika Folk w ramce VIGrafika Folk w ramce VIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Wisiorek "Panda"Wisiorek "Panda"Sam miś, szklany Lampwork + szklane koraliki. obw. 53 cm dług. zawieszki 2 cm.
    70 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.