PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

IV BIEG HASIORA

Niedziela, 19 września 2021 r.
Autor: Muzeum Tatrzańskie

IV BIEG HASIORAMuzeum Tatrzańskie po raz kolejny zaprasza na niezwykłe, sportowe wydarzenie. Co ważne – w tym roku będzie ono mieć dwie osłony tak, aby do udziału w nim zachęcić jak największą liczbę osób. I tradycyjny, IV już Bieg Hasiora w Zakopanem odbędzie się w tym roku w niedzielę 19 września. Start o godzinie 9.00 w Kuźnicach, meta przy Galerii Władysława Hasiora – dystans 5 km. Organizatorzy uruchomili już elektroniczne zapisy na stronie internetowej Muzeum Tatrzańskiego.


Przed nami IV Bieg Hasiora, który już wkrótce odbędzie się w Zakopanem. Mało kto bowiem wie, że ten słynny artysta był również czynnym pasjonatem biegania. Stąd i kilka lat temu Muzeum Tatrzańskie wpadło na pomysł organizowania masowego biegu jego imienia. W tym roku zawodnicy na starcie 5 kilometrowej trasy staną już po raz czwarty. Wcześniej jednak trzeba się zarejestrować, a ze względu na bezpieczeństwo sanitarne ilość zawodników jest w tym roku ograniczona. – Władysław Hasior łączył w sobie postać artysty i sportowca – mówi Emilia Pomiankiewicz-Wagner z Muzeum Tatrzańskiego. – Ten współczesny polski artysta znany na całym świecie również biegał. Szczególnie w latach studenckich, kiedy to uczestniczył w Mistrzostwach akademickich, a nawet wtedy ustanowił jeden z rekordów.  Stąd i jako Muzeum Tatrzańskie zdecydowaliśmy o zorganizowaniu biegu jego imienia. W tym roku zawodnicy będą mieli do pokonania 5 kilometrową trasę, co jednak ważne biegnącą cały czas w dół. – Trasa jest zbliżona do tych z lat poprzednich – dodaje Emilia Pomiankiewicz-Wagner. – Możemy się też przyłączyć do wydarzenia w dowolnym miejscu na całym świecie bowiem możliwe jest wzięcie udziału w międzynarodowym, wirtualnym Hasior’s Run 2021. Tutaj po rejestracji można samodzielnie przebiec lub przespacerować się w swoim miejscu zamieszkania na trasie w rejonie, gdzie mieszkamy. Tutaj wirtualna edycja Biegu Hasiora dostępna jest dla wszystkich od 12 do 26 września 2021. – Mamy nadzieję, że sytuacja pandemiczna pozwoli nam na rozegranie tradycyjnego biegu w Zakopanem – podkreśla Emilia Pomiankiewicz-Wagner z Muzeum Tatrzańskiego. – Zapisy już trwają wszystkich miłośników biegania zapraszam do przyjazdu pod Tatry i wzięcia udziału w wydarzeniu.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Poduszka brązowa IIPoduszka brązowa IIPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 42 na 42 cm.
    100 zł
  • Wisiorek "Ogródek 3"Wisiorek "Ogródek 3"Wisiorek, z sukna, filcu i cekin. Średnica zawieszki 6 cm. Obw. 70 cm.
    30 zł
  • Śpiewki i nuty - Trebunie TutkiŚpiewki i nuty - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. 1 Ozwodne  2:21 2 Krzesane  4:26 3 Janosikowe  5:44 4 Ozwodne zbojnickie  2:24 5 Duchowe  4:55 6...
    35 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.