PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Załuczne

Kultura

Posiady Rodzinne w Załucznem

Środa, 3 sierpnia 2016 r.
Autor: Urząd Gminy w Czarnym Dunajcu

Posiady Rodzinne w ZałucznemZa nami połowa wakacji i cotygodniowych wakacyjnych festynów w Gminie Czarny Dunajec. W ostatnią niedzielę lipca bawiono się w Załucznem. Na placu naprzeciw miejscowej szkoły odbyły się tradycyjne Posiady Rodzinne. Atrakcji nie brakowało. Zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W festynie zorganizowanym przez Wójta Gminy Czarny Dunajec, Radę Sołecką w Załucznem, Centrum Kultury i Promocji w Czarnym Dunajcu, Oddział Związku Podhalan w Załucznem i OSP Załuczne udział wzięło wielu mieszkańców Załucznego, a także sąsiednich miejscowości.


Na scenie zaprezentowali się najmłodsi mieszkańcy Załucznego zrzeszeni w dziecięcym zespole regionalnym „Sykowni” działającym przy oddziale Związku Podhalan w Załucznem. Zaprezentowali taniec i śpiew, wzbudzając zachwyt wśród zgromadzonej publiczności, zwłaszcza, u byłych członków, którzy najmłodsze lata spędzili właśnie w tym zespole.

Ponadto w Załucznem wystąpiły zespoły regionalne „Zeleźnica” z Pieniążkowic i „Familia” oraz zespół „Rudel Band” - finaliści „Talentów Małopolski 2016”. Zgromadzonej publiczności zaprezentował się także Tatar Animacji „Falkshow” z Krakowa.

Nie zabrakło tradycyjnych konkursów z nagrodami, które sprawiły wiele radości wszystkim uczestnikom.

Posiady zakończyła zabawa taneczna przy muzyce zespołu „Góral Power”.
Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom, dzięki którym Posiady Rodzinne w  Załucznem mogły się odbyć – Bankowi Spółdzielczemu w Czarnym Dunajcu, Sklepowi Wielobranżowemu Makita Bobek w  Czarnym Dunajcu, Firmie Kantoor – Składy Budowlane z Czarnego Dunajca, Firmie Tylka – Okna, Drzwi i Bramy z Czarnego Dunajca, Tomaszowi Miętusowi – Karczma na Rogu w Czarnym Dunajcu, Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec i Radzie Sołeckiej w Załucznem.

Przed nami druga połowa wakacji i festynów rodzinnych w Gminie Czarny Dunajec. Imprezy odbędą się w kolejne sierpniowe niedziele - 7 sierpnia w Piekielniku, 14 sierpnia w Ratułowie, 21 sierpnia w Podczerwonem. Cykl wakacyjnych festynów zakończą 28 sierpnia  Dożynki Gminne w Czarnym Dunajcu.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Ludowe etui na tablet IVLudowe etui na tablet IVLudowe etui z szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • „Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu”„Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu”Płyta DVD zawiera widowisko „Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu” (2 godz. 23 min.) zarejestrowane podczas premiery w 2011 roku w Zakopanem, w kinie Sokół (AKT I i IV)...
    35 zł
  • „Skąpiec”„Skąpiec”Płyta DVD zawiera spektakl „Skąpiec” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 23 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.