PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zaproszenia

Siódmy Karpacki Finał WOŚP

8–9 stycznia 2011 r.
Autor: AKS

Siódmy Karpacki Finał WOŚPTym razem Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w ramach Siódmego Karpackiego Finału zagra w dniach 8-9 stycznia już w dwudziestu trzech schroniskach i bacówkach.


Są to obiekty na: Hali Krupowej, Hali Lipowskiej, Hali Miziowej, Kalatówkach, Kudłaczach, Luboniu Wielkim, Maciejowej, Markowych Szczawinach, nad Morskim Okiem, na Ornaku, Polanie Chochołowskiej, Przegibku, Przysłopie, Rycerzowej, Starych Wierchach, pod Trzema Koronami, Turbaczu, Wielkiej Raczy, na Wierchomli, Bereśniku oraz Gorczańska Chata, Chatka Skalanka i Zaolzianka.

Wolontariusze kwestować będą w wymienionych schroniskach, przy wyciągach narciarskich i na okolicznych szlakach. Ponadto w finałowy wieczór (8.01.2011) we wszystkich "grających" schroniskach działać będą orkiestrowe sklepiki i przeprowadzone zostaną licytacje, z których dochód trafi na konto WOŚP. Za wybrane potrawy będzie można zapłacić do puszek, trafi tam też część zysku z noclegów.

 - Kwesta w schroniskach znacznie różni się od prowadzonej na nizinach, bo tu nie wystarczy wyjść na ulicę, aby wrzucić pieniążek do puszki, lecz trzeba samemu pofatygować się do skarbonki, w góry! Przybywajcie zatem w góry koniecznie, aby przyjemne połączyć z pożytecznym. I zabierzcie ze sobą duuuużo pieniędzy, bo w orkiestrowych sklepikach będzie można uzupełnić swój ekwipunek turystyczny, z korzyścią dla siebie oraz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - zachęcają organizatorzy.

Przedmioty na licytacje i sklepików ufundowali:

- Wydawnictwo Compass (www.compass.krakow.pl): mapy;

- Explo (www.eksplo.com.pl): kamizelki i wiatrówki;

- Górski Magazyn Sportowy "Góry" (www.goryonline.com): podkoszulki, mapy, przewodniki oraz plecaki;

- Himal Sport (www.himalsport.com.pl): chusty wielofunkcyjne, okulary przeciwsłoneczne;

- Larix (www.larix.home.pl): czapki i rękawice;

- Mount & Wave (www.mountwave.com): kurtki;

- Polkoszulek (www.polkoszulek.com): podkoszulki

- Prezydent Miasta Gdańska (www.gdansk.pl): podkoszulki, maskotki

- ProRock (www.prorock.com.pl): spodnie wspinaczkowe;

- Rakiety.pl (www.rakiety.pl): podkoszulki;

- Salewa (www.salewa.pl): kubki termiczne, termosy oraz ręczniki szybkoschnące;

- Salon Turystyki Aktywnej PTTK Wierchy (wierchy.pttk.pl): podkoszulki;

- Schroniska i Hotele PTTK "Karpaty" (www.schroniska-pttk.com.pl): czołówki, folie:

- Sklepy e-horyzont (www.e-horyzont.pl): plecaki, śpiwory, kosmetyczki turystyczne, portfele, parasole turystyczne, paski ze schowkiem;

- State Street (www.statestreet.com): czapki, ochraniacze, skarpety

- Sklep www.taniewspinanie.pl: podkoszulki

CO JESZCZE?

FOTOGRAFIA LATAWCOWA POD TRZEMA KORONAMI...

W Schronisku PTTK Trzy Korony w Sromowcach Niżnych, w finałową niedzielę (9.01.2011), Michał Banaś poprowadzi warsztaty fotografii latawcowej. Zapraszamy wszystkich chętnych! Więcej informacji o prowadzącym zajęcia oraz o fotografii latawcowej znajdziecie tutaj. A w sobotę (8.01.2011) wieczorem będzie można zobaczyć tam zdjęcia z Islandii i wylicytować popiół z Eyafjallajokkul oraz fotografie wybuchu.

NA CHOCHOŁOWSKIEJ...

W finałowy sobotni wieczór (9.01.2011), podczas koncertu "ŚPIEWAJĄCY PIOSENKOPISARZE DLA WOŚP": wystąpią: Adam Suder, Włodzimierz Mazoń oraz Maciek Czernecki & His Baby

NA ORNAKU...

W sobotę wieczorem zagra i zaśpiewa Tomek Jarmużewski z zespołem.

NA WIELKIEJ RACZY...

W sobotni wieczór wystąpi Grupa Caryna

W CHATCE SKALANKA...

Oktawian Cież, Jakub Gałka, Mariusz Norwecki, Tomasz Owerko, Piotr Picheta oraz Jakub Wrona opowiedzą o wyprawie Kokshal Too Expedition 2010. Podczas prelekcji zostanie zaprezentowany film "Nocny Motyl". A przez cały wieczór przygrywał będzie Zbyszek Siudmy. W Skalance odbędzie się także pokaz slajdów z podróży do "Kraju Siedmiu Grodów". Bogusław Mikucki opowie o swoich przygodach, górach i ludziach tam mieszkających. Chętni będą mogli spróbować dań rodem z tej krainy: "ciorba de burta" oraz "mamaliga"...

W ZAOLZIANCE...

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy została zaproszona na Beskidzkie Slajdowisko - Fasolka 2011. Podczas pokazów wyświetlone zostaną między innymi filmy z kolekcji Activelife dvd Jerzego Porębskiego: "Na każde wezwanie Naczelnika", "Cisza nad obłokami - medytacja tatrzańska", "Wysokie Tatry - dziki świat zastygły w czasie".

NA HALI KRUPOWEJ...

Już po raz siódmy pojawi się Klub Beskidzkie Wertepy, którego członkowie dotychczas zawsze rekordowo zasilali orkiestrowe skarbonki.

A Z HALI LIPOWSKIEJ...

W niedzielny (9.01.2011) poranek wyruszy Trzeci Marsz Na Tour'ach, którego uczestnicy będą kwestować na szlaku prowadzącym przez Rysiankę na Halę Miziową.

MISJA RYSY...

Podczas poprzedniego Finału nasi wolontariusze pobili rekord wysokości prowadzenia kwesty, zbierając pieniądze w Tatrach na 2096 m. n.p.m. Zagrożenie lawinowe nie pozwoliło im wtedy na osiągnięcie celu wyprawy, którym były Rysy. W finałową niedzielę próba wejścia ze skarbonką na Rysy zostanie podjęta ponownie.

MISJA DEPRESJA...

Równocześnie z kwestującymi w Tatrach, dwójka naszych wolontariuszy będzie zbierać pieniądze w najgłębszej polskiej depresji (Raczki Elbląskie, 2 m p.p.m.). W ten sposób Siódmy Karpacki Finał WOŚP zagra w najwyższym dostępnym i najniższym miejscu w Polsce!

GRAMY OD MORZA DO TATR...

Dzięki współpracy ze Sztabem WOŚP w Helu nasze drobiazgi trafią na licytację tam i vice versa - upominki z Helu będzie można zdobyć w "grających" schroniskach. A w orkiestrowym sklepiku nad Morskim Okiem pojawią się pamiątki z... Gdańska

Szczegółowe informacje o Siódmym Karpackim Finale WOŚP znajdują się na stronach: www.orkiestra.e-beskidy.com  oraz www.orkiestra.wierch.pl

Zobacz w naszym sklepie:
  • Ludowe etui na telefon IILudowe etui na telefon IILudowe etui z szarego filcu, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. telefonu komórkowego. Wymiary: szerokość 9 cm, długość 14,5 cm
    25 zł
  • Wisiorek "Ogródek 2"Wisiorek "Ogródek 2"Wisiorek, z sukna, filcu i cekin. Średnica zawieszki 4,8 cm. Obw. 70 cm.
    30 zł
  • Portfel IIPortfel IIPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z brązowej podszewki.   Szerokość ok. 13 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor: Brązowy...
    35 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.