PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zawoja

Zaproszenia

IX Międzynarodowe Wyścigi Psich Zaprzęgów w Zawoi

Niedziela, 19 lutego 2012 r.
Autor: AKS

IX Międzynarodowe Wyścigi Psich Zaprzęgów w ZawoiZawoja będzie gospodarzem IX Międzynarodowych Wyścigów Psich Zaprzęgów (Zawody Pucharu Europy, Puchar Polski – Sprint). Zaplanowano je na weekend 18 - 19 lutego w Zawoi Czatoży. Odbędą się w kilkunastu kategoriach. Start i metę wyznaczono przy kompleksie wyciągów narciarskich „Baca” i „Wojtek”. Organizatorzy zapowiadają także dodatkowe atrakcje dla dzieci. Imprezę poprowadzi Stanisław Jaskułka, polski aktor teatralny i filmowy.


Oficjalne otwarcie zaplanowano na 18 lutego o godz. 10.00, po nim do godz. 15.00 odbywać się będą zawody w poszczególnych kategoriach. 19 lutego zawodnicy starują od godz. 9.30; wręczenie nagród zaplanowano na godz. 15.30.

Zawody zostaną rozegrane w następujących kategoriach:

 • D0,D1 ,D2 – klasa zaprzęgowa sanie z 2 psami głównie dla Juniorów dystans ok.7 km
 • C0,C1,C2 - sanie z 4 psami dystans ok. 9 km
 • B0,B1,B2- sanie z 6 psami dystans ok. 12 km
 • A0,A1,A0 - sanie z 8 psami dystans ok. 17 km
 • Open - sanie z 9 lub więcej psów dystans ok. 20 km
 • Cyfra 0 to kategoria psów nierasowych
 • Cyfra 1 to kategoria psów rasowych -Siberian Husky
 • Cyfra 2 to kategoria psów rasowych –Alaskan Malamut, Samoyed, Pies Grenlandzki

Kategorie indywidualne :

 • Skijoring- narciarz biegowy z 1 psem.
 • Pulka – narciarz biegowy z 1 lub 3 psami  ciągnącymi mały tobogan.

Rywalizować będzie sto ekip z całej Europy, m.in. z Austrii, Niemiec, Czech, Słowacji, Holandii. Zawodnicy będą próbować swoich umiejętności w warunkach górskich przed Mistrzostwami Świata, które odbędą się 25 i 26 lutego w Zubercu.

W Zawoi przygotowano także atrakcje dla najmłodszych. Organizatorzy zapowiadają zawody dla dzieci do 11 roku życia. Dzieci i opiekujący się nimi rodzice będą mieli okazję do  poznania istoty zawodów psich zaprzęgów – sportu widowiskowego i gromadzącego coraz większą publiczność. Zawodnicy profesjonalni będą uczyć najmłodszych, wyjaśniać oraz zadbają o bezpieczeństwo zawodów dziecięcych.

Będzie także okazja poznania historii zawodów psich zaprzęgów.

Warto zwrócić uwagę, iż Zawody Psich Zaprzęgów w Zawoi mają już swoją tradycję. W tym roku wróciły do tej malowniczej miejscowości po dwunastu latach przerwy.

Organizatorami IX Międzynarodowych Wyścigów Psich Zaprzęgów są:  Urząd Gminy Zawoja, Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi wraz z Klubem Husky Fun  i Polskim Związkiem Sportu Psich Zaprzęgów.

Organizatorzy zastrzegają, iż godziny startu i mety mogą zostać nieznacznie przesunięte (zależność od warunków pogodowych).

Zobacz w naszym sklepie:
 • Grafika Folk w ramce XGrafika Folk w ramce XGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
  55 zł
 • Obraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
  300 zł
 • BALLADA O ŚMIERCI JANOSIKA - Trebunie TutkiBALLADA O ŚMIERCI JANOSIKA - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Krzysztof Trebunia-Tutka, Andrzej Polak, Anna Trebunia-Tutka, Wojciech...
  40 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.