PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Żywiec

Kultura

Sukces „Śwarnych” z Nowego Targu

Niedziela, 5 sierpnia 2012 r.
Autor: Marcin Kudasik

fot. Archiwum Zespołu„Śwarni” z Nowego Targu na 43 Festiwalu Folkloru Górali Polskich – Żywiec 2012 zdobyli nagrodę za „prezentację zwyczaju stawiania różdżki oraz jej aranżację sceniczną” i wytypowani zostali do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. Zespół wystąpił w kategorii zespołów prezentujących folklor autentyczny z programem „Rózcka” – stawianie pierwszej krokwi.


Na Festiwalu w Żywcu zaprezentowało sie 19 zespołów. Trzy z nich wytypowane zostały do reprezentowania Polski na MFFZG w Zakopanem.

Sukcesem „Śwarnych” na 43 Festiwalu Folkloru Górali Polskich Żywiec 2012 zakończył się także Konkurs Kapel, w którym muzyka w składzie Tomasz Hornik - prym, Tadeusz Watycha - sekund, Marcin Jarosz- sekund i Marcin Kudasik- basy zdobyła I miejsce. 

Zapraszamy do Zakopanego na Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w dniach 23- 31 sierpnia 2012. 

Na zdjęciach występ konkursowy „Śwarnych” na 43 Festiwalu Folkloru Górali Polskich – Żywiec 2012.

Zobacz w naszym sklepie:

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.