PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Żywiec

Wiadomości

Nagrody konkursu Koalicji Marek Ziem Górskich

Wtorek, 4 maja 2010 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikKarcma u Borzanka należąca do Katarzyny i Andrzeja Petrylów oraz Józef Słowik, dziennikarz „Polski – Gazety Krakowskiej” to podhalańscy laureaci konkursu na osobowość ziem górskich przeprowadzonego przez Koalicję Marek Ziem Górskich. W sobotę w Żywcu odbyła się gala, na której prezentowano nominowanych oraz wręczono nagrody.


Karcma u Borzanka była nominowana w kategorii małych przedsiębiorstw, natomiast Józef Słowik w kategorii dziennikarzy. Burmistrz Nowego Targu Marek Fryźlewicz, który proponował obydwie kandydatury, zgłosił również do kategorii osobowości posła na Sejm Kontraktowy Władysława Skalskiego. Z powodu nieobecności zakopiańskiej delegacji Burmistrz przedstawiał też innego nominata, Andrzeja Gąsienicę Makowskiego zgłoszonego do kategorii samorządowców.

Nagrodę w imieniu właścicieli Karcmy odebrał ojciec Katarzyny Petryli Michał Borzęcki, którego staraniem rodzinny budynek przy ul. Waksmundzkiej został odzyskany od skarbu państwa i wrócił do dawnej roli. Józef Słowik dziękując za wysokie wyróżnienie obiecał nie pisać „Tischnerowskiej trzeciej prawdy”. Nominację dla Skalskiego odebrał w jego imieniu Przewodniczący Rady Miasta Lesław Mikołajski.

Koalicja Marek Ziem Górskich jest platformą zrzeszającą przedsiębiorców i samorządy z obszaru Żywiecczyzny i Podhala. Stanowi inicjatywę, której celem jest promowanie niezaprzeczalnych walorów turystycznych i ekonomicznych jednego z najczystszych ekologicznie regionu Polski. Kładąc nacisk na promowanie samego regionu, ma za zadanie jednocześnie podkreślać wyjątkowość i niepowtarzalność produktów z niego pochodzących.

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu”„Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu”Płyta DVD zawiera widowisko „Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu” (2 godz. 23 min.) zarejestrowane podczas premiery w 2011 roku w Zakopanem, w kinie Sokół (AKT I i IV)...
    35 zł
  • Spinka góralska VISpinka góralska VIMetalowa, mała spinka góralska w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 5 cm, długość (z przekolacem) 14,5 cm.
    140 zł
  • Spinka góralska XVSpinka góralska XVMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym z wizerunkiem jelonka w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    180 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.