PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Żywiec

Wiadomości

Jan Kanty Pawluśkiewicz ambasadorem ziem górskich

Wtorek, 19 kwietnia 2011 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikJan Kanty Pawluśkiewicz, pochodzący z Nowego Targu i będący Honorowym Obywatelem naszego miasta artysta został uhonorowany przez kapitułę Koalicji Marek Ziem Górskich tytułem Ambasadora Ziem Górskich. Statuetkę odebrał w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu podczas gali wręczenia nominacji i nagród osobowościom ziem górskich.


Przed Pawluśkiewiczem ambasadorami ziem górskich zostali Maria Krystyna Habsburg – córka ostatniego właściciela dóbr ziemskich w Żywcu, Adam Małysz, Justyna Kowalczyk i ówczesny Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski.

- Ksiądz profesor Józef Tischner w jednej ze swoich książek pisze „dom, to naturalna przestrzeń człowieka”. (...) I nasuwa się coś takiego, że temu miejscu, tym ludziom spośród których się wziąłem jestem winien wdzięczność do końca życia. Tak się składa że moim domem jest Podhale. Ale na to nie miałem żadnego wpływu. Kiedy dorastamy, istotni są ludzie, którzy mówiąc po góralsku tworzą entourage. Bez tego entourage’u nie ma osobowości – powiedział tuż po przyjęciu statuetki z rąk Burmistrza Żywca Antoniego Szlagora i Burmistrza Nowego Targu Marka Fryźlewicza, zapraszając jednocześnie na scenę Jadwigę i Józefa Trzcińskich oraz Lesława Mikołajskiego, którzy również uczestniczyli w gali.

Spośród nowotarżan nominację na Osobowość Ziem Górskich w kategorii dziennikarzy uzyskała red. Beata Szkaradzińska, Koordynator Regionu Podhale „Dziennika Polskiego”.

Zobacz w naszym sklepie:
  • 100-lecie LO im. O. Balzera w Zakopanem100-lecie LO im. O. Balzera w ZakopanemDwupłytowy album DVD zawierający relacje wideo z obchodów 100-lecie Liceum Ogólnokształcącego  im. O. Balzera w Zakopanem. Pierwsza płyta zawiera reportaż (30 min.) ze...
    25 zł
  • Okładka na zeszyt IVOkładka na zeszyt IVLudowe okładka na zeszyt (A5) z czarnego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23 cm.
    30 zł
  • Nuty spod Hól - Kapela ZokopianyNuty spod Hól - Kapela ZokopianyTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu kapeli Zakopiany. Na płycie CD AUDIO występują:  Jan Karpiel Bułecka, Stanisław Michałczak, Andrzej Dziubas, Henryk Krzeptowski...
    25 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.