PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Andrychów

Kultura

Kolejny sukces Sylwii Basty

Wtorek, 29 listopada 2011 r.
Autor: AKS

Kolejny sukces Sylwii BastySylwia Basta „Silvana”, gitarzystka i pieśniarka z Waksmunda w gminie Nowy Targ, odniosła kolejny sukces na krajowej scenie. Zajęła I miejsce na XXXIII Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Turystycznej i Poetyckiej Piostur Gorol Song 2011 w Andrychowie. Uznanie jury zdobyła pełną dramatyzmu interpretacją piosenki „Salome” czeskiego kompozytora Karela Kryla.


Sylwia Basta zdobyła I miejsce ex aequo z Piotrem Tłustochowiczem z Rybnika. Oboje byli najlepsi w gronie 27 solistów i zespołów z całej Polski. W jury tegorocznego konkursu zasiadali: Teresa Drozda, Janusz Grzywacz, Krzysztof Haich, Mieczysław Slopek i Wojciech Wądołowski.

Za I miejsce Sylwia Basta otrzymała nagrodę pieniężną i wycieczkę do Brukseli na zaproszenie europoseł Róży Thun. Decyzją jury została też nominowana do udziału w 48. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie.

To już drugi triumf Sylwii Basty na tym festiwalu. Wygrała go także trzy lata temu. Za rok będzie jego gościem - na zaproszenie organizatorów wystąpi przed andrychowską publicznością z recitalem.

Sylwia Basta jest pieśniarką, gitarzystką, kompozytorką i autorką tekstów. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. im Fryderyka Chopina w Nowym Targu. Jest też absolwentką Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego na kierunku wychowanie muzyczne Uniwersytetu Śląskiego. Na co dzień pracuje jako nauczycielka muzyki i rytmiki.

To kolejny jej sukces w ostatnim czasie. Na początku października Sylwia Basta zajęła I miejsce na XXIV Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Turystycznej, Poezji Śpiewanej i Sztuk Różnych „Wrzosowisko”, który odbył się w Kędzierzynie-Koźlu.

Festiwal Piostur Gorol Song 2011 odbywał się w Andrychowie w dniach 25-27 listopada w Miejskim Domu Kultury. Jego gwiazdami byli Antonina Krzysztoń, Marek Jackowski, Gienek Loska i Czesław Mozil.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Spinka góralska XVSpinka góralska XVMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym z wizerunkiem jelonka w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    180 zł
  • Naszyjnik "Wielokrzyż"Naszyjnik "Wielokrzyż"Naszyjnik "Wielokrzyż" Obwód 43 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral o dwóch odcieniach czerwieni, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez...
    100 zł
  • Naszyjnik "Cukierkowy"Naszyjnik "Cukierkowy"Naszyjnik z kulek agaru oraz koralików szkła Weneckiego - vintage. Obwód 50 cm.
    65 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.