PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Białka Tatrzańska

Zaproszenia

Gooral na Bani

Sobota, 30 lipca 2011 r.
Autor: AKS

Gooral na Bani30 lipca na białczańskiej scenie zagości Gooral – będący jednym z najbardziej intrygujących muzycznych odkryć polskiego rynku muzycznego. DJ i kompozytor w swojej twórczości łączący góralskie inspiracje i nowoczesne brzmienia swoich fanów porywa niespotykaną energią, którą poznają goście białczańskiego cyklu.


Góralskie motywy i nowoczesne inspiracje – d’n’b, electro i dubstep. Ta niespotykana mieszanka muzycznych nurtów i odniesień przysporzyła Gooralowi szerokie grono fanów, którzy z entuzjazmem przyjęli pierwszy krążek artysty - Ethno Electro. Promujący album teledysk do utworu Karczmareczka osiągnął do tej pory liczbę ponad 500 000 odsłon na portalu YouTube.

Jego muzyka to materiał dla wszystkich otwartych na nowe muzyczne trendy, ale i tych, którzy chcieliby poznać nowe oblicze znanych, tradycyjnych motywów.

Materiał Goorala zaskakujący nowatorskim połączeniem różnorodnych muzycznych inspiracji sprawdza się zwłaszcza koncertowo, o czym przekonują żywiołowe reakcje wielbicieli twórczości młodego bielszczanina.

Doskonałą okazją do poznania tej niezwykłej energii będzie białczański koncert, który odbędzie się już 30 lipca.

- Gooral ze swoją twórczością doskonale wpisuje się w założenia cyklu Kultura na Bani. – mówi Kinga Cierniak z Działu Marketingu Termy Bania – To propozycja dla wszystkich otwartych na nowe muzyczne kierunki. Nowoczesne aranżacje znanych muzycznych motywów, charakterystycznych dla tego regionu Polski, to wyjątkowe i warte uwagi spojrzenie na góralską tradycję.

Dziś Gooralowi, który swoją twórczość rozpoczynał od występów solowych towarzyszą podczas koncertów wspierający go artyści: Tomasz Jabko Łapka (skrzypce) i Michał Kopa Kopaniszyn (vizual art).

Kolejny tydzień to góralskie inspiracje w nieco innym wydaniu. Tym razem – kabaretowym, a to za sprawą pięciosobowego Kabaretu Truteń. Góralski charakter i specyficzny humor docenione zostały w całym kraju. Jak twierdzą twórcy – od Kamienia Pomorskiego po Karpacz.

Cykl Kultura na Bani towarzyszyć będzie gościom Białki Tatrzańskiej do końca wakacji, a w jego ramach na scenie Termy Bania pojawią się między innymi Henryk Miśkiewicz i Trebunie-Tutki. Różnorodność prezentowanych wydarzeń, połączonych osią góralskich inspiracji to cecha unikatowa białczańskiego cyklu, który już teraz przysporzył miejscowości miano podhalańskiej stolicy kultury.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Ludowe etui na telefon IILudowe etui na telefon IILudowe etui z szarego filcu, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. telefonu komórkowego. Wymiary: szerokość 9 cm, długość 14,5 cm
    25 zł
  • Naszyjnik "Miłość uskrzydla"Naszyjnik "Miłość uskrzydla"Naszyjnik "Miłość uskrzydla" Obwód 64 cm. Materiały: Sukno, Cekiny, Koraliki. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    65 zł
  • Aniołek średni IIAniołek średni IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.