PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Bukowina Tatrzańska

Kultura

Teatr pod opieką...

Czwartek, 3 marca 2011 r.
Autor: Maciej Stasiński

Teatr pod opieką...Dom Ludowy w Bukowinie Tatrzańskiej i Bank Spółdzielczy, Kasa Stefczyka zawarli porozumienie, w którym instytucja finansowa zobowiązuje się wziąć pod opiekę założony w 1923 roku przez Michalinę i Franciszka Ćwiżewiczów Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka. Uroczystość odbyła się tuż po zakończeniu spektaklu Zatraceniec w minioną środę. Licznie zgromadzona publiczność była także świadkiem wręczenia każdemu z aktorów i osób zaangażowanych w funkcjonowanie sceny symbolicznych dyplomów przypominających o prestiżowej nagrodzie im. Oskara Kolberga, którą Teatr otrzymał w zeszłym roku w Warszawie z rąk sekretarza stanu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Żuchowskiego. W Serwisie Watra foto-relacja z uroczystości oraz szczegółowa treść porozumienia.


W porozumieniu czytamy: "Pod uwagę wziąwszy, iże Franciszek Ćwiżewicz, wielki patriota, którego życie i działalność na zawsze z Podhalem związane zostało, a który w szczególności Bukowinę sobie umiłował i wyraz dając tejże miłości wielkie starunki położył, aby Dom Ludowy i Bank Spółdzielczy, Kasą Stefczyka podówczas zwany, powstać mogły, pismo owe niniejszym publicznie podpisawszy, wszem i wobec ogłosić pragniemy, iże z dniem dzisiejszym Tatrzański Bank Spółdzielczy bierze pod swoją opiekę Teatrum Amatorskie im. Józefa Pitoraka przy Spółdzielni Kulturalno-Oświatowej „Dom Ludowy” imienia Franciszka Ćwiżewicza działające, wielorakie wsparcie ze wszech miar owemu gremium przyrzekając. Teatrum zaś Amatorskie, pro publico bono działające, obietnicę składa, iże profesję swoją całym sercem wykonywać będzie, aby dobre imię Domu Ludowego, Tatrzańskiego Banku Spółdzielczego i Bukowiańskiej Dziedziny trwało po wsze czasy.
Tak przeto, publicznie swoją wyraziwszy wolę, czytelny podpis pod owe dokumenta, w obecności Was tu zebranych, złożyć dobrowolnie i bez jakowegoś przymusu pragniemy.
Aby zaś prawo, w granicach Najjaśniejszej Rzeczypospolitej obowiązujące, uszanowanym zostało, dwa takoż samej treści dokumenta, starunkiem pisarza gminnego, sporządzone zostały.

Dan w Bukowinie Tatrzańskiej, w Domu Ludowym, dnia drugiego marca Roku Pańskiego dwa tysiące jedenastego, w dwudziestym czwartym roku prezesowania Edwarda Tybora i w trzecim roku prezesowania Bartłomieja Koszarka."

Zobacz w naszym sklepie:
  • Wisiorek "Panda"Wisiorek "Panda"Sam miś, szklany Lampwork + szklane koraliki. obw. 53 cm dług. zawieszki 2 cm.
    70 zł
  • Torebka filcowa VIIITorebka filcowa VIIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zatrzask. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną. Pasek ze sztucznego materiału...
    110 zł
  • Ludowe etui na tablet VILudowe etui na tablet VILudowe etui z ciemno-szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.