PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Bukowina Tatrzańska

Kultura

Koncert kolęd

Czwartek, 9 stycznia 2014 r.
Autor: Alicja Wierzbanowska

Koncert kolęd29 grudnia w kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bukowinie Tatrzańskiej odbył się koncert kolęd w wykonaniu chóru parafialnego, scholi oraz góralskiego zespołu „Wiyrchowianie”. W wypełnionym publicznością kościele grupy pod kierownictwem Pana Jacka Hyżnego wykonały kolędy i pastorałki, te znane jak i te na podhalańską nutę. Wyjątkową atmosferę stworzyli bukowoiańscy muzykanci w 13 osobowym składzie a także akompaniament Pana Marcina Hyżnego na organach piszczałkowych.


Można było również usłyszeć „Kolyndziołke” – autorską pastorałkę  Bartka Koszarka oraz powinsowania Noworocne Stanisława Bachledy, który mocno suł owsem. Bukowiański wójt Stanisław Łukaszczyk pięknie opowiadał jak to drzewiyj świętowano na Podhalu.

Owacjom na stojąco wydawało się nie być końca więc zespoły kolędowały na bis. W tej wyjątkowej, świątecznej atmosferze, po ponad godzinie publiczność z uśmiechami rozeszła się do domów.

Zobacz w naszym sklepie:

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.